Jump to content

Thorns


Lou

Recommended Posts

Norveški black metal band osnovan 1989. godine pod imenom Stigma Diabolicum. Tadašnji članovi su bili dobro nam poznati Snorre Westvold Ruch i Bård G. "Faust" Eithun, kao i Marius Vold koji se kasnije nije proslavio. Do promene imena u sadašnje Thorns, što je usledilo već 1990. godine, izdaju par demo snimaka koje su sami distribuirali. Pod novim nazivom bend (sada već projekat Ruch-a koji funkcioniše uz pomoć muzičara sa strane) ostvaruje dva demo snimka, Grymyrk i Trøndertun, koji se danas smatraju kultnim izdanjima, kako benda tako i tadašnje black metal scene. Ruch biva uhapšen 1994. godine kao saučesnik pri ubistvu Euronymous-a. Nakon izlaska iz zatvora, izdaje split sa Emperorom koji se sastoji od novih verzija starih pesama i uzajamnih obrada. 2001. godine izlazi jedan od najboljih albuma žanra, ujedno i prvenac benda, na kojem je bubnjeve odsvirao Hellhammer, dok su dužnosti za mikrofonom podelili Satyr i Aldrahn. Ime albuma jednostavno – Thorns.

 

2007. godine biva objavljena kompilacija Stigma Diabolicum na kojoj se nalaze svi demo snimci benda, kao i snimci proba koje je bend imao pod starim imenom.

 

2008. Ruch najavljuje snimanje novog albuma na kome će sve vokale odraditi Aldrahn, dok će drugu gitaru, bas i bubnjeve svirati muzičari bez prošlosti na sceni ili u žanru.

 

Od 2011. Peaceville Records postaju vredni i ostvaruju reizdanja Thorns albuma sa bonusima:

 

Thorns vs. Emperor

9. You That Mingle May (feat. Fenriz and Satyr)

10. The Discipline Of Earth (pre-production mix)

11. Ærie Descent (pre-production mix)

 

Thorns (izlazi 18.07.)

9. TSoS (from Demo 2000)

10. Existence (from Demo 2000)

+ "Vortex" video

 

2007 – Stigma Diabolicum

THORNS_Thorns_Stigma_Diabolicum_CD_2007.jpg

https://rs294tg2.rapidshare.com/#!download|294l35|204725255|Thorns-Stigma_Diabolicum-2007-GRW.rar|103043|R~368A6D0CC005EC3A12931D539D8BBC42

 

1999 – Thorns vs. Emperor

4150HH3PS5L._SL500_AA300_.jpg

https://rs571l35.rapidshare.com/#!download|571l33|241235582|1999_-_Thorns_Vs._Emperor__Split_With_Thorns_.rar|114625|R~B4995DCCC23B34419AC23D2BFFA35A4C

 

2001 – Thorns

large2329.jpg

https://rs365cg.rapidshare.com/#!download|365dt|110069507|THORN5.rar|80094|R~0

 

Nije bilo teme, mora da je neki nečovek obrisao. Ko nije slušao, neka ispravlja grešku odmah.

 

 

P.S. ajde sagorelo vise dabogda.osjedjesmo oca mu jebem. (blagoje©)

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ti si bio moderator ovde... Pih. :razz:

 

Znas kako nisu me nesto puno ubedili sa onim splitom sa Emperorom. Mada nisam se nesto ni preterano trudio da ga islusam , jer to je bilo odavno kada sam otkrio Emperor i cela ta pojava Emperora me je u to vreme opametila skroz(gledaj da Anthems i Mysteriis su mi prvi black metal albumi koje sam cuo, i uveli me u ovaj prokleti podzanr). I nekako svaki put posle toga, kada sam hteo da obrnem Thorns iz 2001, uvek mi se nesto naslo primarnije od toga. Na primer secam se kada sam hteo da skinem Thorns, umesto toga skinem Dodheimsgard(nadam se da sam lepo napisao), pa isto tako za Manes itd itd. I eto Thorns je kod mene uvek ostao u pozadini. Ali od ovog dana sve se menja, evo stavio sam na download, pa preslusavam ga ili danas ili sutra.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 months later...

Neki lik koji zna Snoreta

So the new album is in the mix, it has passed many stages first time i heard its preproduction in 2007 , last summer i heard a rough mix of the actual album and now its starting to get mixed. Snorre moved so he had to rebuild his studio thats why its delayed, to me it sounded more organic than the debut and some riffs closer to the De Mysteriis album. bjorn has recorded the vocals long time ago just like the debut.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja iskreno mislim da si zasluzio,bar da popijes jedan sklap po labrnji.

 

edit:

 

e jebiga.s'obzirom na izvor,ovo je ono vjeruj ako hoces,ako ne ko te jebe.

 

Da li je moguće da Blagi nije pisao ovde?

sta da pisem?da lunar treba da potrazi pomoc-vec mu je receno,lu je,iako ne dovoljno istakao kakav je ovo kvalitet,ostalo je sve suvo preseravanje.

Edited by BLAGOJE

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti ćeš Grobe stvarno dobiti po pički jednom od neke XY osobe zbog takvih izjava.

 

Doći će Snorre sa Vargom kod mene u pola noći?

 

e jebiga.s'obzirom na izvor,ovo je ono vjeruj ako hoces,ako ne ko te jebe.

 

Na tom forumu iskreni UG ratnici obitavaju, verujem što da ne. Dug je put od miksa do izdavanja u svakom slučaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 4 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...