Jump to content

2012.06.04.-06. *Zadar, Puntamika* Festival: Metalfest Kroatien


Pavao

Recommended Posts

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

Do sada potvrđeni:

 

Megadeth

In Extremo

Blind Guardian

Kreator

W.A.S.P.

Behemoth

Fear Factory

Hypocrisy

Eluveitie

Legion Of The Damned

Dark Tranquillity

Ensiferum

Powerwolf

Moonspell

Alestorm

Grand Magus

Death Angel

Triptykon

Lake Of Tears

Fueled By Fire

Vader

Nexus Inferis

Huntress

Emergency Gate

Brainstorm

Septicflesh

Steelwing

Skull Fist

Hate

Fleshgod Apocalypse

Noctiferia

Rising Dream

Graveworm

Brezno

Doomed

Ashes You Leave

Infernal Tenebra

Uninvited

Toxicdeath

Mephistophelian

Gorthaur's Wrath

Decontrolled

E.N.D.

Evil Blood

Inmate

Cold Snap

Inverted Pussyfix

Beholder

Re-Armed

Rapid Strike

Keller

Insane

Bejelit

Sin Deadly Sin

 

+ još 18 bendova

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Raspored po danima:

 

Nedjelja, 03. 06. 2012., Visigoth Stage

 

- BLIND GUARDIAN

- HYPOCRISY

- MOONSPELL

- LEIGION OF THE DAMNED

- ALESTORM

- TRIPTYKON

- LAKE OF TEARS

- FUELED BY FIRE

- FLESHGOD APOCALYPSE

- EMERGENCY GATE

- COLD SNAP

 

 

Nedjelja, 03. 06. 2012., Liburnian stage

 

- SKULL FIST

- GRAVEWORM

- INVERTED PUSSYFIX

- MEPHISOPHELIAN

- EVIL BLOOD

- FLAMETHROWER

- BEJELIT

- MONOX

- AGHARTI

- E.N.D.

- EMBRIO

- DECONTROLLED

- INSOLITVS

 

Ponedjeljak, 04. 06. 2012., Visigoth Stage

 

- KREATOR

- + još jedno veće ime

- BEHEMOTH

- ELUVEITIE

- VADER

- GRAND MAGUS

- POWERWOLF

- SEPTIC FLESH

- NOCTIFERIA

- NEXUS INFERIS

- HUNTRESS

- INFERNAL TENEBRA

 

 

Ponedjeljak, 04. 06., Liburnian stage

 

- INMATE

- SIN DEADLY SIN

- RE-ARMED

- ASHES OF ETERNITY

- GORTHAUR'S WRATH

- EAT YOUR BRAINS

- UNINVITED

- MORTUS DELICT

- WAR-HEAD

- ASHES YOU LEAVE

- KRYN

- MOLTENCORE

- STIMULANS

 

Utorak 05. 06. 2012., Visigoth Stage

 

- MEGADETH

- W.A.S.P.

- FEAR FACTORY

- ENSIFERUM

- DARK TRANQUILLITY

- DEATH ANGEL

- IN EXTREMO

- BRAINSTORM

- HATE

- STEELWING

- RISING DREAM

 

Utorak, 05. 06., Liburnian stage

 

- BREZNO

- 6TH AWAKENING

- THE EQUASION

- BEHOLDER

- INSANE

- MINDARK

- RAPID STRIKE

- SUFOSIA

- DOOMED

- CHAINED IN AGONY

- KELLER

- PROGNAN

- TOXICDEATH

 

Raspored je još uvijek podložan promjenama, a kompletni running order će biti objavljen uskoro.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

U prodaji su i jednodnevne ulaznice, na http://www.hr.metalfest.eu/tickets.html

 

 

Glede smještaja---privatni smještaj na Puntamici je već sada vrlo teško naći, gotovo je sve bookirano, što upućuje da će ovo biti odličan događaj.

 

A 24.04. ide posljednja objava za još jedan veći band, premijerni u Hrvatskoj, koji bi trebao svirati u ponedjeljak prije Kreatora.

Nakon toga ide točan running order.

 

I to je to, 45 dana prije festivala.

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Dokaz da Hrvatska unatoč svom trudu i nadanjima, čini se, još uvijek nije dorasla vrhunskom metal događaju poput višednevnog metal festivala u srcu Jadrana dokazala je domaća publika večeras na posljednjoj večeri prvog hrvatskog Metalfesta na poluotoku Puntamika u Zadru kada je tijekom nastupa headlinera festivala i jednog od najvećih thrash metal bendova ikada, Megadeth, na bend poletjelo kamenje.

