Jump to content

2011.07.07-10. *Petrovaradin, Novi Sad* Exit Festival


Night Prowler

Recommended Posts

Btw. meni je bio jako dobar zvuk... Nadam se nekom solo koncertu kod nas gde bi svirali duze...

Upravo... :rockdevil:

 

Meni je samo zao sto su malo losije u podnosu na ostale pesame odsvirali tormentor. Bubanj je nesto bio slab u prvoj polovini , a THE Mile tekstove nije uspeo da uklopi sa melodijom. 0.o Ali kao olaksavajucu okolnost uzimam to sto je bila poslednja pesma. Na to bas obratih paznju jer mi je to omiljena pesma, ali oprasta im se sve. /m/

Share this post


Link to post
Share on other sites

za one koji su bili prethodnih dana: da li se secate po kojoj su ceni tapkarosi prodavali karte ispred?

meni je tapkaros nudio za 2000, to je negde oko pola 10 bilo. a rece mi neko da je i za 1000 bilo.

 

gledao portished i grinderman, oba koncerta objasnila. na zalost bio prinudjen da propustim kreator, i napravio gresku sto sam umesto na hapynovisad stage otisao na laibach. ortak je uspeo da uhvati pola seta nosaj thinga tamo i kaze da je sjajno bilo, a i za ovu dvojicu posle njega sam cuo da su odlicni bili. sledece godine vise paznje obratiti na taj stage def.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam kupio kartu za 4 dana,ali sam na kraju gledao samo 5 bendova. Drugi i treci dan sam preskocio,mrzelo me da se cimam iz Bg-a po vrucini,pa sam u principu gledao jedino ono sto me stvarno zanimalo.

 

Bad Religion - ok su bili,samo su ih trebali staviti malo kasnije i dati im vise vremena za nastup.

 

Arcade Fire - odlicno,bas su me odusevili kako zvuce uzivo.Volim njihove albume,ali pesme zvuce bar duplo bolje live.

 

Beirut - bio sam malo preumoran za njih,pa je i to uticalo na percepciju,ali generalno su dobri bili,samo im nije trebalo ono ubacivanje nasih klasika u repertoar.

 

Portishead - kratko i jasno,jedan od najboljih koncerata koje videh u zivotu. Obozavam ih i nije mi bilo dobro celi dan od iscekivanja koncerta.Zabio se skroz napred,pobegao od ljudi,ugasio telefon i prepustio se samo bendu,totalno su me oduvali. Wandering Star,Glory Box & Roads su bile nesto nestvarno.

 

Grinderman - mnogo bolji prijem publike nego sto sam ocekivao.Bend razvalio,Kejv prestrasno hiperaktivan,opet je objasnio ko je glavni jebac...samo,naravno,ne moze se porediti sa Bad seeds koncertom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kreator je jednostavno razneo sinoc. Rame uz rame mi sa Overkill nastupom od ranije ove godine, jedino sto Kreator sinoc malo krace svirao, i malo vise 'safe' lista, a inace tu negde i sa onim famoznim nastupom iz 2007e (koga Mille usput spomenu). Stvarno nemilosrdna thrash masinerija. Od ovih i pojedini big4 bendovi mogu da uzimaju lekcije.

 

Dobar thrash nastup treba da se dozivi, ali ovako dobar treba i da se prezivi. A kakav su format napravili, non-stop se pesme smenjuju jedna u drugu ili sa malim pauzama, a i u tim malim pauzama Mile besan kao djavo... Bas je dobro zvucao sinoc rekao bih, non-stop besan i izvlacio agresivne vokale bez nekih pucanja, barem ja ne primetih.

 

Lista otprilike ovako:

 

 

Choir Of The Damned

1. Hordes Of Chaos->

2. Warcurse

3. Coma Of Souls (Intro) / Endless Pain

4. Pleasure To Kill(bez poslednjeg dela)->

5. Destroy What Destroys You

6. Voices Of The Dead

7. Enemy Of God->

8. Phobia

9. Extreme Aggressions(bez poslednjeg dela)->

10. People Of The Lie (bez poslednjeg dela)->

11. Terrible Certainty (Outro) / Reconquering The Throne

 

The Patriarch

11. Violent Revolution

12. Betrayer

13. Flag Of Hate->

14. Tormentor

 

 

Jedina mi zamerka sto Komu i Izvesnost nisu cele svirali, s obzirom da je to falilo i prosli put inace. Pikanterija u vidu "Endless Pain" je bila vrlo dobro dosla, kako brutalno zvuce te EP pesme live sada, ne bih se nimalo bunio nekom rerecordu...ili barem cescim izvedbama live, stvarno pokidala....i onda Pleasure to Kill, thrash himna, jedan od najboljih delova 'certa. Enemy je isto zvucao izuvajuce, to mora da ostane u setu za vajkada. Od novih, prve dve fantastican one-two punch za pocetak, jedino mi Destroy bila nyah, ali taman jedna jebena pesma da se odmori covek...

