Jump to content

Michael Moore


Recommended Posts

ovaj chovek definitivno zasluzhuje jednu temu, verovatno ste gledali, ili ako ne, onda makar chuli za njegove filmove i serije (mozhda chak i knjige). kul baja bash.

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Michael_Moore

 

odluchio sam da skinem sve njegove filmove i da odgledam neke opet, neke prvi put, i danas sam gledao

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Sicko

 

i

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Capitalism:_A_Love_Story

 

predobri filmovi. bash u poslednje vreme razmishljam o politici vishe nego obichno, izvlachim teze da li kapitalizam ili socijalizam, ili neshto trecje, na osnovu etike, pa deontologija, dal utilitarizam, i ova dva filma konkretno su me definitivno okrenula ka anti-kapitalizmu, i mislim da cje svaku zdravu osobu.

 

preporuka uopshte da nabavite sve shto je pravio.

  • Upvote 1
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Obicna vreca govana koja je spremna da pljuje po svemu samo da zaradi pare. Ako je on anti-kapitalista ja sam Dzim Morison. Sam je rekao na premijeri Farenhajta da je najbolji pokazatelj da je trebao da snimi film taj sto je zaradio ne znam ni sam koliko desetina miliona profita, ejjjj...uspeo je samo sto se gomila kretena lozi na te gluposti. Evo sad skoro je tuzio tamo neke likove jer su kao sakrili pravu zaradu koju je film ostvario, bilo coveku malo sto je dobio jedno 20 miliona, hoce jos(link). Pljuvao je i demokrate i republikance, da bi na kraju dao podrsku Obami. Kao on je bolji i drugaciji od ostalih :confused: , al' dobro verovatno je solidno iskesirao taj rad, samo ne znam sta sad radi, verovatno ladi jaja na nekoj privatnoj jahti.

 

To sto je on snimao mogu i ja da radim, najlakse je pljuvati. Uzecu i ja kameru i idem da snimam jad i bedu, pa toga ima koliko hoces, svugde. Sta je on uradio korisno uopste?, mislim jeste ali za sebe, iskljucivo. Secam se jedne epizode gde je interjuisao Merlina Mensona :haha: , kao misljenje tog idiota je jako bitno. Bilo mi je samo to dovoljno da vidim o cemu se radi.

 

Izvinjavam se sto pljujem, ali jbg. nisam mogao da izdrzim. Necu vise da pisem ovde, osim ako me neko izazove :razz:

Edited by LoveHateLove
  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naomi Klajn je bolja iz te anti-kap priče. I Džon Pildžer.

poenta mura je da shto shire narodne mase vide i shvate neke stvari.

 

Što se tiče Mura, Sicko je ok, 9/11 i Bowling su mi bili super, a sa Capitalism je baš smorio. Toliko.

meni je kapitalizam odlichan. onaj deo kad radi voice-over isusa kao kapitalistu je urnebes x) skroz odlichan film da se pokazhe ljudima kako kapitalizam eksploatishe, a sicko je isto tako odlichan da pokazhe ljudima da kapitalizam bukvalno i ubija.

 

Sam je rekao na premijeri Farenhajta da je najbolji pokazatelj da je trebao da snimi film taj sto je zaradio ne znam ni sam koliko desetina miliona profita, ejjjj..

da, zato je uzeo i sopstveni film bacio na internet chim je izashao da ga svi gledaju za dzh. naravno, to nije smeo da kazhe, da ga ne bi tuzhila firma koja je finansirala i chiji je film, al kad su ga pitali jel on "leak-ovao" film rekao je da "naravno da nije" i pocheo da pricha kako je srecjan shto cje ovako vishe ljudi da vidi film i kako ne podrzhava zakone o copyright-u.

 

Pljuvao je i demokrate i republikance, da bi na kraju dao podrsku Obami. Kao on je bolji i drugaciji od ostalih

bolji je od busha.

 

To sto je on snimao mogu i ja da radim, najlakse je pljuvati. Uzecu i ja kameru i idem da snimam jad i bedu, pa toga ima koliko hoces, svugde. Sta je on uradio korisno uopste?

kakva glupost. to je kao da neko kazhe da tomas pejn nikad nije uradio nishta korisno, vecj je samo pisao pamflete.

  • Upvote 1
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Majkl Mur je samo druga strana iste medalje.

Govno potplaćeno od demokrata da radi, to šta radi.

 

Najjadnije mi je bilo kad je doveo majku poginulog američkog vojnika na kraju Farenhajta.

Pu! Zgadio mi se život koliko neki ne prezaju da izmanipulišu najožalošćenije ljude samo da bi ostvarili svoj bljutavi naum. :puke:

Share this post


Link to post
Share on other sites

^ Da je to radio u Srbiji bilo bi kul, imam utisak da je u Americi takva exploatacija overkill tj da se daleko vise prica o ljudima kojima je lose i koje je drzava sje*ala. Al nemam nista protiv njegovih filmova dok ne laze. Interesantni su, informativni itd. I onako ne padam na patetiku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 year later...

poshto je to ta tematika, da ne otvaram novu temu, Naomi Klajn dostupni filmovi na jutubu, stavicju ovde..

 

Doktrina shoka prevod na hrvatski:

 

http://www.youtube.com/watch?v=TXPQ3BWJVn4

 

.

.

 

The Take, sa engleskim titlom (kliknite da se otvori na jutubu) :

 

http://www.youtube.com/watch?v=LEzXln5kbuw&list=PLBDA6E45AF4015DBD&index=1

Edited by рогозуб

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...