Jump to content

2011.12.01. *SKC, Beograd* Hammerfall


nefas

Recommended Posts

Bacio sam pogled kroz vrata u njihov backstage. Oskar je bio blizu i preskakao konopac, valjda odrzava covek formu. Kaze mi lik iz obezbedjenja da mi ne padne slucajno na pamet da udjem ili ga slikam spolja, jel ce da poludi i moze otkazati koncert. Ne vidim razlog zasto bih ga slikao, pomislih u sebi, a neko rece da su umisljene zvezde, i ako je tacno to sto rece security covek, onda su stvarno razmazeni, bar on... ma, vidi se da ne zeli blizak odnos s nama, kazem s nama, jer smo po nekoj logici stvari trebali biti "privilegovani"...Zakljucak - slava udara u glavu...:udri:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo setliste VR po redu i redosledu:

 

Digital dictator

Minute to kill

Murderball

Down to the temple

Abandoned

Let the garden burn

Hellraiser

Soldiers of the night

Don't wait for me

Edited by Grobodan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam apsolutno zadovoljan koncertom, "sevdah" me drzao tokom citavog nastupa HammerFall, redjali se hit za hitom, pjevanje od prve do posljednje pjesme. Mislim da sam bio na dobroj poziciji u sali, negdje na sredini, ni preblizu ni predaleko, sve se odlicno culo. Zadovoljan sam selistom, pred koncert saznadoh da ce svirati Dragon Lies Bleeding, a od ostalih iznenadjenja su mi legle Always Will be i The Templar Flame. Ovu druga i nije sad neka hitcina, pretpostavljam da je nece svirati na iducoj turneji, ali su me refren i njegova melodija uvijek odusevljavali: "In this world where nothing lives, the walls are caving in, life's a sin..." Previse sam emotivno vezan za prvi koncert HammerFall-a iz 2007., tako da ce mi taj ostati njihov najbolji i najdrazi nastup.

Death Destruction sam propustio, Amaranthe su mi bili - onako, melodicni zenski vokal i growl / scream istovremeno, nije to nesto sto ce me zainteresovati. Ona riba dobro izgleda i ovako, ne znam sta 'ocete, da na bini bude playboy zecica od 19 godina?

Vicious Rumors su bili dobri, svidjelo mi se sto daju sve od sebe tokom nastupa, dosta energije na bini. Bio sam relativno blizu bine tokom njihove svirke, pa nisam bio najzadovoljniji zvukom, na prve dvije pjesme pjevaca gotovo i da nisam cuo. E da, publika ih je totalno mlako primila, cini mi se. Dobro neko rece na ovoj temi ranije, za ovaj bend se zanima 20 ljudi sa Yumetala i 10 koji nisu na forumu i to je to. Prizeljkivao sam da na merch standu bude Digital Dictator majica, sto se i ostvarilo, pa sam uzeo jednu za 2000 din.

Neocekivano dobra posjeta na koncertu, oko 500-600 ljudi.

Nikad losija organizacija oko ostavljanja jakni, vecinu vremena je tamo radila samo jedna osoba, pa se stajalo u redu i po pola sata i vise.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bacio sam pogled kroz vrata u njihov backstage. Oskar je bio blizu i preskakao konopac, valjda odrzava covek formu. Kaze mi lik iz obezbedjenja da mi ne padne slucajno na pamet da udjem ili ga slikam spolja, jel ce da poludi i moze otkazati koncert. Ne vidim razlog zasto bih ga slikao, pomislih u sebi, a neko rece da su umisljene zvezde, i ako je tacno to sto rece security covek, onda su stvarno razmazeni, bar on... ma, vidi se da ne zeli blizak odnos s nama, kazem s nama, jer smo po nekoj logici stvari trebali biti "privilegovani"...Zakljucak - slava udara u glavu...:udri:

 

I ti verujes obezbedjenju. :) Ljudi su skroz prizemni. Slikali se posle i pricali, isto kao i posle svakog koncerta. Utiske da ne prenosim jer su bili savrseni, jedino mi je ova zenska pokvarila vece, hteo sam da se slikam sa Eliz, ne znam sta je ona trazila tu.

Edited by Blast beat

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni uopšte nije jasno kako ni Apeiron ni ja nismo skontali da ovo zapravo nije Elize ... mislim svi su bili u fazonu da izgleda starije al kao ... mada zašto bi pa i skontali, kad ovi ni reč nisu rekli da im je ova pevaljka zamena ... ali zbun totalni. I jel se zna zašto uopšte Elize nije pevala?

Još ja kao znam da sam video Elize sa Kamelotom, ali kao reko jesam bio u prvom redu, al bila na 5m, nije mi palo na pamet uopšte da je ovo druga riba, nego reko jbg make up ovo ono ...

Mada opet zašto bi i skontali kad bend nije ni reč jednu rekao da je ovo druga pevačica i onda kao jbg .. svi su u fazonu bili šminka, efekti ovo ono...

 

Al čisto da napomenem, dobre su obe, sve bi ja to redom bez problema oplevio XD

 

 

E da inače pravo ime Oskara Dronjka je OSTOJA D:

 

Inače HF, jbg realno Joacim više ne može da izvuče ni pola onoga što je mogao, setlista meni očaj živi, OK pola odlično oni kultovi, ali ovo nove ... pesmme sa ovih novih albuma bolje da i oni sami zaborave da su snimili. Ali zato svirka na mestu, atmosfera, to sve full. Jbg godine valjda pa ne može sve.

Edited by Telcontar

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad su vec lepo rekli da im je onaj lik sto je pevao u Sonic Syndicate-u zamena za growl vokal, mogli su i nju spomenuti. Zato su svi bili i zbunjeni. I na fb-u fali slika iz Beograda, a sa svakog koncerta do sada je bend kacio sliku sa publikom. Nesto se sumLJivo desava...

Share this post


Link to post
Share on other sites

a neko rece da su umisljene zvezde, i ako je tacno to sto rece security covek, onda su stvarno razmazeni, bar on... ma, vidi se da ne zeli blizak odnos s nama, kazem s nama, jer smo po nekoj logici stvari trebali biti "privilegovani"...Zakljucak - slava udara u glavu...:udri:

I ti verujes obezbedjenju. :)

Upravo to sam hteo da napisem :)

Bio sam ispred SKC-a jos oko 6,Oscar je prosao tuda (maju masom napolju) jednom-dvaput,i ne bi se moglo zakljuciti po njemu da je "digo nos" i da ne zeli blizak kontakt sa fanovima :no:

U'vatio sam njegovu trzalicu by the way,haha :rockdevil:

 

 

Inace,mogao bi neko od organizatora da mu vec jednom objasni sta znaci to "Oskare,Srbine",a ne da nas svaki put gleda zbunjeno,sa facom "Sta se vi tu derete sad?" svaki put kad mu skandiramo to...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...