Jump to content

Occult rock preporuke


Grobodan

Recommended Posts

Kao što rekosmo, ovi bendovi bi realno trebali na rock ali tamo bi nestali netragom, a ionako ekipa odavde najviše prati tu scenu pa evo ovde teme, a i da se više ti bendovi ne trpaju na doom preporuke.

 

Dakle nva imena stila The devil's blood, Graveyard, Jex Thoth i slično ovde, ako bendovi postanu veliki otvaraćemo posebne teme.

 

Evo da ga ja prvi zalilam, moj trenutni favorit od koga mnogo očekujem, samo jedan EP ali razbiše istim, čeka se album nestrpljivo:

 

1306779154_yearofthegoat.png

 

YEAR OF THE GOAT - Lucem Ferre EP

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slusao sam Sabbath Assembly, i sad najverovatnije gledam Jex Thoth 10og uzivo, ali nisam slusao nista od nje. Kako zvuci Jex? Mislim jel vredno ici gledati nju za 10 evra, ili isti dan Mono i Rad Sparrows. :D

 

Inace sto se tice tog okultnog rocka to je danas dosta hip. Meni je nekako jos uvek najdrazi Devils Blood, mada nema jos uvek velika kolicnia takvih bendova tako da smo na forumu generalno pokrili glavnu vecinu bendova. Ali verujem da je ovo pocetak takvog jednog talasa, i da ce sada ko i sa metalcoreom ovi benodvi poceti da nicu ko pecurke posle kise. Mada cini mi se, mozda, da niste pricali o ovome.

 

Blood Ceremony- Living With the Ancients

 

Ako niste slucajno nabasali na ovo, super je, ko voli bendove koje je gore Grob naveo, dopasce mu se i ovo.

Edited by Lunar

Share this post


Link to post
Share on other sites

E dobar je ovaj Sabbath Assembly, slusam ga povremeno, hvala na preporukama.

Slusao sam i ovogodisnji Blood Ceremony, jedan od boljih ovogodisnjih albuma za mene. Dajte jos ovakvih bendova, znaci taj retro fazon - psychedelic Jethro Tull meets early Black Sabbath, with obscure occult lyrics :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za slučaj da je neko propustio obaveznu lektiru, valja znati napamet debi album benda od kojeg je to sve krenulo - 1969. godina, okultni tekstovi sa sve snimkom crne mise na kraju albuma i prvo pokazivanje rogova na omotu nekog albuma:

 

http://www.youtube.com/watch?v=7wGs_tIRINU

 

Btw, prva pesma na albumu se zvala "Black Sabbath" a basista se zvao Oz Osborne. '69. godina. Go figure. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

Sta ti je bre ovo? Zar se klinci jos pale na to? Obozavam dum i nikada se nisam lozio na okultno. Jedno je okultno kad to radi sabbath i veterani, drugo su ovi... Nisam cuo ove bendove, ne govorim sad o njima, ali sve se plasim da sada muzicari cesto idu na to.. "jebes kreativnost i tehniku, pevacemo o vesticama i kozama i praviti da smo okultisti, vole to mladi". Kad pogledas, dosta novijih bendova se svodi na to... Plus ovi stari dumeri nisu se bavli okultnim u pravom smislu te reci, samo su o tome pevali...

Edited by Highway Star

Share this post


Link to post
Share on other sites

види се искрена жеља да буду опасни, али вокал covenа ме опет подсећа на grace slick. permanent association with teh hippie movement established.

 

a ни инструментално их не дели провалија од џеферсона, али то и није чудно за '69.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A da probaš da prvo čuješ pre pljuvanja, tek za svaki slučaj?

Brate, kazem da ne znam za ove.. Cucu ih pa cu ti reci. Neko kazem zasto bi imali prednost u odnosu na neki drugi bend samo zato sto su "occult"? Znam sta se generalno desava na sceni... Ako je muzika dobro, mogu da pevaju i o jebanju pasa, zabole me kurac. Samo kazem da mrzim stvari koje se slusaju samo zato sto su brutalne ili mracne.

 

Pa dobro, mjuza i nije losa ovim likovima, a i iz 69 je, sto je za pohvalu. Samo su mi oni na coveru komici skroz. Kako su opasni. :violent: najvise mrzim kad klinci sa yt pocnu da se pediru kroz neke debline komentare,i za to dobiju nenormalan thumbs up. A uglavnom, vecina sto se toliko proserava po yt su kreteni, naravno, dobro je sto nisu svi fanovi takvi. recimo za bathory. Toliko ima kretena sto sery o ragnarocku i valhali po klipovima, da malo fali da mi uniste dozivljaj skroz. samo prljaju imena muzicara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Neko kazem zasto bi imali prednost u odnosu na neki drugi bend samo zato sto su "occult"? Znam sta se generalno desava na sceni... Ako je muzika dobro, mogu da pevaju i o jebanju pasa, zabole me kurac. Samo kazem da mrzim stvari koje se slusaju samo zato sto su brutalne ili mracne.

 

O kakvoj prednosti govoris? Ovo je occult rock tema gde se postuju i komentarisu grupe koje imaju okultno u muzici, tekstovima, imidzu itd. cisto da bi se sve naslo na jednoj temi, niko ne govori da su to najbolji bendovi svih vremena.

Nebitno da li su ozbiljni, pozeri, da li jebu koze ili ne. Fazu u kojoj sam delio bendove po tom principu, prema ideologiji, tekstovima, i da li pokusavaju da budu mracni ili ne sam prevazisao, otprilike, sa 15-16 godina. A ti nastavi da mrzis bendove samo zato sto pokusavaju da budu mracni, nema niko problem sa tim ovde. Verujem da je tvoj izbor onda slusanje zanosne hipi ''kraljevi cveca i proleca'' roka i/ili prljavog hard roka o zenskama i pivu (generalizujem malo) i to je ok, ali eto mene to vec malo smara i nje mi interesantno, treba malo dubine, malo mraka i okultizma, ba.

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...