Jump to content

Breaking Bad (2008-2013)


Recommended Posts

Guest Bata Životinja

BB scenaristi su u suštini pokrali Hašima, on je bio uzor za seriju

 

Hašim je bio samo dobar postdiplomac koji je spremao magistarski rad u Švajcarskoj, kada je saznao šta Srbi rade na Kosovu odma je otišao da pomogne svom narodu, i normalno - postao je narkodiler, a kasnije i ultimate gospodar Kosova.

  • Downvote 5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

pogledao 9 epizoda 2. sezone, koja je generalno gora od prve, sve što sam napisao i dalje stoji

 

ostaje mi da vidim šta će se desiti u finišu sezone, mada ne postoji nikakva veza između epizoda, nema nikakvog razvoja, čak i Dexter deluje konzistentnije od ovoga

 

Do kraja druge sezone tupavi Dekster je toliko toga preturio preko glave i donio nekoliko egzistencijalnih odluka (ma koliko Dekster sam po sebi jeste naivna serija) da je BB u poređenju sa njim serija u kojoj se apsolutno ništa ne događa

 

do sada radnja je svedena na gologuznog u supermarketu, glavi koja se šeta na kornjači, spljeskanju onog jadnika automatom, samo za te bizarne stvari se može reći da su interesantne ali ništa više od toga

 

da se ne predstavlja kao jedna od najboljih serija svih vremena ne bih je ni kritikovao, ali ona je poprilično slaba na nivou karaktera, to jest ispada da je pajkan u stvari lik koji se najbolje razvija i koji je najzanimljiviji do sada

 

ovaj klasični mazohizam, trista puta viđen na ekranu, u kojem glavni lik sopstveni identitet gradi na nekom mučeništvu, tipa ja sam proleter buržoaska žrtva, postao sam ''budan'' kad mi je postavljena dijagnoza, suočen sa smrću otvaraju mi se oči - toliki kliše da nemam reči

 

od nekoga ko navodno brine o svojoj familiji, koji dakle ima bar neku dozu humanosti u sebi, i koji petsto puta ponavlja da nije kriminalac i da nema takvog iskustva, koji je nervozan u svakom sukobu, vrlo je zanimljivo da posle 16 pogledanih epizoda nije bar jednom razmislio o svojim krvavim rukama

 

jedno je objasniti da je morao sebe da spasi a drugo je da nijednom ne pomisli na te mrtve ljude. Valjda oni svi zaslužuju smrt, i valjda bi Čarls Bronson da je živ bio glavni glumac u seriji

 

u kojoj sezoni mogu da očekujem taj obrt o kojem govori Dead Man Walking?

  • Upvote 1
  • Downvote 9

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

Jebote, za dan odgledaš 9 epizoda serije koja ti se ne svidja samo da bi to popljuvao po forumu gde verujem sve boli kurac za tvoje mišljenje.

 

pogrešno veruješ

 

inače, gledao sam serije sa uključenim 3X, tako da se 9 epizoda pogleda za manje od 2 sata

  • Downvote 9

Share this post


Link to post
Share on other sites

inače, gledao sam serije sa uključenim 3X, tako da se 9 epizoda pogleda za manje od 2 sata

 

Posto si "gledao" na ovaj nacin, racunam da prakticno nisi nista ni gledao niti si merodavan da nesto komentarises. Posebno kod ovakvog tipa serije gde su detalji dosta bitni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

joj jbt, hajde da ispravim nepravdu budući da sam verovatno jedini koji ovo nije nikad napisao

 

debela mešino masna svinjeća!

 

šta se ti mešaš, niko ne poklanja čvarke ovde

 

 

 

Posto si "gledao" na ovaj nacin, racunam da prakticno nisi nista ni gledao niti si merodavan da nesto komentarises. Posebno kod ovakvog tipa serije gde su detalji dosta bitni.

 

moguće da nisam merodavan, ali to onda i dokaži

 

šta to tačno i konkretno nisam video, i koji detalj pobija ono što tvrdim?

