Jump to content

Genetika


Ајлин

Recommended Posts

ljudi kakva yy kombinacija gena, da li ste vi normalni? osim ako muskarci nisu razvili materice pa mogu da radjaju decu nastalu homoseksualnim putem, to je nemoguce.

Moja greska, XYY kariotip, nastaje kao posledica nezdvajanja hromatida u mejozi 2 oca, ova pojava se naziva "YY sindrom" pa sam to pomesao... Resen problem.:pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...

Melinda ce bolje znati ali cujem da je puno zena impotentno jer rade nelegalne abortuse van bolnica to jest po kucama i cifra je ogromna svake godine.I naravno muzevi ne znaju da ih zene varaju sa nekim jebacima i to postaje zacarani krug.

 

Jer svaki put kada se abortira pogotovu van bolnice smanjuje se sansa za sledecom trudnocom i.t.d.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako je ;)

 

Samo sto zene ne postaju impotentne vec sterilne ;)

 

Sustina price je da u tim tzv kriminalnim abortusima se koriste razne tehnike i sredtsva tipa injektiranje spunice u matericu zato sto mehurici pomazu odvajanje polodovih ovojnica, ali time zena moze da dobije vazdusnu emboliju i da umre i roku od par minuta. Sledeca stvar je sto u tim situcaijama materica je idealna za bakterije i dolazi do razvoja pelvicnih inflamatornih bolesti koje rezultiraju slepljivanjem jajovoda i samim tim sterilsnoscu.

 

E sada ovo smatram jako vaznim iako cu zvucati kao tetka saveta :haha:

 

Mladi ljudi zbog jelte ceste promene partnera, uostalom ta promena partnera i ne mora da bude velika dovoljno je da se jednom zajebete sa nekim, dovodi do prenosenja tzv infekcija koje izazivaju sterilitet a to su Chlamydia trachomatis, Mycoplasma, Ureaplasma i jos neke vrste koje se ispituju u zavisnosti od vaginalnog brisa.

Verovali ili ne, ovo je najcesci uzrok steriliteta u zena, jer ove infekcije postoje a da zene ni ne ostete da ih imaju, uglavnom saznaju kada pokusavaju da dobiju decu a rezultat je neuspesan. Tako da bih svim devojkama preporucila da urade ova ispitivanja, bez obzira sto misle da im je partner veran. Sto bi rekao dr House "everybody lies"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Možda je malo off topic, ali pre nekoliko godinu sam naišao na podatak da se u Srbiji izvrši oko 240 000 nelegalnih abortusa godišnje. DA LI JE TO MOGUĆE? :confused: Deluje mi potpuno neverovatno, uvek sam mislio da su preterali sa nulama, onako slučajno, novinarski.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne verujem da se zna tacna cifra kriminalnih abortusa iz prostog razloga jer ce se saznati samo za onaj broj koji je potrazio medicinsku pomoc, ali kod onih zena kod kojih je bio uspesan abortus ce ostati nezabelezen. Samim tim ta brojka je nevalidna.

 

sledeca stvar dokle god zdravstveno osiguranje pokriva abortus do tada ce to biti najjefitniji vid kontracpecije. Kladim se da to niste znali.

 

Ali opet da stavimo sve to na jednu racunicu u zemlji Svrbiji ovako ne prosvecenoj, gde je skupo kupiti kondom ili oralne kontraceptive(?!) Btw to je ono sto uglavnom zene kazu kada dodju na abortus da im je taj vid zastite skup, pogotovu ako dodju 10. put po redu, zaista jefitinije je onda raditi abortuse, nego leciti zene od kriminalnih abortusa, a smrt zene opet se ne isplati je zivimo u zemlji bele kuge.

Na kraju sve se svodi na racunicu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

sledeca stvar dokle god zdravstveno osiguranje pokriva abortus do tada ce to biti najjefitniji vid kontracpecije. Kladim se da to niste znali.

 

Najjeftiniji vid kontracepcije je - ne jebati se, makar za vreme plodnih dana. Onaj ko nije sposoban da se suzdrži, i treba da plati cenu za to, na sličan način kao što je plaćaju narkomani, alkoholičari i druge vrste zavisnika.

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa zar ne ume da ga izvadi? Koji ce vam kondom i abortusi...

Baš zbog ovakvih stavova i ovakvog načina razmišljanja je broj abortusa u Srbiji jako veliki. Uopšte uzveši postoji ogroman nedostatak seksualnog obrazovanja kod mladih osoba koji sve češće i sve ranije stupaju u seksualne kontakte, a da nisu ni svesni posledica koje to može da nosi.

 

Najjeftiniji vid kontracepcije je - ne jebati se, makar za vreme plodnih dana. Onaj ko nije sposoban da se suzdrži, i treba da plati cenu za to, na sličan način kao što je plaćaju narkomani, alkoholičari i druge vrste zavisnika.

Vraćam se na moju prethodnu rečenicu - nedostatak seksualnog obrazovanja. Šta misliš koliki procenat tinejdžerki koje stupaju u seksualne odnose ume da izračuna plodne dane? O muškarcima tek neću da govorim.

Druga stvar je što veliki broj žena ima iregularne cikluse, pa je samim tim jako teško i veoma neprecizno odrediti plodne dane. Ova metoda jeste mera opreza, ali se nikako ne može koristiti kao primarni vid zaštite!