 

Zaboravio sam koliko dobri mogu biti thrash koncerti u Srbiji, a ovo sinoc je stvarno odlicno proslo, moj utisak. Vise ovoga, zamolio bih.

Potpis i pecat ! :pivopije:

 

Meni je zvuk bio sasvim dobar (doduse, Mile se u nekim trenucima slabije cuo...al' su gitare rezale svaki sekund :rockdevil: )! Uzasna prasina na explosive-u za headlinere sva 4. dana...nije se moglo disati kad masa pocne da praviti sutke i sl.!

 

Inace, sinoc jos gledao Partibrejkerse :rockdevil: , Laibach i Messer Chups ... sasvim su ok ! 2. i 3. dan nema sta posebno da izdvojim sem Editorsa i Parkway Drive :rockdevil:

 

Toliko o ovom Exitu..

Edited by RaVeN

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kreator su odrali... i to POSTENO. Set lista je bila dobra, ali je falila jos koja stara stvar. Provod extra, atmosfera nikad bolja, mosh/circle pit-ovi tacno onakvi kakvi i treba da budu... Ja se najeo prasine za ceo zivot... :haha: Nista, ceka se treca svirka Kreator-a u Srbiji. :muzicar:

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

ortak je uspeo da uhvati pola seta nosaj thinga tamo i kaze da je sjajno bilo, a i za ovu dvojicu posle njega sam cuo da su odlicni bili. sledece godine vise paznje obratiti na taj stage def.

Ostao sam bez teksta, bar u delu u kom sam prisustvovao - covek je lud. Trcao sam nazad negde oko 2.15 da montiramo platna za Laibach. Happynovisad je za mene najjaci stejdz oduvek, sam underground pusta muziku tamo. Ne znam vise ni odakle izvlace te ljude ali je provod super svake godine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fora je sto je Nosaj trebalo da nastupa od pola dva do pola 3, a ja sam na Grindermanu bio do dva, i onda sam mislio da ce proci dok dodjem do hapynovisad stage-a. I onda u dvoumljenu izmedju Laibacha i Photek i Scanone-a odlucim da odem na Laibach. Posle mi ortak salje poruku kako je ipak uhvato pola seta Nosaj-a (pretpostavljam da je Nosaj malo kasnije poceo) i da je Photek onako bio, ali da je Scanone razvalio.

Smor bash, mada mozda ga dovedu u Srbiju ponovo, na Share Conference npr.

 

I kako se cita pravilo, ja sam ranije govorio Nosaj(po Vuku), a sad sam cuo kako ljudi izgovaraju "No say thing" kad pricaju o njemu.

Edited by Uruk Hai

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na explosive-u bi trebalo da dele gas maske ili boce sa kiseonikom,ona prasina je gora nego na beer festu.Posle Kreatora sam bio k'o ciganin crni.

 

Sto se samog Kreatora tice,stvarno su ga oprasili svetski,iako Mile stalno preteruje s onim "I WANNA SEE A BIGGEST FUCKIN MOSHPIT ON THIS FUCKIN FESTIVAL",koliko sam skapirao,to radi na svakom nastupu. :haha:

Atmosfera ludacka,iziveo sam se posteno,mada sam u circle pit samo jedanput usao(na Betrayeru) i malo posle toga pao i vrlo gadno odrao lakat. :(

Najbolji momenti su mi verovatno bili Enemy Of God,Voices Of The Dead i Betrayer,kao i pocetak Coma Of Souls.Smorio sam se malko jer je nisu celu odsvirali.

Sve u svemu,meni je ovih sat i 15 bilo sasvim dovoljno,ne znam da li bih izdrzao vise,na Flag Of Hate/Tormentor sam bio ko mrtav.Na kraju uhvatih i Miletovu converse znojnicu.Jupi!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hah, nisam imao pojma da MC dolaze. Javi kako je bilo i da li su svirali Tchaikovsky Beat.

