Jump to content

Yes


Totamealand

Recommended Posts

Moj konacni sud o TftTO je da su prve dve fenomenalne kompozicije, treca je malo ne znamo gde smo posli stajl, a cetvrta mesana torba, malo dobrih delova malo masturbacia.

 

rym stajl ocena 4 - 4.5 kad sam lepo raspolozen

Iseces jedno 20 minuta i cista 5ica bude.

 

nije mi najjasnije kakve se to carolije na gitarama cuju u the Ancient, mene ono pitch shiftovanje ic neije ubedilo bilo sta. ima na albumu izvrsnih gitara ali u drugim pesmama

 

I poruka za prijatelja andjelizatora je da ima dosta vise od par minuta blagodetha na albumu

 

Probaj iz dvaput, pusti samo plocu 1 :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Misli svojom glavom

 

Ce dodje na red

 

Ja pustio ovaj nov maidenov MASTERPIECE pred spavanje.

 

Sada još i ovaj yesov DEFINITIVNO NEMASTERPIECE kad bih pustio, UMRO bih.

 

Ne mari za VELIKO slovo.

 

Keep on paragraphing.

 

bolji Yesov nemasterpiece od novog Maiden masterpiecea, zimi ti. Mada ima over the edge delova.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ispratio malo šta ste pričali o Yesu, ja sam ih preslušavao pre 5-6 godina, isto sam imao komplekse od TFTTO, do jaja mi bio cover i buklet, a muzika snuzfest totalni.

 

Samo sam nastavio da slušam Fragile i Close To The Edge, ove druge is sedamdesetih obrnuo jednom i nisam ponavljao više.

 

Ali Howe mi je definitivno iznenađenje bio kad sam slušao prvi put, nema čovek ni jedan rock štih zapravo, sve što svira je iz neke jazz/folk/latino priče ali se uklopi nekako.

Edited by Лука

Share this post


Link to post
Share on other sites

Howe nije rifadžija i tip koji šreduje, svira gitaru kako nikog drugog nisam čuo da svira. Mislim da je upravo njegova boja i tehnika ono što čini Yes sound.

 

Šteta što često srećem negativne komentare na račun The Ancient, ja baš volim da tu pesmu navedem kao primer njegove naprednosti, maestralan je na akustičnoj gitari a na električnoj ume da bude disonantan koliko i premelodičan. Pritom konstantno iznenađuje, čini mi se da posebno na poslednjem minutu može da se čuje onaj njegov karakterističan fazon da gitara zvuči kao da je slajd a nije.

 

EDIT: Ubacim ja The Ancient u winamp i krenem da se igram sa seeking barom, na koji god minut da stavim ide neka mindblowing ideja. :haha: Jebeni Howe, genije...

Edited by Totamealand

Share this post


Link to post
Share on other sites

To iz prve rečenice može i za Hacketta da se kaže :bigblue:

 

Obožavam ja dobru disonancu, da se razumemo. Al' ona vožnja u prvom delu Ancient mi je prilično iritantna i besmislena, onda me one akustične gitare udave malo, onda ona tralala pesmica na kraju mi isto malko bezvezna... Slaba mi je numera. Posebno u odnosu na prve dve koje savršeno teku iako imaju gomilu promena, sve se lepo povezuje i nadovezuje i sve deonice su fantazija.

 

Btw onaj Dilindžer na 14:13 u Ritual je do jaja :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 7 months later...
  • 3 months later...
  • 3 months later...
  • 4 months later...

RUSH's Geddy Lee joined members of YES on stage at the Rock And Roll Hall Of Fame induction ceremony to perform the song "Roundabout".

For the first time in well over a decade, founding YES frontman Jon Anderson took the stage alongside current YES members Steve Howe and Alan White, as well as former members Bill Bruford, Tony Kaye, Trevor Rabin and Rick Wakeman.

 

Koja ekipa sunce ti jebem :D

 

 

Anderson iznenađujuće mnogo dobro zvuči

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 6 months later...
  • 1 year later...
  • 2 years later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...

Dosta sam vrteo The Quest u proteklih nedelju dana i nekako bih ga svrstao u isti koš sa Heaven and earth. Povremeno ima tu Yes magije, Howe tu igra razume se glavnu ulogu svojim tonom i progresijama, ali u celini je nekako monoton album. Kad pustim Fly from here nakon njega, razlika u groove-u i stavu je zapanjujuća. Po energiji ne zvuči kao da ima 10 godina razlike između ta dva albuma, već kao da ima 30 godina razlike. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...