  • Downvote 7

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa nista konkretno nisi ni napisao, samo si nabrojao tih par scena na koje si nabasao dok si gledao na FF 3X. To je po meni kao da seriju nisi ni gledao, niti mozes da govoris o nekoj karakterizaciji likova (koja je ovde fantasticna, samo da si seriju gledao normalno)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

Jaroslave, pun je imdb negativnih ocena serije, sa jednom jedino zvezdicom

ne blamiraj se

 

http://www.imdb.com/title/tt0903747/reviews?filter=hate

 

 

niti mozes da govoris o nekoj karakterizaciji likova (koja je ovde fantasticna, samo da si seriju gledao normalno)

 

ti imaš tako neku dijagnozu pa znaš da je karakterizacija fantastična?

 

mislim ono, znaš šta je kancer, kako se ponaša pacijent sa kancerom, jel tako?

  • Downvote 8

Share this post


Link to post
Share on other sites

сви се сложимо да је серија феноменална, једна од најбољих икада и онда дође трлаја ретард да тролује и сви се упецате

 

Bata je stvarno bilde, izgleda da ga trese taj neki "hejt" mod :D , blamira se covek samo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

da me trese srao bih po dobrim stvarima

 

eo jedne dopune, sad sam pogledao 10. epizodu 2. sezone i to je po meni prva krštena epizoda u serijalu

 

po meni, ovaj tvist je morao da se desi na kraju prve sezone, i mnogo kasni

 

i jopet, iako sam goe već dva puta napomenuo reći ću i 3. put, problem je što se sasvim prosečna serija, koja nije ništa specijalno, diže u nebesa

 

da je tretiraju kao običnu seriju ne bih je ni kritikovao, ali ovaj kaže da je kaakterizacija fantastična, onaj da je serija surovo realistična, a nije tačno ni jedno ni drugo

  • Downvote 5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja
- Walter and Jesse have to find a place to cook or are cooking meth.

- Some mishap occurs/Jesse does something stupid.

- Walter cusses Jesse out and breaks up with him.

 

Episode break.

 

- Next episode they develop some ridiculous plan.

- The plan works as hi-jinks ensue with odd coincidences, happenstance, and dumb luck saving their butts so they can live to cook meth another day!

- The odd couple kisses and makes up as Walter decides to go steady with Jesse again.

 

That’s effectively what you need to know to watch pretty much any episode of Breaking Bad. This tired wash and repeat format is what makes the show tedious and boring at times because the writers have to stretch out the other things in the episode so they can milk the main storyline for an episode or two. The rest of the episodes are filled with Walter and the melodrama of his household as he argues with the wife viewers don’t care for and the children, who may as well be lawn ornaments, looking on.

 

 

 

http://fanbros.com/breaking-bad-is-overrated/

 

vrlo dobro, a ovo je genijalno

 

 

 

Walt: Let’s cook some Meth

Jesse: Yeah man, but how we gonna sell it?

Walt: We’ll do this…[insert stupid, nonsensical plan here]

Jesse: No man, that shit is fucked up, yo.

Walt: I NEED MONEY SO DO IT

Jesse: [Does it. Fucks up] Oh man, shit just got real

[insert two episodes of ridiculousness, whether it be strangling half dead people in a basement, shootouts in the desert or whatever…]

Walt: You’re an arsehole who can’t do anything. No more cooking! [3 seconds later]…I need money, let’s cook some Meth.

 

 

 

http://www.hihimag.com/ents/tv/2012/08/why-i-hate-breaking-bad/

 

 

i još jedna solidna analiza

 

http://www.avclub.com/article/the-case-against-ibreaking-badi-101439

  • Upvote 1
  • Downvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

uvek bilo

 

ipak bih te pitao jednu stvar - ti nisi sposoban da pratiš seriju sa uključenim 3X? Petpostavljam i da čitaš manje od 100 strana na sat?

 

pa šta da ti radim, jedino da te povežem sa Tačijem da te trenira malo

Edited by Bata Životinja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...