Jump to content

Running Wild


Aleara

Recommended Posts

RW je bio prvi melodicni (heavy) metal bend koji sam cuo (pre sam slusao samo thrash i death) tako da sam za njega vezan na neki "specijalan emotivan nacin". Ipak, ne mogu samo pozitivne stvari da govorim za njih. Ruku na srce, poslednja cetiri albuma su mnogo, mnogo slabija od ranijih. Rolf pise pesme po zescim sablonima (tacnije po jednom sablonu). Jebi ga, to se desava kad u bendu sve radi jedan covek. Trebalo bi ipak da ima neku ustaljenu postavu, i da dozvoli i drugima da doprinose pesmama. Ali Rolf je izgleda malo "tezeg" karaktera pa ne podnosi druge muzicare oko sebe.

Jebote, The Rivalry su po izlasku nahvalili po casopisima kao super album, stari RW i tako to, kupio sam prilicno skup original i razocarao se, tako da sledece albume nisam ni smeo da kupim, samo prerezao.

Ipak volim taj bend, i Death or Glory nije najbolji album samo u karijeri RW nego jedan od najboljih uopste na heavy sceni. Kakav Hammerfall bre! violent.gif

 

P.S. Interesantno je da se neka devojka tako lozi na RW. icon_mrgreen.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Jebi ga, to se desava kad u bendu sve radi jedan covek.

Е, а неке од мени најдражих и најбољих песама није писао он, неко Мајк Моти и Јан Финли.

 

Ipak volim taj bend, i Death or Glory nije najbolji album samo u karijeri RW nego jedan od najboljih uopste na heavy sceni. Kakav Hammerfall bre! violent.gif

То се зове албум. Од прве до последње песме УДРИ! И претходна 4 су закон. Кад будем свирао са бендом 'Tortuga Bay' или 'Merciless Game', јавићу вам се.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa sluzio sam u JNA jebi ga icon_mrgreen.gif Pa mi je društvo pisalo sa idu na koncerte Preko,Zajebavali me ..I propustio sam dosta te godine. Tako je kod nas Vojvođana ..Mađarska je blizu ..Mozemo i biciklom do Segedina ..(nama je jeftinije bilo otići do budimpešte nego do beograda) a ja mislim da nema Metal benda na ovoj zemaljskoj kugli koja nije imala koncert u Pešti.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 5 weeks later...

German power metallers RUNNING WILD have finalized the track listing for their new album, "Rogues En Vogue", due on February 28, 2005 through G.U.N./ BMG Ariola. It is as follows:

 

01. Draw the Line

02. Angel of Mercy

03. Skeleton Dance

04. Skulls & Bones

05. Born Dead, Dying Worse

06. Black Gold

07. Soul Vampires

08. Rogues en Vogue

09. Winged & Feathered

10. Dead Man's Road

11. The War

 

icon_rockdevil.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ја се, вала, од пре неколико година плашим сваког њиховог новог албума. Стално се бојим да тону све дубље у понављање, али није то ни толико страшно. Плашим се да тону у досаду.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Па, нови је дефинитивно бољи од претходна два, али опет гадна месна прертађевина онога што су раније радили. Морам још мало боље да га преслушам, па ћу оставити подробнији коментар.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aaaa, pa bilo je vreme da se i ja oglasim na ovoj tmei(dodushe jesam vec jednom al sam kenjao icon_smile.gif ). "ready For Boarding" sam bogome oooodavno chuo i vecina pesama sa tog lajva mi se svidela i ne samo to vec i sam live(publika and stuff) su mi bili bash po volji, ali ne znam zashto mi je trebalo toliko da se dochekam studijskih albuma...Elem zadnje 2-3 nedelje ne vadim RW iz playliste icon_mrgreen.gificon_rockdevil.gif Novo otkrovenje za mene hehe.

 

Mr Kasparek ima jedan od najjachih i originalnijih glasova koje sam chuo. Oshtar je i hrapav but thou melodic...bash po mom ukusu icon_rockdevil.gif I sam bend stvarno stvara muziku veoma originalnu i ovo je jedan od retkih bendova koje sam slushao a da da dok ih slusham se setim nekog drugog benda koji je isto ovo radio samo mnogooo kasnije. Usudicu se reci da dok sam slushao DoG, PoK sam stalno pomishljao na Gamma Rayeve PPland i NWO.

Elem, od albuma do albuma...kratke recenzije.

 

"Gates To Purgatory" mi je definitivno omiljeni album. Najsiroviji je to je sigurno i najvishe vuche na thrash. Ovo je bre Venom samo tehnichki jedno 15X jachi.

