Jump to content

Cauldron


Runner

Recommended Posts

Mlad (i perspektivan) traditional hard'n'heavy bend iz Kanade.

 

Diskografija:

 

Into the Cauldron (EP) - 2007

Chained to the Nite - 2009

Burning Fortune - 2011

 

Otvorio sam temu jer sam slusao (i dalje slusam) njihov ovogodisnji album "Burning Fortune". Sto se mene tice, jedno od boljih ovogodisnjih izdanja, sa dosta hiticnih pjesama i retro 80s atmosfere. Preporuke za sve ljubitelje dzinsa, koze, bijelih patika, dobre muzike i uopste heavy zvuka stare skole.

 

:rockdevil:

 

http://www.metal-archives.com/bands/Cauldron/87598

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

EP i debi album totalno ništa posebno, meni čak pomalo trapavo, dok je ovogodišnji album druga priča - lepo skucane hard'n'heavy pesme, ima dodaira i hard rockish Scorpions-like zvuka što sve daje jedno fino izdanje.

 

Oni su inače ranije imali bend Goat horn, dva albuma su im neki smoreni doom heavy dok je EP Threatening force u nekom speedy Walls of Jericho stilu pa sam očekivao da tu priču nastave i u Cauldron ali ode se na neku drugu stranu.

 

Sve u svemu - novi album najbitniji u celoj priči oko ovih Kanađana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 1 year later...

Omg, ja sam se toliko navukla na Cauldron! Jednostavno ne mogu da prestanem da ih slušam. Kul mi je što su još uvek kao malo underground, pa nisu nafurani i muzika im je nepretenciozna. Mada kontam da će sa sledećim albumom da se konačno probiju skroz.

Obožavam bendove kao Enforcer i Skull Fist i Cauldron (pa i Steel Panther, ali na neki totalno drugačiji način) zato što oživljavaju atmosferu 80ih. Užasno se smorim svaki put kad otkrijem neki super kul speed, heavy, thrash bend i shvatim da ne postoje već 20 godina. Zato su tu ovi mladjahni momci mi lece rane <3 XD

 

I da, ste znali da Cauldron sviraju (između ostalog) i Manilla Road i Bathory obrade live? Meni je to super, bas su onako izabrali najbolje iz epohe, a da se nisu obazirali na žanrovske predrasude.

Edited by Morbus Gravis
  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 2 months later...

Izasao:

 

1452477575_1452134298_cover.jpg

 

http://rusfolder.net/files/44624936

 

Kad se prasina slegla i bend vec zasao u malo ozbiljniju karijeru, meni utisak dalje od "fino" nikako ne moze. Tako je slucaj sa ovim albumom, cak mogu reci da mi se vise svidja taj B-grade retro 80s feel koji se siri albumom i daje osecaj kao da se slusa kakav lep ali s razlogom drugoligaski stari bend od samih pesama. Previse mi fali nekog grita, da mjuza i sami vokali imaju neki epski punch da bi mi ovaj bend usao u prvu ligu.

Moze da se slusa, ne smeta i prija dok ide ali nije za cesto vracanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Nije me ovaj album kupio, iako sam mu se obradovao. Njima svaka cast na postenom zalaganju i odrzavanju retro stila kojim se krecu, ali da po hiljaditi put upotrijebim tu frazu - "nema tu hita". "Santa Mira" i "Hold Your Fire" malcice kao odskacu od ostatka materijala, ali generalno dosta tanko i ravno sto se mene tice. A mozda mi je i organizam vremenom razvio imunitet na genericki retro heavy, ko ce ga znati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 years later...

22. juna im izlazi novi album pod nazivom "New Gods".

 

Ostaje nejasno šta su htjeli da postignu sa ovakvim artworkom. Ako ništa, imamo još jednog kandidata za onu temu na Opštoj metal diskusiji.

 

CAULDRON-New-Gods-CD-DIGI.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...