Jump to content

Van Gogh


IRA

Recommended Posts

Gledano sa marketinske strane, oni jesu jedan nas bend koji se moze plasirati sasvim solidno na inostrano trziste.
Naprotiv, njih je skoro nemoguće prodati napolje. To što je Đule sebe "upakovao" da sve to izgleda svetski je jedna stvar, ali sa druge strane, da bi prodao nešto, moraš da imaš ciljnu grupu, a Van Gog je namenjen nama ovde muzički i predstavlja kompilaciju različitih lopovluka, i to bez ikakve jasno definisane stilske odrednice. Ne možeš inostranstvu prodati njihovu sopstvenu kopiju, kojoj album zvuči kao MTV kompilacija sa 7 različitih stilova muzike.

 

ali koji jos bend odavde moze takvim uspehom da se pohvali.
Onaj koji je u mogućnosti da okrene određenog čoveka telefonom i kaže:

"Ej matori, zajebi ove što treba da sviraju pre metalike, aj mi da sviramo"

 

A ne pljujem ih, btw. Ovo su informacije, nemam neku ružnu emociju prema njima. Jednostavno su ljudi dezinformisani u potpunosti.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 months later...
Jel neko nesto vise o tom koncertu koji je sad u nedelju na Adi ma kome oni sivraju? icon_confused.gif

Dakle, ukoliko ima još ljudi koji ne znaju.

U okviru Belgrade Sport Festa u nedelju počev od 21h nastupiće Zid Mortal, Rare i Van Gogh. Pre Van Gogha će biti podela pehara i diploma pobednicima turnira, pa je pitanje kada će oni tačno da počnu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 year later...
jel neko preslusao ovaj novi album? juce sam ga slucajno dobila na poklon i sta znam, dobar je ovako usput da se slusa u kolima, mada mislim da bi bio jos bolji kad bi tvrdje zvucao icon_da.gif

Meni se , iskreno, ne svidjaju bas, ne slusam ih...dobra je "Spisak razloga"

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemojte ljudi...

 

Evo sta je, po mom misljenju, savrsena ljubavna pesma

 

Brod od papira

 

Kazu pustas, brodove rekom papirne,

na svakom pise, cekam, a nema te,

bez tebe ne smem, ja ne umem,

disati, smejati se, hodati...

 

Kazu pustas, zmajeve nebom najvise,

na svakom pise, zasto nema te?...

 

...Ja tebe ne smem, a ti ne umes,

imati, lagati, sanjati...

 

Toliko je toga receno u samo 1 recenici... icon_cry.gificon_cry.gificon_cry.gif

 

...Kada odes

onda ucini to

da tako ne izgleda... icon_sad.gif

icon_cry.gificon_cry.gificon_cry.gif

Kada odes od mene, ucini samo to...

 

Genijalno

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

'Spisak razloga' ne da ne podnosim nego ne mogu da verujem da se većini ljudi sviđa pesma! Pa ono je dno dna, kao i ceo novi album!!! wallbash.gifwallbash.gifwallbash.gif

 

U osnovnoj sam ih obožavao. Njihovi tekstovi su me fascinirali, iako ih baš i nisam razumeo. icon_smile.gif Ma nisu oni slučajno bili proglašeni za najbolji bend 90-ih.

Kako samo boli to što je Đule rekao da se odriču prošlosti i da bi voleli da im je to prvi album... no.gif

 

 

 

Prvi album - 1986. - vrhunac - 'Tragovi prošlosti'. Nažalost, u startu su se pojavili h8eri koji su ih optužili da kopiraju EKV. Fanovima EKV-a je bila povređena sujeta jer se pojavio daleko bolji bend od njih. Ovo se svakako odnosi na period do 'Opasnog plesa'.

 

Na 'Svet je moj' neću mnogo da trošim reči. Odličan album baš kao i prvi, ali sve dok Đule nije zapevao to nije bilo to.

 

STRAST - apsolutni vrh njihove karijere, sve pesme su zakon. Najzaraznija definitivno naslovna pesma. 'Hodi' nešto slabiji, i muzika je depresivnija.