HOW!LONG! DO YOU WANNA BE...A VICTIM OF STATES!POWER!AND FORCE! Hell yeah icon_rockdevil.gif obooozavam kako je chovek otpevao "Diabolic Force" onaj vrisak je diabolichki dobar. 'Adrian S.O.S." sam dosta brzo nauchio napamet(tekst), znachi max zarazna i IMHO najbrza pesma benda. A tu su i himnichne Dzingis Khan i ultimativni Zatvorenik Nasheg Vremena icon_rockdevil.gif

 

"Branded And Exiled", me nije mnogo odushevio sa druge strane. Prooosechna title pesma, zatim jedna od najboljih pesma na 'bumu "Gods Of Iron". Ali na albumu je jedna od mojih top10 RW pesama "Mordor". Epic riff, ql tekst i Rolfov hrapavi vokal uzdizu ovo do savrshestnva musik19.gif I ajd da izdvojim josh "Evil Spirit" - mogla komotno da bude i na prvom 'bumu.

 

"Under Jolly Roger" zanimljivo josh nemam icon_smile.gif , tako da sam sledece obrtao "Port Royal". Znachi to je taj 'pirate metal'. Nit je power, nit je speed, vec neshto izmedju a heavy nije sigurno, hehe. Title pesma je ubbbiiica! Pravi sing-along majstorica. Ovde vec RW dobija svoj prepoznatljivi zvuk koji ce na daljim radovima usavrshavati. josh jedna sing-alongica je "Raging Fire". Ona pesma o Indijancima je takodje mnogo dobar, ali me malo smara refren...

A onda najbolji deo albuma. Prvo FANTASTICHNI instrumental "Final Gates"! Ovaj Becker bash bije bas jebote icon_rockdevil.gif u istom maniru se nastavlja u najbolju pesmu na albumu CONQUISTADORES! Hungry for the gold, doing as religious madmen told! Skinuo sam jutros i spot za ovo. Kraj albuma je bash u spid fazonu za razliku od prethodnih pesama, a "calico Jack" ima mnogo dobre riffove!

 

"Death Or Glory". Nemam jebenih rechi da opishem KAKO JE MOCAN OVAJ ALBUM! Svaki riff ovde je majka za sebe icon_rockdevil.gif Prvo vas napadne speed/power himna "Riding The Storm" sa neverovatno mocnim glavnim riffom, zatim jedna manowarasta "Renegade" onda jedna podcenjenija pesma, veoma melodichna ali i brza "Evilution"..zatim epik "Running Blood"! Jedina mana je "Highland Glory" koji brzo smori, ali to sve ispravi power genijalnost "Marooned" icon_rockdevil.gif "Bad To The Bone" "Tortuga Bay"...i kao shlag na tortu Vaterlo Bitka. Pa kad sam preslushao ovaj album mislio sam da bolje NE MOZE BITI! Ala sam se zajebao...

 

Ne..to nije bio "Blazon Stone" icon_smile.gif Ovaj album mi je totalno nelogichan s obzirom izmedju kojih albuma je izashao, ali ajde. U principu album je skoro chist Power Metal, sa tu i tamo hevaja delovima. NAravno, omilejna mi je "Little Big Horn". Ql refren. ako nsihta drugo, evo sad barem da kazem da se RW konastanto menjao nakon svakog jebenog albuma, shto je stvarno za pohvalu. Svaki album je donosio neke novine, od same produkcije pa do leadova pa do backing vokala koji su u ovom periodu najbolji!

 

I tako... "Pile Of Skulls" icon_rockdevil.gificon_rockdevil.gificon_rockdevil.gif

Dal da troshim rechi...Nezaboravan intro ide u jednu od najboljih opening track-ova ne samo shto se tiche RWa nego uopshte. AKo je proshli album bio Power, onda je ovaj Speed Kraljica. SinisterEyes i Black Wings dodushe imaju neki power feeling u sebi, ali njihova osnova su odlichni i brzi speed rifaje. Od najboljih pesama pored prve dve, tu je naravno "Fistful Of Dynamite" "Lead Or Gold" maestralna "Treasure Island" i onda..mozda i NAJBOLJA! pesma Running Wilda.... PILE OF SKULLS O-BO-ZA-VAM! Onaj glavni riff. Divine Divinity!

 

Dalje..me mrzi vishe da kucam..nastavim sutra.

 

 

BROTHERS OF THE UNDERGROUND

BLACK AND HEAVY IS THE SOUND!

 

mhihi.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, da, Black Hand Inn, prvi album RW gdje je bubnjao legendarni Jorg Michael. Krajnje brzine, krajnja pustos!!! Od prve do zadnje cisto savrsenstvo. Na zalost, takodje i posljednji velicanstveni album koji su snimili.

Freewind Rider...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...