 

I naravno, ne vraćaj se bez slika dotične: http://www.youtube.com/watch?v=Ys8TIec4txw&feature=youtube_gdata_player

 

Nisam ih gledao na exitu, ali sam ih gledao kada su bili ranije u BGu, i ja mislim da su svitali Caikovskog.

 

Bio sam samo 4ti dan jer me je on javise interesovao, mada mi zao sto propustih Arcade Fire. Pa ovako dosao sam oko 22h na festival, tacno dok se punio Main za Portishead. Ocekivao sam mnogo od ovog koncerta, jer bih dao isto te pare i samo njih da gledam. Uspeo sam da se uglavim na odlicno mesto i kada je pocela ona naracija sa pocetka Silence bilo je vreme za spektakl. Okej necu da skacem u band wagoon i da kazem da mi je ovo najbolji koncert(shvatma da je to do euforije), ali definitivno sam na kraju bio prezadovoljan i ulazi mi u top 3 najboljih koncerta koje sma video. Publika je bila okej, mada je bila tek aktivna na "hitovima" poput glory box i Roads. Momci koji sviraju su odradili fantastican posao, sve je zvucalo kako treba, pogotovo oni masivni basovi koji su fenomenalni i onaj kraj machine guna je zvucao opijajuce. Ali naravno zvezda veceri je bila Bath Gibbons. Sa tolko emocija, tolko iskreno, tako cisto i prelepo je otpevala. Ja licno nikad nisam mogao da verujem da ce moci da sve izvuce pesme ko sa albuma, ali ona je u trenucima zvucala bolje nego na albumima. Ja sam bio u neverici kolko dobro zvuci, stvarno joj svaka cast, a i mozete po njoj videti da daje poslednji atom snage dok peva. Roads je za mene sam vrhunac. Ovaj koncert je za 9, ali nije to do samog benda sve je bilo savrseno, samo sto bi u mojoj glavi koncert koji bih nazvao savrsenim morao da ima vecu raznovrsnosti i jak upecatljiv vizualni utisak. To je eto nesto meni licno, i znam da ce mnogi da se ne sloze samnom, ali sta je tu je.

 

Sledeci sam gledao Grinderman, posto sam ja veoma malo cuo Grindermana do pre ovoga nisam nesto puno ocekivao. Koncert mi je bio dobar, pun energije, Nik Kejv zvuci neverovatno i bas je harizmatican, isto onaj vehabija za gitarom je neverovatna senzacija. Jedino sto meni smeta sto nisam znao pesme, pa mi je u trenucima od te silne agresije zvucalo kao brdo zvuka, i nisu me nesto bas impresionirali svirackim umecem.

 

Posle ovoga odoh na Laibach, svi su hejtovali njihov nastup, ja sam ocekivao nesto dosadno, ali sam bio zadovoljan sa onim sta sam dobio. A ja sam bio zadovoljan, mada jeste da su znali u trenucima da dave. Svejedno prvih 50 minuta su zvucali fantasticno, pogotovo su himne zvucale dobro, daleko bolje nego na disku. Vokalistkinja nije samo sto je prelepa nego sto fanrasticno radi svoj posao, dala je fantasticnu notu pesmama i ima stvarno lep glas. Oni iza video bim mi je isto bio veoma interesantan, oni isečci su se fenomenalno poklopili sa celom atmosferom pesama.

 

Kasnije posle Laibacha, sam se setao od jednog do drugog dj, i tako sve do 7, i tu se zavrsio Exit za mene.

Edited by Lunar
  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Haha, zaboravih da kazem da su hejtovali ljudi sa kojima sam dosao.

:mhihi:

 

Daleko da sam hejtovao, ali mi je bio porilicno slican onom na Beer Festu. Tj. bolji je bio i kvalitetniji znatno, ali sam ocekivao da vidim nesto sto od Lajbaha nisam video, jer su svi pricali kako raznose uzivo i kako im je taj nastup na BF slab bio.

 

 

a vehabija se Warren Ellis zove.

3934250541_1fc7b609f6_z.jpg?62804

Najveca zamerka na Griderman nastup mi je sto nisu Palaces of Montezuma svirali. I malo mi je opao dozivljaj negde posle 5te pesme, tj. nije mi dozivljaj bio tog intenziteta kao na pocetku nastupa, ali kad su izasli na bis opet je adrenalin skocio. :D

 

 

Za Portishead jedina zamerka sto mi to nije bend koji je za festivale itd, sto Lunar kaze mozda neki upectljiviji vizuleni utisak tako nesto. Ali je Beth nerealna bila skroz, svaka cast.

