Jump to content

Rapid Force


Recommended Posts

Pozdrav svim ljudima dobre volje!

 

Ja sam Nenad Bojkovic Nesa, druga gitara benda RAPIDFORCE. U svom besciljnom surfovanju sam naleteo na yumetal.net i samim tim spazio topic Rapid Force.

 

Neizmerno mi je drago sto sam procitao toliko reci hvale i podrske u vezi benda, te sam se osetio duznim da odgovorim na par pitanja i nedoumica u vezi novog albuma/svirki...

 

Trenutno najaktuelnija stvar u vezi sa nasom karijerom je nastup na Metal Battle-u. To je samim tim i odgovor na pitanje u vezi izdanja albuma (glavna nagrada je record deal sa Metal Blade Records). Mozda deluje malo neskromno, ali RAPIDFORCE i svi iz naseg camp-a smatramo da smo dorasli jednom takvom major label-u i odlucili smo da se debelo jebeno potrudimo da dodjemo do toga. Konkurencija je sa druge strane izuzetno jaka. Neko je spomenuo "avantgarde" metal. Ima dosta novih pravaca koji meni licno zvuce vrlo frisko i inventivno. Moji licni favoriti su Draconic. I zelim ovom prilikom da izrazim postovanje prema svim ucesnicima Metal Battle-a od strane svih clanova RAPIDFORCE. Mi se osecamo ipak da smo malo vise "live" bend. Volimo da sviramo pred ljudima. Nadam se da cete imati prilike u sledecih par meseci da nas cesce vidite sirom Srbije.

 

Da se vratim na novi album. Sve je snimljeno jos 2003., to je tacno (malo se oteglo "Chinese Democracy"..). U medjuvremenu, ovaj materijal pod radnim nazivom "Burst Under Pressure" sa 11 potpuno novih numera + "Hero" u novom aranzmanu je nudjen iskljucivo stranim izdavacima. Klupko je krenulo da se odmotava, ali negde 2005. covek koji je predstavljao RAPIDFORCE u Nemackoj je morao da zbog problema privatne prirode, odlozi ovaj proces na neodredjeno vreme. Mi smo trenutno, isto kao i mnogi ovde, nestrpljivi i cekamo konacan datum objavljivanja. Nemocan je svako iz benda da potvrdi tacan datum izdanja, ali se nadamo i molimo da se to desi koliko do kraja 2007. godine.

 

Toliko od mene u ovom javljanju. Hvala svima na dugogodisnjoj podrsci. Stvarno ume da laska kada je neko sa tobom poslednjih 15 or so godina.

 

Pozelite nam srecu na vecerasnjoj svirci i ukoliko neko vidi ovaj post, neka svrati. Voleli bi da znamo kako vam zvuce nove pesme koje cemo veceras svirati.

 

Pozdrav!

Nesa

 

p.s. Sto se sajta tice, smatramo da je jos uvek nepotreban, za sada oko novotarija u vezi RAPIDFORCE se mozete informisati na www.myspace.com/rapidforce i pocuti neku od novih pesama.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

gledamo se onda veceras, Neso.

 

ja sam kao mali stalno isao na svirke Ben Hura u festu, ali eto sad sa RF konacno da cujem kako zhezhis neku tvrdju muziku :)

 

i respekt za Blue Oyster Cult :)

 

laza- Draconic/Consecration

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trenutno najaktuelnija stvar u vezi sa nasom karijerom je nastup na Metal Battle-u. To je samim tim i odgovor na pitanje u vezi izdanja albuma (glavna nagrada je record deal sa Metal Blade Records).

Само мали зез. Главна награда, колико ја знам, је уговор са Armageddon Music, издавачком кућом коју држе људи који организују Wacken фестивал.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Само мали зез. Главна награда, колико ја знам, је уговор са Armageddon Music, издавачком кућом коју држе људи који организују Wacken фестивал.