Polje snova - kad sam pustio pesmu posle par godina skroz mi je neobično zvučala. Ali zato... godine... pod imenom lažnim na kapije sveta... dolaze... pa oni zvuci posle prvog refrena... jeza!!!!! Ili 'Delfin', 'Klatno'... Ma kakva Ekatarina Velika...

 

'Opasan ples' - album koji se definitivno najviše uvlači pod kožu. Ako je do sada bilo neke sličnosti sa EKV, ovde je, osim pevanja u pesmi 'Puls' uopšte više nema. A neke balade su skroz goth, naročito 'Zauvek' ili meni omiljene 'Otisak dlana'... čoveče, pa kad sam i to pustio posle dužeg vremena... znak... da pobedim strah... samo kad... na tvoje pomislim ime... ime... AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA jebote, kako sam se naježio, pa to nije normalno!!!! Međutim, što se tiče depresivne atmosfere , sa pesmom 'Zauvek' Đule je otišao u krajnost.

 

Pa onda su najavili album na kojem će biti "mnogo više svetlosti". I kada je izašao album mnogi su ga vređali. Ja nisam, smatrao sam da je to u redu. Ipak, objektivno gledano, album nije nešto.

 

A onda - potpuni sunovrat sa albumom 'Kolo'. Nema drugog komentara.

 

 

Jes' da sam malo smorio, ali ipak, kao kilnac nikada nisam umeo da objasnim drugima zašto je ovaj bend (bio) toliko dobar.

 

E da, Happy New Ear smara.

No Comment je odličan, i baš je šteta što ne postoji video zapis koncerta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao veliki i deklarisani fan EKV-a ( mozda je poredjenje i neumesno ali... ) moram vam priznati da mi je Djule jedna od najomrazenijih faca srpskog r'n'roll-a... Cak toliko da menjam kanal kada ih vidim, ili stanicu kada ih cujem...

Ali to ne znaci da ih mrzim, naprotiv...

Neka postoje...

Zato ce M.M. ( izmedju ostalog ) uvek biti LEGENDA...

 

P.S. Slucajno ovu temu poslah na Van Hallen...

Desava se, gresku ispravljam sada...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Мене живо занима, а то себи не успевам никако да обајсним, како некад један тако добар бенд заврши на 'Колу'?

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidis, ni meni to nije jasno... A sto se nakurcenog frontmena tice, u to sam imala prilike licno da se uverim jer sam sa njim putovala na more u Tunis i celo vreme je bio u fazonu- ja sam nakurceni rockstar, ja sam baja, bla bla... Od takvog "atitjuda" (kako se sam izrazio) mi je muka...

Edited by RedGirl

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa dobro....droga i alkohol vremenom potpuno izmene licnost....

Kada sam ja isao na svoj prvi koncert - Van Gogh, na tasmajdanu, 21.6.2003....vracam se iz skole(peta gimn.) i sretnem ga, izlazi iz prodavnice sa pola-popijenim Jackom i flashom Johnija :0 a bilo je pola tri .... icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif hehe icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 months later...

ne znam zasHto mnogi h8uju van gogh.. ja nemam neka preterana oseTjanja prema njima - ni dobra, ni losHa.. pre par godina sam se stvarno mnogo lozila na njih, ali sad.. pff.. nishta posebno.. sHto se "Kola" ticHe - jbga ljudi vole da eXperimentisHu i istrazuju do koje granitze tJe ih publika trpeti. meni se DrUnder reTzimo basH swideo, ali Kolo mi nekako ne lezi.. ne znam.. jedino me nervira sHto iz albuma u album drasticHno menjaju stil.. ok su neke promene, cHak su i pozeljne, ali toliko..

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 6 months later...

veoma jak bend, diskutabilno je da li je bolji od, recimo, EKV-a (po meni lichno, ni jedan domaci bend ne moze da nadmashi EKV, al' ima raznih mishljenja)...

Btw, svirali su u Nishu, pre 2 sata se zavrshila svirka, i mogu da kazem da su otkinuli!!! :rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...