 

Inace Talvi mislim da sam te video pred Lajbah, ali mi glupo bilo da ti se javim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

samo 4. dan, ispalo je da sam vise gledao domace bendove.

 

dak- standardno odlican koncert, nove pesme+ best of. yu robokapov na klavijaturama...nije lose, ali mogao bi da se lati saksofona, kao ranije.

 

http://www.youtube.com/watch?v=t0ye3L3s2RQ

 

darkud dab (nek batale klavijature), brejkersi, popecitelji- skoro bez zamerki, odlicne set liste i izvanredne reakcije publike. ljudi koji u beogradu posecuju njihove koncerte se zaista cudno ponasaju.

 

a kreator.... treci put sam ih gledao, i ovaj je bio najsladji. imas sat vremena na raspolaganju pa se pokazi. uvek ponesto fali od pesama, ali scenski nastup, luda publika, savrseno svetlo, vatrice...bas bas odlicno. jeste zvuk bio malo mrljav napred, posle sam se povukao nazad i tu je bio kristalno cist. bice sigurno dobrih klipova uskoro.

 

inace, nisam nasao tapkarose, ulaznice su bile 3300, reko daj, nema se vremena vise za trazenje. a tokeni su nesto najgore sto su mogli da smisle

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta da kazem za sinocnji koncert Kreatora, sem da su naprosto oduvali sve pred sobom, ali bukvalno oduvali!!! :rockdevil: Kakva je ono bila energija i silina, nemam rijeci! Zadovoljstvo koncertom i taj neki pozitivni feeling me evo jos uvijek drzi. Mille nastupa sa toliko strasti i lozenja, vristi, rezi, stalno poziva na circle-pit, mosh-pit, a u publici opsti haos, stalno sutke, oblak prasine, skakanje... Ono je bilo za sve pare. Odlicna setlista, kad je krenulo sa “Hordes of Chaos” i kad je krenuo onaj krkljanac, znao sam koliko je sati. U zicu me pogodise kad krenuse “People of the Lie”, pa to mi je omiljena Kreatorova pjesma. :rockdevil:

 

Ja gotovo uvijek nadjem neku zamjerku na kvalitet ozvucenja, ali sinoc mi je sve bilo besprijekorno. Stajao sam na nekih 20-30 metara od bine po sredini i sve sam cuo jasno, skoro svaku Miletovu rijec, svaki solo na gitari, svaki instrument. Jos dok su predvece na Explosivu svirali neki anonimni bendovi primjetio sam kako je zvuk super i ponadao se da tako ostane i za Kreator i bilo je zaista tako. Ko god da je na Explosiveu radio zvuk, svaka mu cast. Vjerovatno najbolje ozvucen koncert koji sam imao prilike da gledam i uopste jedan od najboljih koncerata na kojima sam do sada bio!

 

Inace, prije Kreatora sam uhvatio malo Disciplinu Kitchme, pa sam onda pogledao Portishead skoro cijeli nastup. Ne slusam privatno takvu muziku, ali mogu reci da me je odusevio vokal one pjevacice (mislim na Portishead, naravno). Onda sam pogledao Kreator, pa zatim otisao nesto da pojedem i da se osvjezim. Kasnije sam se vratio i uhvatio pred kraj Rapid Force, koji su takodje perfektno zvucali (i opet plus za ozvucenje). Onda sam gledao prvih 20 minuta Kozeljnikovog nastupa (impresivan nastup – svaka cast!), a na kraju otisao na Laibach na Fusion stejdzu i odgledao njihovih par pjesama. U 4h krenuo sa jednim drugom put autobuske stanice. Dosao sam kuci sav prljav, nagutao se prasine kao nikad u zivotu, ali vrijedilo je svake pare.

Pozdrav svima koje sam vidio i sreo! :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

E da, dakle da sumiram, najbolji koncerti ove godine - Negura Bunget, Urban & 4, Portishead, Laibach.

ma kapiram i ja. samo sto sam na neguru zakasnio, urbana gledao dosta puta u proteklih par godina pa propustio ovaj put (uvek razvaljuje), pre laibacha mi se slosilo pa o'so kuci.

 

I kako se cita pravilo, ja sam ranije govorio Nosaj(po Vuku), a sad sam cuo kako ljudi izgovaraju "No say thing" kad pricaju o njemu.

pravilno se pise i izgovara 'no such thing' ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...