Jump to content

Running Wild


Aleara

Recommended Posts

Ovaj čovek me dosta spasio pisanja:

http://www.metal-archives.com/reviews/Running_Wild/Rapid_Foray/586490/BastardHead/44563

 

Apsolutno na mestu sa poređenjima i sa presudom, ovo je album koji je trebalo da dobijemo umesto onih Resilient i Shadowmaker govana. Da, ima mnogo, mnogo dizanja sa starih albuma (ponajgora "Into The West" meni, plus bih ga dopunio za "Black Skies, Red Flag" - Port Royal riff na štakama), ali bar zvuči kako bi očekivao da zvuči jebeni Running Wild album.

 

Nautilus/Black Bart deo albuma koga ću se najradije sećati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...

RW se ponovo aktivirao live :rockdevil:

 

 

Fistful of Dynamite

Bad to the Bone

Rapid Foray

Soulless

Riding the Storm

Tsar

Drum Solo

By the Blood in Your Heart

Locomotive

Warmongers

Running Blood

Under Jolly Roger

 

Encore:

Stick to Your Guns

 

Encore 2:

Lead or Gold

 

Encore 3:

Conquistadores

 

premnogo novih, ali ove stare pikanterije za svršavanje, Tsar :rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...

Bio na Running Wild hodočašću na Mastersu u Ćeškoj :mrgreen: Koliko sam bio uzbuđen za nastup, toliko sam bio i uplašen kako će sve izgledati i zvučati, iako sam se "spremio" sa ovim koncertom iz Rusije.

Kaspareka se nadam da je neko proučavao zadnjih 15ak godina da bi skontao šta se tom čoveku manta po glavi i što pravi poteze koje pravi. Zašto je uopšte odlučio opet da svira live ove godine? Zašto svira jebenu Locomotive i ima drum solo od 5 minuta u 2017oj? Zašto pravi dva bisa na listu od 10ak pesama, na festivalu? Zašto nije svirao još bar tri pesme koliko je mogao da nije traćio vreme na takve gluposti?

 

No, pored svih tih pitanja, prvih 40 minuta nastupa je bilo stvarno zverski dobro. Jes da je ovo Rolf i hired guns, ali je zvučalo super. Fistful, Bad, Lead, vaseljenski speed hit Riding the Storm...čak ni nova jedna u tom prvom delu seta nije smetala, još sam se našao i u delu publike koji je def bio tu zbog benda, tako da je išlo pevanje skoro sve vreme. Sjajnoća.

I onda je krenuo drum solo i više novih pesama i...jebiga, smorili se svi redom :haha: Najjača fora je prvi bis kad izađe brat i svira "Stick to your Guns". Koga boli kurac? Da je bar "Black Bart" svirao, to je sjajna pesma, ali ne...neki hard rock songić sa novog. Izvukao se malo posle sa "Conquistadores", tako da ti ostane posle svega ipak pretežno dobar ukus svega :rockdevil:

 

Ovo je inače bio zadnji koncert "turneje", baš me interesuje šta li će dalje da radi povodom live nastupa.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 years later...
  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 5 months later...
  • 1 year later...

U najnovijoj "Niste tražili, a dobili ste!" epizodi, Rolf vam predstavlja:

Veteran German metallers RUNNING WILD will release their new album, "Blood On Blood", on October 29 via Steamhammer/SPV. The LP's first single, "Diamonds & Pearls", will arrive on August 13, followed by the second single, "The Shellback", on September 24.

"Blood On Blood" track listing:

01. Blood On Blood (4:07)
02. Wings Of Fire (3:57)
03. Say Your Prayers (5:14)
04. Diamonds & Pearls (4:44)

05. Wild & Free (5:28)
06. Crossing The Blades 6:00)
07. One Night, One Day (4:59)
08. The Shellback (6:11)
09. Wild, Wild Nights (4:30)
10. The Iron Times (1618 – 1648) (10:29)

https://www.metal-archives.com/images/9/6/6/7/966798.jpg?4251

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Човек изгледа још није свестан и не признаје да је време овог бенда прошло отприлике негде тамо са Рајвалри албумом. Значи пре двајес и кусур година :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Упркос тежњи и доброј вољи да бенд врати у период зенита креативности и популарности из 90-их година, ова песма не може ни да приђе том неком black hand inn доживљају. А судећи и по претходној песми коју је избацио пре метар дана, такав ће вероватно бити и цео албум.

Edited by Сале

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Ovaj novi mi je negde na liniji prethodnika, pocne dobro sa par rudimentarnih ali ipak energicnih RW brjeva, dobro to vozi u prvoj polovini albuma a zatim druga polovina udavi nekim smaracinama i za kraj epik koji mi je suhi prosek.

Bolje mozda da objavljuje lajv albume s onih poslednjih live nastupa, to bi bilo uzbudljivije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Meni je ovo sasvim pristojan album iskreno. Uzevši u obzir sve okolnosti i prethodne albume od "reuniona".
Pod jedan, ovo je RW album sa najboljim zvukom još od "Rivalry". Suludo je stvarno reći da posle 20ikusur godina konačno dočekaš album sa iole normalnim zvukom, ali dotle je Rolf dogurao ovaj brod. "Victory" album je sjajan, i poslednji genijalni RW album, ali ne može da se pobegne od činjenice da zvuči kao govno sa onim bubnjevima i polu-produkcijom.
Ovaj album je daleko od ikakve genijalštine, ali je realno drugi sasvim ok RW album zaredom, i u ovom trenutku nema više od toga da se traži.

Naravno, bilo je moguće da bude ceo Running Wild album Running Wild materijala, pa je moralo da upadne i par Toxic Trace otpadaka u vidu "One Night, One Day" i "Wild, Wild Nights".

"Wings Of Fire" mi najbolja stvar, polu-rocky rad ala kasne 90te/rane '00 RW.  I "epska" za kraj je bolja nego što bi čovek mogao da se nada.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...