 

Inače ja ne vidim više kakve ova tema ima veze sa genetikom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je taj nedostatak seksualnog obrazovanja bio nepojmljiv još pre skoro 20 godina, kad sam kao dete gledao čuvenu emisiju tog tipa u okviru školskog programa - Moje telo i ja, a davale su se i druge emisije koje su se bavile tom tematikom. Još tada su u njima neki stručnjaci govorili kako je kod mladih slab nivo seksualnog obrazovanja, a meni kao detetu je to zvučalo čudno. "Kako slab nivo, pa zar stariji ne gledaju ove emisije?", pitao sam se. :D Danas, u doba interneta i globalnog razotkrivanja svih tabu tema, još manje mi je jasno kako nedostatak seksualnog obrazovanja bilo kome može da bude opravdanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To što si rekao je sasvim tačno, ali ne možeš na osnovu sebe donositi globalni zaključak. Kada pogledaš samo da po poslednjim podacima u Srbiji ima više od milion ljudi koji nemaju završenu osnovnu školu i koji su nepismeni, onda ta priča o nedostatku seksualnog obrazovanja i ima smisla.

Jeste ovo doba interneta, ali ga mlađe generacije koriste prevashodno za fejsbuk, igrice, muziku i filmove. Ja čisto sumnjam da ta neki osmak ili osmakinja koristi internet da čita na engleskoj wikipediji o seksu, reprodukciji, zdravlju žene...

 

Razotkrivanje tabu tema? Seks je uvek bio i ostao tabu tema u našem narodu, a pogotovu kod ljudi koji dolaze iz manjih sredina. Retko koji roditelj vodi sa svojom decom razgovor o seksu i seksualnom ponašanju, a još manje ta ista deca traže savete od svojih roditelja, već se uglavnom obraćaju svojim drugarima, koji znaju verovatno još manje nego oni.

Ne možemo da pričamo o razbijanju tabua kada neke devojke ne odlaze kod ginekologa jer im nije prijatno, jer im ništa ne fali, jer im je ginekolog u domu zdravlju muškarac, a ne žena...Pa onda preko blama od kupovanja kondoma, ne stavljanja kondoma jer smanjuje užitak, ne uzimanja pilula jer su izrazito opasne po zdravlje...pa eto do primera na ovom forumu od par postova unazad:

Pa zar ne ume da ga izvadi? Koji ce vam kondom i abortusi...

I o kom mi seksualnom obrazovanju i razbijanju tabua pričamo?

Edited by WoI

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Možda je malo off topic, ali pre nekoliko godinu sam naišao na podatak da se u Srbiji izvrši oko 240 000 nelegalnih abortusa godišnje. DA LI JE TO MOGUĆE? :confused: Deluje mi potpuno neverovatno, uvek sam mislio da su preterali sa nulama, onako slučajno, novinarski.

 

Zvuci neverovatno ali moguce je, sto da ne. Pre vise godina je moj cale uhvatio neke likove na delu kako bacaju fetus umotan u neke krpe, u reku, u sred bela dana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 years later...

Molim da mi neko objasni sledeću dilemu koje se sećam iz gimnazije, a smatram je bitnom.

 

Ovo je sa časa biologije, a ako sam nešto krivo upamtio, ispravite me.

 

Koji će pol deteta biti zavisi od kombinacije X i Y hromozoma. Ako je XX onda je žensko, ako je XY onda je muško. Žena uvek nosi X hromozom, dok muškarac može nositi ili X ili Y hromozom. Drugim rečima, a prema zaključku moje profesorke, pol deteta isključivo zavisi od muškarca.

 

Moja pitanja:

 

1) Da li to znači da muškarac koji se ženi tri puta i pravi decu sa svakom novom ženom (neki bogat i besan), a poseduje samo X hromozom, imati samo kćerke? Tj ako ima Y može imati samo sinove. Podrazumevam, da su oboje zdravi naravno.

 

2) Ako je već pol zapisan u genima, XX ili XY, zar onda ne bi trebalo da ima mogućnost svaki muškarac da ode i utvrdi to,tj ako ima Y hromozom, mož da gura kolko oće, imaće samo sinove (a recimo voleo bi ćerku), i obrnunta situacija ako ima Y hromozom. Znalo bi se tačno ko šta može, i država bi mogla da bolje nadzire odnos snaga (malo SF al zanimljiva ideja).

 

Nadam se da će neko iz ove materije da razreši ovaj Gordijev čvor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne nosi muškarac X ili Y, nego i X, i Y.

 

To izgleda ovako otprilike:

 

Ženino XX se ukršta sa muževljevim (ne mora muž keke) XY

 

Moguće kombinacije od toga onda budu, XX, XY, XX, XY.

 

Nezgodno bilo da se crta dijagram, obeležio sam ti bojom da znaš koji je koji :D

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uh bre ala su ti napravili konfuziju...

 

Znaci imas spermiće koji ti imaju i X i Y... Tako da spermić sa X u kombinaciji sa jajnom celijom daje zensku decu, a spermić Y u kombo sa zenama daje musku decu. Tako da svaki muskarac moze da ima dece oba pola samo je fazon koji su brzi oni spremići sa X ili Y hromozomom ;)

 

XYmoves.jpg

 

edit: eve ga i Simon objasnio... trebalo mi vremena dok nadjoh sliku

Edited by Face Of Melinda

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...