 

 

 

Potato/Patato

 

Sinoc je bilo totalno ... gotivno!!!

 

Svi bendovi su apsolutno razneli!!!

 

Consecration... prelepo

Draconic... ..bem ti sunce!!!

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Juce sam dobio "To Sky And Back" demo 1990.

Odlican materijal, najvise mi se sidja "Sky's burning Higher".

Kole je odlicno odsvirao Gitaru, Doctor razbija kako peva.

Posle "Annathema" albuma, mozda i najbolje srpsko Thrash Metal izdanje ikad.

Nesto malo sam slusao i "Promo 2003" previse moderno za moj ukus.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Juce sam dobio "To Sky And Back" demo 1990.

Odlican materijal, najvise mi se sidja "Sky's burning Higher".

Kole je odlicno odsvirao Gitaru, Doctor razbija kako peva.

 

Na tom izdanju su , koliko se secam, svirala i ona dva momka ratne izbeglice iz Hrvatske, negde iz Rijeke ili Pule...Jedan je svirao djitru, pored Koleta, a drugi udaraljke. Ovaj drugi ode onda na onu jazz akademiju negde u Austriji, valjda bese Dave Weckl tamo predavao leti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gledao sam ih 1992 e na zaječarskoj gitarijadi ono je bio thrash metal koncert a pored njih su bili i crush ,demoniac,bloodbath .dobar provod i dalek put bilo za nas ali je vredelo .

 

Nikako da se setim ko je od članova Rf muvao ribe u n.bečeju jer smo se sreli tamo par puta..

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gledao sam ih 1992 e na zaječarskoj gitarijadi ono je bio thrash metal koncert a pored njih su bili i crush ,demoniac,bloodbath .dobar provod i dalek put bilo za nas ali je vredelo .

 

Bio sam tamo, odlican koncert :rockdevil:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

17. 05. tj. veceras ce se odrzati svirka u cast grupe Black Sabbath. Na repertoaru ce biti neke od najznacajnijih pesama ovog benda iz Ozzy Osbourne ere.

 

Bend cine:

 

Nenad Bojkovic (RAPIDFORCE) - vokal

Nebojsa Cankovic (ex 357) - gitara

Vladan Stanojevic (ex 357) - bas

Aleksandar Petrovic (Eyesburn) - bubanj

 

cena karte: 200 dinara

 

Dobro nam dosli na Sabacenje!

 

Zaboravih da kazem gde... :)

 

Living Room, SKC, 22h

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ono shto sam chuo na maj spejsu je blago recheno DO YAYA.

Energichno ko stari Machine Head i Pantera- goddamn it

Znachi ovih dana dobijamo izveshtaj dali su legle pare za fest (Rock On-Pirot metal fest),pa da dodjete i onda

You see us comin'

And you all together run for cover

We're taking over this madafuckin`town!

Otom potom

Pozz, Slavko (Drop D-ead)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Знам, али нисам имао појма да се Неша тако зове, скроз сам се избуњивао. Ја њега знам само као Нешу и то је то.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ЗНаш како, неке људе знаш само по надимцима и по томе постану легендарни или бар познати. Некако се уништи магија кад им сазнаш права имена. Нпр, кад знаш да се Кронос из Венома заправо зове Конрад Лант.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma to je nasa zajebancija, palo nam na pamet da se malo zezamo, pa sam uzeo da se pravim na Ozzy-a. Ne sviram, samo skacem, tapsem i pevam. A sto se tice Nenad Bojkovic, slazem se da nije neko cool ime kao Nikki Sixx, Rikki Rocket, Tracii Guns (ii???) i sl., al jbga, nisam ga ja bir'o. :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Не мислим на то. Заборавио сам како се Nikki Sixx звао пре него што је и званично променио име у то, али те сви знају као Нешу... и сад одједном сазнајем твоје пуно име и презиме. Некако ми је... не-кул (не име, него цело сазнање).

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...