Prema neslužbenim informacijama, publika je, revoltirana otkazivanjem nastupa legendarnih bendova W.A.S.P. i Dark Tranquility čiji su nastupi otkazani zbog tehničkih problema, a po tvrdnjama publike zbog razmirice između dvaju bendova, kamenjem zasula festivalske headlinere, Megadeth zbog čega je bend prekinuo nastup. Više informacija slijedi.

 

Neće se moći živeti od Dejva 2 meseca minimum. :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovog sam puta totalno "poduvao", kako bi vi u Srbiji rekli, al da krenem nekim redom (copy):

 

Dan su jebeno spasili i Death angel i FF, a i Steelwing, oni su na stage izašli oko 1 ujutro, ako se ne varam i općenito svi bendovi koji su taj dan svirali su odradili vrhunski, uključujući i Brainstorm, pa i Hate.

 

Spike Dave/Blackie, prvi je zajeba drugog, a onda je drugi sjeba prvog...mogu bit samo opomena organizatorima da više ne stavljaju u iste dane ovakve ličnosti.

Megadeth jesu primadone, nekad sebi i na štetu i zna se kakav je Dave, dok su WASP bend koji već skoro dva desetljeća ništa ne nudi, osim ispraznih i loših nastupa.

A bojim se da svatko tko je petljao s ova benda ima problema od njih. Niti koncert Waspa u Zagrebu prije par godina nije prošao bez određenih teškoća, kašnjenja benda i sl..

 

Megadeth nisu kamenovani gromadama kamenja i armiranim betonom, gluposti, ali bogme je veći broj (praznih) plastičnih boca uspio doletjet na stage..Svo to silno "kamenje" nisam niti primjetio, osim nečeg za što sam pomislio da su upljači, stickovi, ali očito je bilo kamenje i netko je i dobio nešto u ruku ili glavu (to je mogao samo netko primjetiti iz prvog reda) i ljudi se pokupili. Logično.

 

Šteta da nitko iz publike nije zasuo kamenjem tih 15 debila s lijeve strane stagea. A idiot koji je napravio to što je napravio---(vidio sam skupinu prije ljutih australaca i među njima vidim kandidata za to, ali početni kandidat je svakako neka naša hrvatina usrana).

 

Fućka se Blackiju za Davea i ovom drugom za prvog, ali bojim se da je psihološki moment bio taj što su Megadeth stavljeni točno u 20 sati, u odličnom terminu, uz napomenu ispod da su Wasp i DT otkazali. I normalno da se na prvu ruku odmah misli kako je Dave sjebao sve njih, a za sebe uzeo prime time.

 

Stvar je vjerojatno puno kompleksnija nego se misli. Ugovorne obaveze za Metalfest su mjesecima postojale i za jedne i za druge i bezvezarija je sad srati da se "Dave posvađao s Blackijem" i sve je micano, međutim, sve to nema opravdanja. I ja sam platio svoju ulaznicu ( + sve ostalo) i želim za to kompletnu uslugu.

 

Na žalost, pravo pojašnjenje nismo dobili i normalno je da su ljudi stvorili svoju sliku u glavi. I prvi sam odmah rekao da to mora da je neko Daveovo sranje i njegov osobni zajeb, dok se nisam skulirao od bijesa..Na austrijskom Metalfestu su uredno svirali jedan do drugog...

 

Fail:

 

- otkazivanje Dark Tranquilityja.

Oni i FF su mi bili najvažniji i dolje sam i bio najviše radi njih, jedva sam ih čekao vidjet, a na kraju nula bodova. Razočaran skroz, al bojim se da bih bio više sjeban da su kojim slučajem FF otkazali.

Nepojavljivanje Waspa mogu preživjeti, ali DT su me satrali do daske. Srećom, već sam ih gledao pa me to nije skroz obezglavilo.

 

Uber fail:

 

- netko iz organizacije je trebao izići na stage u 17 sati popodne i jasno i glasno reći zbog čega se running order mijenja, zašto DT i Wasp neće svirati i zašto će Megadeth svirati u 20 sati??!! A to nije učinjeno, iako se zna da su i oni jaki bendovi (pogotovo Wasp) i ljudima, nama, je trebalo dati JASNIJI razlog (a ne samo "tehničke poteškoće").

Ljudi bi bili manje fiksirani na Daveov ego trip i znalo bi se na čemu smo..

