Jump to content

2011.07.07-10. *Petrovaradin, Novi Sad* Exit Festival


Night Prowler

Recommended Posts

Nekako sumnjam u to, mislim da su služile samo za onaj veliki pano sa strane za publiku koja ne vidi dobro binu...

da znam za je to ali nekako sam se nadao da ima snimaka barem onoga što je RTS prenosio.

 

Javljaj ako naletis na link za download seta koji je odradio, obavezno. :da:

Naravno, očekujem od tebe isto. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

vratio se sa poslednjeg dana jebenog egzita propasti moje

evo sta sam slusao:

(napomena: koristim dva kriterijuma ocenjivanja - 1) "muzika" sto ukljucuje kompozicijei njihovo izvodjenje, jamove, setlistu i to je potpuno subjektivno i naravno ima veze s tim da li volim bend inace, ali to necu posebno da napominjem 2) nastup, sto ukljucije ponasanje na bini, kontakt s publikom, duzinu koncerta, tehnicku stranu, zvuk, svetlo, prikaze na bini a i neki fun factor onako generalno i to je malo manje subjektivno jer uzimam u obzir reakcije cele publike)

 

1. dan

bad religion (muz 6, nast 8; solidno sveukupno)

darkwood dub (muz 4, nast 5; svaki put kad ih gledam, a gledao sam ih surnaest puta sve su gori i dosadniji)

arcade fire (muz 9, nast 8; razvalili, malo losiji zvuk dok se eventualnonije popravio)

pulp (muz 7, nast 10; super, samo malo slabije izvodjenje)

kanda kodza i nebojsa (muz 8, nast 10; razvalili, neke nove pesme malo slabije doduse)

deadmau5 (muz 8, nast 6; bilo tehnickih problema, nije bilo tipicnog spektakla na bini)

james zabiela (ne secam se, smor mislim, otisao na pola)

 

2. dan

editors (muz 8, nast 10)

arkona (muz 2, nast 8; jebeno retardiran bend, slucajno zaglavio)

m.i.a. (muz 1, nast 6; nisam nista vise ni ocekivao, slucajno zaglavio)

underworld (muz 10, nast 10; bilo najvise ljudi ikad na areni i bio je omanji stampedo, stojeci na bedemu izvlacio sam odozdo ljude iz zakrcenog prolaza ka gledalistu da se neko ne bi ugusio, bila panika. problem je sto su mnogi bili nadrogirani pa su se dezorjentisali i dodatno zakrcivali prolaz)

carl craig (muz 7, nast 5)

marco carola (ne secam se, bilo ok mislim)

 

3. dan

discharge (muz 8, nast 6; pirotehnika i proto-grind ne idu zajedno, malo slabiji zvuk)

anti-nowhere league (muz 9, nast 10; najbolji koncert ikad na metal bini koji sam gledao, sto se nastupa tice)

mizar (muz 6, nast 10, veliko razocarenje sto se tice izvodjenja, bilo gresaka, bilo neuporedivo bolje 2003.)

grum (muz 4, nast /; ok zika, mesa se zvuk na elektrani, grozno mesto ove godine)

 

4. dan

b.a.d. (muz 4, nast 8)

disciplina kicme (muz 5, nast 6)

portishead (muz 10, nast 10; daleko najbolji koncert ikad na egzitu, bolje cak od fnm prosle godine koji mi je dosad bio najbolji)

grinderman (muz 9, nast 9; zvuk slabiji na momente, previse silazio sa bine)

 

to je to. lajbah ne gledah, o'so kuci, zao mi je jos sto nisam mogao da vidim: vendetu, kreator, house of pain, femi kutija, urban & 4, kandziju, ali mislim da sam dobro odabrao nastupe koje jesam gledao, osim nekih na kojima nisam bio svojom voljom

ok egzit sve u svemu, ja zadovoljan. organizacija se nista ne popravlja nego stagnira ili cak nazaduje ali to je druga tema. zvuk na mejnu ove godine bio primetno losiji nego prosle, ne znam zasto.

relativno obilne porcije "vegindian" hrane za 200 din veliki plus ove godine.

Edited by Нормалан и Природан
  • Upvote 3
  • Downvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na Kreatoru fenomenalno!!!! Ne provedoh se bolje u zivotu... Bendove pre, a i posle njih ne bih da komentarisem, narocito onaj apeiron ( :haha: ). Za moj ukus mozda falilo jos koja matora stvar. No prezadovoljna sam i ovim stvarima jer volim njihov celokupan opus ne uzimajuci kao glavni kriterijum samo prva 2-3 albuma. Sve u svemu vredelo je svake pare, kila prasine i litre znoji :rockdevil: Dubok naklon za ekipu koja je ucestvovala u onim prebrutalnim circle pit-ovima :rockdevil:

Edited by ^TK^

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kreator dobro odsvirali ali zvuk jako mutan bio, naročito gitare, bas se nije čuo uopšte... Sjebalo mi doživljaj jako. Njihova svirka beše vrhunska, naravno.

