Jump to content

Rapid Force


Recommended Posts

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Stari Rapidforce je meni kult!Skini ili nekako nabavi Apotheosis of War to im je debi album,za mene mnogo bolji od ovog poslednjeg albuma koji su izbacili...Ovaj pevach im je do jaja lik i dobro peva te vokale koje sad bend forsira mada ja ne volim preterano taj fazon.Kosta je svirao Amnesiji i valjda kasnije u Helleru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jbg, ljudi, ja kapiram da dosta ljudi voli muziku iz ranije faze, ali dosta ljudi voli "Burst..." E sad, mislim da RapidForce najbolje zna kako RapidForce treba da zvuci... Ipak, novi pevac je zesci ljakse :P

 

Jbg, ljudi, ja kapiram da dosta ljudi voli muziku iz ranije faze, ali dosta ljudi voli "Burst..." E sad, mislim da RapidForce najbolje zna kako RapidForce treba da zvuci... Ipak, novi pevac je zesci ljakse :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

E da to uvek zaboravim da pitam,ko je odsvirao one gusle na pochetku strong enough?Odlichno je odsviran Burst i uopshte nije naivan album,predpostavljam da se svidja onim die hard pantera fanovima.Na primer Who Wept for them ,A song for me i Something to Destroy su mi skroz ok stvari,verovatno zato shto volim brze deonice ili jebem li ga shto.Who Wept Fot Them i Stop on the Edge su vam najjache stvari na albumu.Jedino shto mi ide na nerve je veliko prisustvo onih kreni stani rifova u pojedinim pesmama,kao na primer u Strong Enough ili u onoj neshto Apostol ne secam se tachno naziva.Ipak ma koliko bio dobro odsviran ili osmishljen Burst,meni je Apotheosis keva...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Nema tu sta, RF su jedan od muzicki najpotkovanijih bendova to definitivno stoji....pocetkom 90ih su i sa svojim demo snimkom mogli da stanu u rame uz rame sa svim bendovima tadasnje YuHM scene...apotheosis je kultno izdanje, odlicna produkcija za to vreme ( Kole je em dobar gitarist em jos bolji producent ) i mene zanima da li se taj album pojavio i na vinilu makar u nekom ogranicenom tirazu jer je te 1994 bila takva neka prica, kao prvo tape pa lp ( posto si tada imao zvanican album ako se pojavi na vinilu, kaseta sama po sebi nije bila dovoljna ) ??? Video sam negde, secam se i kao naslovnicu za taj lp ( isti trip kao kaseta, inace sam omot na kaseti je do jaja )

e vrlo brzo nakon apotheosisa oni menjaju stil, skidaju panteru i po rifovima i po pokretima, doktor postaje srbski anselmo i sve odlazi u kurac, ma necu bre da slusam kopije, radite vashe sta ste poceli pa dokle dogurate...kad sam to video digao sam ruke od njih , jebes replike.

Share this post


Link to post
Share on other sites

znaci nisam verovao dok nisam kliknuo na link, reko ma kakvi bre 750 dolara xaxaxa...znaci neverovatno jebote, samo to mogu da kazem...znaci ti polzovici i u skoro 2010. se ne smiruju...lepo im zakucati na vrata i oduzeti sve te primerke...i otkud uopste njima taj vinil kad je to trebalo za silver cross da izadje ? sta su radili tada otkupili ceo tiraz ili sta vec ? jebena braca polzovic, eto sto su mi omiljeni, od svega su gledali samo kako da napune dzep, lepo je neko bre rekao bas ovde na forumu , neka cura mislim, da su ta dvojica najveci grobari yu metala. tacnije , ako su otkupili tiraz onda nek prodaju i za po soma dolara ako mogu, ja kazem treba ih nahvatati i lepo im to oduzeti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ploca apotheosis of war je izasla 1993 za Carlo Records (izdali Instant Karmu, Evu Braun, Direktore) mislim da je izaslo samo oko 300-400 primeraka, a 1994 je sa zakasnjenjem izasla za silver cross records na kaseti, tako mi je Kole jedared rekao kada smo se dopisivali preko myspace.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ploca apotheosis of war je izasla 1993 za Carlo Records (izdali Instant Karmu, Evu Braun, Direktore) mislim da je izaslo samo oko 300-400 primeraka, a 1994 je sa zakasnjenjem izasla za silver cross records na kaseti, tako mi je Kole jedared rekao kada smo se dopisivali preko myspace.

