Jump to content

2011.12.01. *SKC, Beograd* Hammerfall


nefas

Recommended Posts

Oskare Srbine, he, he...kladim se da ne zna ni rec srpskog!:mhihi:

Bilo bi još jače da smo vikali "Dronjče Srbine, Dronjče Srbine" ali dobro je bilo i ovako.

 

A reče mi ortak da je u "24" bio intervju sa gitaristom benda, Oskarom Drobnjakom. \m/

 

Inače, fenomenalan koncert, ne mogu da verujem da nema više komentara ovde. Pitam druga, koji je muzičar, kako su uspeli da nameste onoliko dobar, moćan i čist zvuk a on mi samo kaže: "Bukvalno, ne znam. Ludi Šveđani."

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja jesam.

Koncert je bio savršen, ja sam išao samo zbog Vicious Rumorsa koji je za mene bend večeri, kratka ali odlična set lista. Čista 10.

Hammerfall je bio odlčan, jeste da skoro pola pesma nisam znao (zadnji album koji sam slušao jer Crimson Thunder), ali su me stare pesme setile na moje metal početke. Dobra najava je bila za pesmu "Allways will be". Moraću da preslušam i novije albume.

 

Odgledao sam i Amaranthe, naravno samo zbog pevačice. Prelepa je! :wub:

Edited by Divlji Tigar

Share this post


Link to post
Share on other sites

Je li još neko provalio fail kad su VR najavili Lady took a chance a odsvirali Down to the temple? :haha:

Takođe. Posle sam pitao Džefa nešto u fazonu "What happened to the lady, man?" a on reče "Yeah, sorry, too much drinking for one night, got confused". Tako nešto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bilo je zabavno, Hammerfall i dalje stvarno pristojno prži, Joakim zvuči odlično. Izbor pesama fin, dogle god su tu The Dragon lies bleeding, Blood bound, Renegade, Legacy of kings i još neke stvari, koncert ne može da ne valja. :zeleni:

 

Vicious rumors nisam slušao ranije, ali sinoć su zvučali skroz cool. Mislim da bi trebalo izvrteti kultni Digital dictator prvom prilikom, just to hear what the fuss is about.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vicious rumors nisam slušao ranije, ali sinoć su zvučali skroz cool. Mislim da bi trebalo izvrteti kultni Digital dictator prvom prilikom, just to hear what the fuss is about.

Kada preslušaš Digital Dictator, obavezno preslušaj i album Vicious Rumors iz 1990. godine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Definitivno je bila bolja publika na proslom koncertu, na ovom cak nije ni sutka bila za Hearts On Fire...Cini mi se da je i vise ljudi bilo prosli put. Al dobro, bilo je pristojno :mrgreen:

PS: meni je bio sranje zvuk :ph34r:

Edited by vegeta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ni ja nisam ranije slusao VR, ali utisak je da su dobro odradili svoj nastup. I desava se opet ono nepisano pravilo, da dodjes zbog jednih a ovi drugi te oduseve. Mislim da je VR stvarno sjajno zvucao, nista preterano i napadno, a imali su i solidnu minutazu. Ovo je zaista vredelo cuti!:da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Treci put bog pomaze! :)

Hammerfall je bio besprekoran,

odabir pesama, atmosfera, sve kako treba.

Vicious Rumors su bili jako dobri, nastup,

druzenje posle svirke, sve na mestu.

Prva dva benda, nista posebno, dopada mi

se samo ona pevacica Amaranthe-a, mnogo lepa

i ekstra gradjena, moj tip zene u svakom pogledu :)

Jedna pesma mi se bas svidela, ostalo, onako....

Prvi bend mi se nije dopao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zato sto je pitala gde mogu da idu posle svirke, pa joj neke Telcontarove drugarice objasnjavale da moze u KST, a da ne zaboravi, trazila da joj napisu na ruku. A u KSTu salsa night. :meshuggah:

 

Ipak ne otidjose, bus im kretao u 2, a tad je bilo oko pola 1.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koncert je bio odličan, svi bendovi su mi bili super.

Death Destruction definitivno ne sviraju nešto što ja slušam, al' posle par pesama je bila mnogo bolja atmosfera nego na samom početku, i dobra im je svirka bila. Posle toga Amaranthe - dobri su, volim pesme, al' fali Amaranthine DEFINITIVNO. VR ne slušam, al' odlični su bili sinoć. Nisu oduvali HF, al' bili su zaista dobri. ^^

HF - odlični. Za "Glory to the brave" će platiti, baš sam pre koncerta rekla da ne smeju to da izostave kod nas, al' eto... :no: Publika je bila super, bio je zadovoljavajuć broj ljudi, nismo se izblamirali.

 

 

E sad dalje... Elize iz Amaranthe-a izgleda 10-15 godina starije uživo, čak smo pomislili da to nije ista osoba kao iz spota. xD Ovi ostali iz benda su super, pogotovo Jake. ^^

Koncert je kasnio, al' dobro, nije strašno bilo.

Oscar, naravno, i dalje nema pojma ni reč srpskog (moguće da jedino psovke zna, ne bi me čudilo uopšte xD), i pitam se da li je razumeo "Oscare Srbine". xD

 

Oscar mi je bacio trzalicu tokom koncerta, a na kraju mi je Fredrik svoju u ruke dao. ^^

 

Sve u svemu, veče za pamćenje. :wub:

 

 

Hammerfall ko da nije ni bio, gledao sam poo koncerta, pola bioo napolje sa VR i pri kraju kaze Stephen, aj da vidimoo malo i njih, imo je par reci o njima al to nek ostane nasa tajna,haha,, verovatno pola vas zna sta je reko....

 

Al' bitno da su išli s njima na turneju. :no:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno,dozivljaji su razliciti.

Sto se mene tice...

NaJbolje izdanje HFa kod nas do sada \m/ ;D

Pokidali su ljudi.U stvari,malo je reci i-RAZVALILI!

A zvuk je na mestu gde sam ja stajao bio besprekoran.Medju najboljim do sada,od 15-ak koncerata koliko sam imao priliku da gledam u SKCu so far...Ma koliko mi studijski novi album HFa nije bio na nivou,live su pesme bile do jaja!

Drago mi je da sam napokon imao priliku da upoznam i slikam se sa HFovcima.Prosto ne verujem kako su to kul i pristupacni ljudi!

Sto se predgrupa tice DD su bili OK,ali nisu po mom ukusu.Imam osecaj da Henrik i Jonas ex EG,kao i Frederik,sviraju tu iz zezanja,ali ne znam o cemu se zapravo radi...Koliko sam od Amaranthe ocekivao,100x vise sam se razocarao.Vokalno su bili OK,ali muzicki je ono bio raspad.Prazniji zvuk live u odnosu na studijski nisam mogao ni zamisliti.Klavijatura i semplova,koji su kod njih kljucni,prakticno nije ni bilo.I smesno,nisam ih mogao prepoznati kada su izasli na binu.OK,growl je promenjen zbog bolesti,clean muski je promenio izgled pomalo,a pevacica...i dalje sam ubedjen da ono nije bila Elize Ryd.Kontao sam sa drustvom da joj je ono bila keva ili tetka :)

Sto se VR tice,nisam bio u sali kada su oni svirali.Slusao sam ispred,ljudi pristojno prase,ali ono...OK,nista preterano.

Sve u svemu,najbitnije mi je da su HF pocepali.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...