 

Opet, ako je zbog "tehničkih poteškoća" i nedostatka termina bilo pitanje otkazati Wasp ili Megadeth---svakako boilje otkazati Wasp.

 

Da se dogodilo suprotno---vjerojatno bi ispred stage ostalo samo onih krelaca s lijeve strane bine i zadivljeno slušalo Wasp.

 

Ovako je, posljedično, skupina kretena otjerala Megadeth s bine, nanijela teško popravljivu štetu budućnosti festivala.

 

Karma se nastavlja...

 

Ljudi je bilo od svukud, i iz Meksika, Portugala, Grčke, susjednih zemalja...a konačni je zaključak da smo svi popušili ne samo Wasp, već i Megadeth.

 

Prva dva dana kao iz snova, odlično, pogotovo Hypocrisy, S. Flesh, Moonspell, Guardiansi, Kreator, Eluveitie, Simphony, Grand Magus...ništa nije štekalo, osim nestanka struje na par trenutaka kod Hyp.,

 

Općenito, bojim se da je posjećenost podbacila, kako je i organizator rekao, međutim, sam festival ima itekakvog potencijala da ojača i nastavi rasti.

 

 

Hrvatski Metalfest je već izišao iz franšize "METALFEST".

 

Za iduću se godinu ovdje već najavljuje samostalni festival, nasljednik, "Burning sea", vjerojatno u korelaciji s Metal Campom. Dva extrema, planine i more, objedinjene u metal holiday i prepoznatljivi brend, ali to još treba izgraditi.

 

Ako festival stane sada---teško da će ga itko više tako lako u Hrvatskoj opet pokrenuti.

 

Hrvatska je malo tržište i u mnogočemu sjebana zemlja ograničenih ljudi i teško je ovdje pokretati biznis ovakve vrste.

 

I nebitno je tko je "prvi bacio kamen", hrvat, kinez ili slovenac ili njemac, to je nešto što se ne radi...Baci čašu, krušku, izlij kubik vode, gađaj vlastitim govnima, ali kamen, makar i mali, nije zajebancija.

 

Na samom festivalu nije bilo nikakve posebne drame oko shita Mega-Wasp i odlaska Mege i nije vladao nikakav poseban kaos zbog toga, pogotovo nakon nastupa Death Angela i Steelwinga.

 

Prva dva dana odlična, do u satnicu, sa zadovoljavajućim zvukom i treći dan su uglavnom svi bendovi svoje odsvirali, ali činjenica je da je ovo bacilo ogromnu sjenu na inače odličan provod, i super svirke drugih bendova i jako dobar fest.

 

Budućnost festivala nije upitna, ali činjenica je da je ovo bio prvi i zadnji "Metalfest" u Zadru.

Već je registriran novi, samostalni festival "Burning sea" ( http://www.burning-sea.com) na istoj lokaciji, ali primarno će biti orjentiran na strane posjetitelje koji nisu iz Hrvatske.

 

Znam da je bilo ljudi i iz Srbije i nadam se da nitko nije imao (zbog općepoznatog primitivnog našeg stava) bilo kakav problem s boravkom ovdje.

 

Over & out.

  • Upvote 6

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pavao, ne znam šta si ti gledao, ali itekako su bacanja kamenje prema Megadethu, i to bar desetak povećih komada. I to je jedna nevjerovatna stvar da je livada na kojoj se održavaju koncerti puna kamenja. Drugo, bilo je ipak malo više idiota, bar jedno stotinak koji su pokazivali srednje prste i gađali bend svim i svačim. Prednjačio je onaj retard u Death Angel duksu koji se popeo na leđa nekome i pokazivao im golu guzicu. Dave je čak u jednom momentu htio da smiri situaciju i uzeo je hrvatsku zastavu, ali ni to nije smirilo morone. O otkazivanju Waspa I DT neću ni da pričam, toliko o ozbiljnosti festivala. Onakvi fanovi i organizatori ne zaslužuju koncerte za dugo, dugo vremena.

  • Upvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Takodje, popizdeo sam na FF. Burtonu zabraniti pevanje zauvek.

 

Death Angel otkinuo, jedina su im konkurencija u zvuku i nastupu bili Blind Guardian. Hypocrisy mi je drago shto sam gledao, ali onaj nestanak struje i usvinjen zvuk djitri su to malo pokvarili.

 

Kryn na maloj bini razbi sve zivo i mrtvo.

 

Kamp pun retardiranih Slovenaca koji ochigledno zive vezani lancima. Kisha 2 dana, ali se kupalo :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...