 

 

U pravu si i dobro si me podsetio...tako je i bilo, prvo je bio lp za Carlo rec ( inace Karlo je bio i poslanik SPO u prvom sazivu narodne skupstine Srbije na prvim parlamentarnim izborima odrzanim kod nas , zato je i izdao legendarni prvi lp Direktora ), pa tek onda naredne godine kaseta za SCR ( kaseta mogla je da se kupi na BHO94 )...extra, hvala na podsecanju, veruj mi, ovoga se ne bih setio :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

@ Tomba- Mislim da malo bzvz reci da je RF jeftina PanterA kopija samo zato sto ti se ne svidja "promena stila"...

 

Odmah da te demantujem...ja nigde nisam rekao niti napisao da je RF jeftina Pantera kopija..

 

U jednom postu sam napisao ovo :

" e vrlo brzo nakon apotheosisa oni menjaju stil, skidaju panteru i po rifovima i po pokretima, doktor postaje srbski anselmo i sve odlazi u kurac, ma necu bre da slusam kopije, radite vashe sta ste poceli pa dokle dogurate...kad sam to video digao sam ruke od njih , jebes replike. "

 

I to sto sam rekao je moje misljenje i ja stojim i ispred i iza tog svog misljenja...Zasto ?

Zato sto sam Rapid Force slusao i pratio od izbacivanja demo snimka, sekao se na taj thrash sto su kidali, a u medjuvremenu sam nabavio i Cowboys From Hell od Pantere...e pa pitam se zasto nisu kopirali Cowboys, nego su kopirrali Vulgar Display Of Power ?

Prosto, jer je Pantera sa Vulgarom dosegla sam vrh svestke muzicke scene u to vreme, mogao si ih videti bukvalno svuda cak i na drzavnoj TV Bastilji....i zato mi je smetalo da jedan nash band , i to ne neki pocetnici koji su se tad oformili, nego bend koji gotivim i koji se zove Rapid Force i koji ima zavidnu reputaciju na thrash metal sceni menja svoj stil iz thrash metala u Pantera sound (a nije se zavrsilo sa kopiranjem samo Panterinog muzickog stila , nego je - opet da ponovim - Doktor skidao cak i Anselmove pokrete )...i sta je to onda nego kopija ?

Sad da li je jeftina kopija ili skupa kopija to me ne zanima niti sam ikada razmisljao o tome jer kopija je kopija...

Moze neko da kaze da su oni promenom stila evoluirali u zvuku tada, da su prevazisli thrash metal blablabla al mene niko ne moze da ubedi da nisu posle Apotheosisa postali samo kopija Pantere...

A svima vama sto cete mi reci da je to evolucija u zvuku ja cu odgovoriti pitanjem :

Zasto onda nisu evoluirali u svom zvuku i promenili svoj stil pre nego je Pantera izdala Vulgar ???

Da je bilo tako, da su oni bili prvi sa takvim stilom skinuo bih im kapu....ovvako , samo su postali jedna od mnogobrojnih kopija Pantere ( u svetu je bilo kolko hoces takvih kopija, a ima ih i dan danas ) i zbog te cinjenice sam izgubio svoje interesovanje za njihov dalji rad.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

Na tom izdanju su , koliko se secam, svirala i ona dva momka ratne izbeglice iz Hrvatske, negde iz Rijeke ili Pule...Jedan je svirao djitru, pored Koleta, a drugi udaraljke. Ovaj drugi ode onda na onu jazz akademiju negde u Austriji, valjda bese Dave Weckl tamo predavao leti.

 

 

 

Svirao je sa njima jedan lik koji je posle presao u Bloodbath da menja Vladu Staklenca, a onda je zapalio u Austriju i tamo svirao , valjda, sa bendom Armageddon ili tako vec nesto...i tacno je, i taj drugi lik nije bio iz bgd vec pridoslica sa ratom zahvacenih podrucja, bio je dugokos i imao je bradu, ali imena mu se ne mogu setiti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svirao je sa njima jedan lik koji je posle presao u Bloodbath da menja Vladu Staklenca, a onda je zapalio u Austriju i tamo svirao , valjda, sa bendom Armageddon ili tako vec nesto...

 

Da nije mozda Boban Milunovic? Ako se ne varam, taj lik je svirao u Rapid Force i Bloodbath-u i posle zapalio za Austriju, a ako se opet ne varam, taj je danas jedan od organizatora Metal Camp-a.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da nije mozda Boban Milunovic? Ako se ne varam, taj lik je svirao u Rapid Force i Bloodbath-u i posle zapalio za Austriju, a ako se opet ne varam, taj je danas jedan od organizatora Metal Camp-a.

 

 

Bravo brate, imenom i prezimenom - Boban Milunovic.

To je taj lik cijeg imena nije mogao ni Dzaja da se seti a ni ja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...