Portishead... Meni je ono bilo toliko nadrealno dobro da ne znam kako ono da opišem uopšte. Jebote. Možda najbolji cert na Exitu ikad, objektivno.

Laibach - :o Demolirali. Predrkano zvuče u novoj postavi, one stare pesme jebu sve živo kako zvuče u novim aranžmanima (nadam se da će ih i snimiti za album neki tako), zvuk glasan i odličan, sjajna ekranizacija na video bimu i 80 minuta svirke - svanulo napolju a oni završavaju. :D Savršeno.

 

Za Kuruza: Chupsi sjajni bili, iako nisu svirali Čajkovskog. :haha: Masa pesama, super zvuk, sve vreme inserti iz nekih bizarnih matorih horora na video bimu... Čekaju se Svetlanine fotke, kakva pička sve ti jebem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gledao:

E-Play - nice, but not my cup of tea.

Big Audio Dynamite - super koncert, zbog njih sam i dosao, fina setlista i kontakt sa publikom. Malo me bilo sramota sto je bilo malo ljudi, al' jbg. Jos sam se i slikao sa bubnjarom i basistom.

Disciplina Kicme - nice, but not my cup of tea.

Partibrejkers - fino bilo, ali sam otisao da se odmorim za Kreator negde pri kraju...

Kreator - razaranje, ja mislio da ce trajati do 2, ali je i ovako bilo bez greske. Btw. meni je bio jako dobar zvuk... Nadam se nekom solo koncertu kod nas gde bi svirali duze...

Edited by Night Prowler

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve smesnije i smesnije!!!

Upravo. Kako je samo smeo da kaze sta mu se svidelo a sta ne! Ni ja nisam bio na Kreatoru jer me boleo kurac da idem na Eksploziv pa sta sad?

Fenomenalno vece na Fusionu + savrsen visual show Nosaj Thing-a na happynovisad stejdzu, za mene hajlajt veceri. :da:

 

Talvi covece, jesi li to ti bio na rampi u prvom redu sinoc na Fusionu? :haha:

Edited by -Mare
  • Upvote 1
  • Downvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moji utisci, i neki od izvodjaca koje sam gledao:

 

1. dan

Bed Relidzn- jedan od mojih omiljenih bendova, razvalili, mada mi se setlista nije mnogo dopala, ali sam presrecan sto sam ih uzivo cuo i sto su zvucali sjajno.

Pulp- vise sam leskario sa strane, ali stvarno su kidali, i mnogo mi se dopalo sto je bukvalno izmedju svake pesme bilo kontakta sa publikom, i to ne nekog generickog.

Magnetic Man- sta znam, nesto mi se dopalo, nesto ne, nisam ja bas za elektronsku preterano zainteresovan, pogotovu ne za komercijalni dabstep.

Haus of Pejn- koncert dobro krenuo, mada su malo kasnije smorili s nekim pesmama koje vuku na kantri rok, bubnjar crnja i dzamp araund odvalili.

Last Hope- pokidali, ali je bilo premalo ljudi, ipak- jedan od najboljih hc bendova s ovih prostora.

 

2. dan

Editors- geldao samo pocetak, ok skroz mi je delovalo

MIA- isto samo pocetak, delovalo je kul, mada mi nije preterano interesantna

Arkona- pokidali, iako ih ne slusam nesto posebno

Parkaway Drive- iako nisam ljubitelj metalkora, zapravo, uopste ne volim taj zanr, ovo je jedan od najboljih koncerata na kome sam bio, ludnica prava. Takodje, taj dan videh njihovog pevaca kako bleji u parku na travi i zajebava se, sto mi se posebno dopalo.

 

3. dan

Santigold- skoro potpuno isti nastup kao MIA-in, nije mi se posebno dopalo, osim one dve plesacice koje su bas kul bile.

Dzamir burazer- sjajan koncert, on je pravi soumen, sjajna fanki atmosfera je bila.

Discharge- gledao samo par pesama, ok su.

 

4. dan

Portishead- genijalno, bas me "radi" njihov trip hop, prava muzika za sanjarenje. Pevacica njihova se obratila publici samo jednom u toku koncerta, a onda je pred sam kraj strcala dole i pozdravljala se sa publikom, cak zamalo i da stejdz dajvuje :D

KREATOR- "DOBRO VECE SERBIJO, THE KREATOR HAS RETURNED!" Ludnica od koncerta, nervirala me je jedino smrdljiva prasina i malo ozvucenje nije bilo na nivou, ali je sam koncert bio savrsen, nisu za dzabe najbolji thrash metal bend!

