Jump to content

Televizori - LED, LCD, PLASMA...


Apeiron

Recommended Posts

Juce sam bio i u Subotici (Lemi, javi se :D ) i tek sad sam u dilemi, video sam brdo toga, da vise nista ne znam :D

 

to na buvljaku ili gde? oni carevi sto valjaju televizore par posto skuplje nego u madjarskoj a zaradjuju na povracaju pdv-a?

more info pls

Edited by marcoman

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, u Tehnomarketu sam gledao...jevtinije nego u mom gradu, ali je opet u madjarskoj jos jevtinije, plus povrat poreza. Samo da ti ne urade carinu na granici, ali ima ljudi koji dovoze, srede to..

U tehnomarketu sam nasao neki povoljan Philips, ali mislim da je Madjarska najbolje resenje...za iste pare mozes uzeti jos bolji uredjaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, u Tehnomarketu sam gledao...jevtinije nego u mom gradu, ali je opet u madjarskoj jos jevtinije, plus povrat poreza. Samo da ti ne urade carinu na granici, ali ima ljudi koji dovoze, srede to..

U tehnomarketu sam nasao neki povoljan Philips, ali mislim da je Madjarska najbolje resenje...za iste pare mozes uzeti jos bolji uredjaj.

 

Ma deru bre kod nas.Ja sam nedavno gledao jedan LED Samsungov,ovde je oko 500 eura.Drugar mi rekao da je u Madjarskoj 370.

Cak i ako ti odrade carinu,isplati se.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vecina mi kaze da je lcd bolji. Slabo se razumem u tehniku, koje su prednosti i nedostaci, i plazme i lcd?

nije lcd bolji. lcd ima malo mutnu sliku. gledao sam lcd televizore i moj novi samsung sa katodnom cevi ih jede što se toga tiče. na plazmi ti je super slika, lepo je oštra a ne preterano (gledao kod ortakovog ujaka). ako hoćeš baš nabudženo oštru sliku onda kupi led. ali kao što neko ovde napisao, malo je preterano jaka slika pa te zabole oči posle nekog vremena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U Subotici sam gledao brdo uredjaja, i tacno mi se cini da je kod led lcd-a, ostrija slika nego kod plazme...sad, na vecini forumu ljudi preporucuju da je plazma bolja, a kad pitam svoje okruzenje, vecina kaze da je bolji lcd i to led lcd. Sto ljudi, sto misljenja...

Definitivno cu otici do Madjarske, tacnije Segedina, mnogo je tamo jevtinije, pa garantujem da sve ove prodavnice u NS i BG, uzimaju od njih te uredjaje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda sutra skoknem do Segedina, da vidim sta nude, cene i ostalo...pa cu razmisliti. najteze je dogovoriti se sam sa sobom :D Pitas one "koji se razumeju dobro " , svi ti drugacije kazu :D

Mada, sad uglavnom gledam LCD Led, ali videcemo jos, znam da promenim misljenje :D

Edited by Nesalomivi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bice ti odlicna slika

 

Inace, isao danas do Tehnomanije i sad sam jos vise u nedoumici. Dakle, da li LCD, LED ili plazma??? U prvi mah nekako mi se cini da plazma ima najtoplije boje najprirodnije, da LED ima prejake boje i prejako svetlo, ali nekako LED ipak ima najbolji kontrast. A LCD mi je tu nekako u sredini. Totalno pojma nemam :(

 

Led definitivno.

LCD je stedljiviji ali LED daje bolju sliku definitivno.

Ja sam pre par meseci uzeo ovaj Sony KDL40ex520

Kostao je 90 000,ali zato je slika fantasticna.Kad pustis Full HD dozivljaj je neverovatan.

  • Downvote 5

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Bio sam u Segedinu, cene su nize nego kod nas, plus jos povrat poreza...ali nisam se jos odlucio koji model da uzmem.

Upoznao sam par preprodavaca, pa cu verovatno uzeti preko njih, da se ja ne zezam sa carinom, plus ako se nesto desi u garantnom roku, to oni srede, da ne moram ja minimum dva puta ici za Segedin.

 

Nije mi jasno oko interneta, konkretno za samsung UED500 i 5500, jedni mi kazu da oba imaju internet, drugi kazu da samo 5500 ima net. Negde na sajtovima pise da je razlika samo u smart hub, sta to tacno znaci?

Bitno mi je da preko tv idem na net...

Opet, neki mi kazu da mnogi reklamiraju lcd tv kao led, a ima samo edge led, da to nije full led...ako neko moze da mi to pojasni.

 

Inace, samsung led ueD 5000, full hd, donose za oko 500 evra, dok je 5500 oko 550 evra.

Edited by Feniks .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, dijagonala 40 ". Ako je 32 ", onda ide jos jevtinije. Pa brdo ljudi to donosi, okolina Subotice, ovaj jedan je iz okoline NS. Bio sam u metrou i Tesco, u Segedinu, maloprodajna cena im je nesto niza nego kod nas, ali tamo dobijas povrat poreza (27 %) i preprodavci uzmu sebi jedan deo poreza(verovatno imaju vezu na granici pa to prenose uz mali postotak carinicima) Dobijas regularno overenu garanciju, ako nesto bude, taj preprodavac ode i zameni ili ti da nov tv. Vecina ljudi koji to rade, imaju svoje prodavnice tv, i sve nabavljaju iz Madjarske.

Ovi nasi strasno deru.

 

Sta je to smart hub? To je jedina prednost samsung ueD 5500 naspram modela 5000.

Edited by Feniks .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala :pivopije:

Samsung ue D5500, dakle smart tv, moze se dobiti od 550-570 evra, sa garancijom. Kome treba, imam brojeve...Ekran 40"

 

Koga zanima, ima lik u Bg (Zarkovo) koji prodaje povoljno sve vrste. Kaze da ima lcd od 40", sa internetom, za 440 e.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Povezao sam se sa jos neki preprodavcima iz Madjarske, mislim da sam suzio izbor na tri sledeca tv.

 

Philips smart led serija 6000, 400HZ 500 evra...kaze da ima open internet web browser, tako i pise u specifikaciji.

http://www.kupujemprodajem.com/BEST-BUY-Ne-propustite-SMART-TV-1375988-oglas.htm

 

lg 32lv375S led...420-430 evra

http://www.eponuda.com/led-televizori/lg-32lv375s-led-televizor-cena-195309

 

samsung UE40D5500 smart 560 evra

http://www.tehnomanija.rs/katalog/samsung-televizor-lcd-ue-40d5520.html

 

To su cene kod ovih preprodavaca sto donose iz Madjarske, sa garancijom.

 

Koji je najbolji izbort od ova tri? Jako mi je bitan internet, i da li je i kako moguce da se ide na net bez racunara, posedujem adsl, da li je moguce to nekako prikljuciti na tv? Mislio sam da racunar preko kojeg sada idem na net, preselim u firmu. Diler Filipsa kaze da se moze ici na net bez racunara, dok ovaj sto prodaje LG kaze da moze ali da to nije to.

Edited by Feniks .

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 years later...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...