 

Takodje, jedna od najzanimljivijih stvari na EXIT-u je definitivno Silent Disco, mnogo je dobra zajebancija tamo :D

Zao mi je sto nisam video Editorse do kraja, Grindermana, Anti Nowhere League, DeadMou5e, ali jbg, ne moze se stigne sve :/

 

Sve u svemu, ovo mi je prvi Exit, ocekivao sam vise, ne toliko u izvodjacima, vec u atmosferi na samom festivalu, ocigledno je da postoji mogucnost da preraste u najobicniji generciki festival za Evropljane koji zele da se izdrkavaju malo preko leta, ali iskreno se nadam da se to nece desiti. Inace, smesten bio u kampu, tamo je jebeni pakao, na ovih skoro pa 40 stepeni je bilo neizdrzivo, ali je bila dobra zajebancija, pogotovu pre nego sto je festival poceo. :)

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve u svemu, ovo mi je prvi Exit, ocekivao sam vise, ne toliko u izvodjacima, vec u atmosferi na samom festivalu, ocigledno je da postoji mogucnost da preraste u najobicniji generciki festival za Evropljane koji zele da se izdrkavaju malo preko leta

 

Odavno je upravo tako, jos od neke 2006, ali nije da me boli uvo.

Jedino sto mi zapravo smeta je sto se organizacija ne popravlja, crowd control los totalno, a na nekim stejdzevima se previse mesa zvuk. Svuda na festivalu je bio losiji zvuk nego prosle godine.

Jedino kad sam sasvim bio zadovoljan nastupima metal bendova na metal bini na egzitu, znaci da je zvuk bio dobar su bili napalmi, mesuga i decapitated i to su bendovi koji inace bas jako paze na zvuk, znaci prave nevidjeno mastan zvuk na bini i onda je toncima lako da nameste, a svi bendovi koji su vise u plug & play fazonu tipa behemoth prosle god., neki blek metali i treserice zvuce lose na tom stejdzu i zbog toga nisam ni isao na kreator, slusao bi ih da su bili na mejnu, mogli su opusteno da ih stave bilo koji dan u nekom ranijem terminu.

Pristojno su zvucali proteklih godina i munspel, satirikon, cathedral i cini mi se da je to to. Nisam bio 2009 na egzitu, ali cuo sam da KoK i kataklysm nisu zvucali posebno dobro.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ukupno treći egzit na kom se ne uvalih na Tvrdjavu, a neću da kvarim tradciju uvaljivanja za dž :haha:

 

šta znam, bili na Bećarcu, slušali Portished, lepo se čulo.

 

Kakav je bio Kejv? Ono što se čulo na plaži nije baš bilo bog zna šta, nadam se da je na mestu zločina bilo bolje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kreator je jednostavno razneo sinoc. Rame uz rame mi sa Overkill nastupom od ranije ove godine, jedino sto Kreator sinoc malo krace svirao, i malo vise 'safe' lista, a inace tu negde i sa onim famoznim nastupom iz 2007e (koga Mille usput spomenu). Stvarno nemilosrdna thrash masinerija. Od ovih i pojedini big4 bendovi mogu da uzimaju lekcije.

 

Dobar thrash nastup treba da se dozivi, ali ovako dobar treba i da se prezivi. A kakav su format napravili, non-stop se pesme smenjuju jedna u drugu ili sa malim pauzama, a i u tim malim pauzama Mile besan kao djavo... Bas je dobro zvucao sinoc rekao bih, non-stop besan i izvlacio agresivne vokale bez nekih pucanja, barem ja ne primetih.

 

Lista otprilike ovako:

 

 

Choir Of The Damned

1. Hordes Of Chaos->

2. Warcurse

3. Coma Of Souls (Intro) / Endless Pain

4. Pleasure To Kill(bez poslednjeg dela)->

5. Destroy What Destroys You

6. Voices Of The Dead

7. Enemy Of God->

8. Phobia

9. Extreme Aggressions(bez poslednjeg dela)->

10. People Of The Lie (bez poslednjeg dela)->

11. Terrible Certainty (Outro) / Reconquering The Throne

 

The Patriarch

11. Violent Revolution

12. Betrayer

13. Flag Of Hate->

14. Tormentor

 

 

Jedina mi zamerka sto Komu i Izvesnost nisu cele svirali, s obzirom da je to falilo i prosli put inace. Pikanterija u vidu "Endless Pain" je bila vrlo dobro dosla, kako brutalno zvuce te EP pesme live sada, ne bih se nimalo bunio nekom rerecordu...ili barem cescim izvedbama live, stvarno pokidala....i onda Pleasure to Kill, thrash himna, jedan od najboljih delova 'certa. Enemy je isto zvucao izuvajuce, to mora da ostane u setu za vajkada. Od novih, prve dve fantastican one-two punch za pocetak, jedino mi Destroy bila nyah, ali taman jedna jebena pesma da se odmori covek...

 

Zaboravio sam koliko dobri mogu biti thrash koncerti u Srbiji, a ovo sinoc je stvarno odlicno proslo, moj utisak. Vise ovoga, zamolio bih.

  • Upvote 5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zanimljivo, komentar na exit i koncerte daje covek koji je ocenio Underworld sa max poena, NIJE isao na Kreator, i to sve radi na ovom kurcevom sajtu! Sve smesnije i smesnije!!!

Išao je na nemetal festival i gledao izvođače koji nisu metal, propuštajući pri tome neke koje je već imao prilike da vidi. Koji deo nije jasan?

  • Upvote 3
  • Downvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...