Jump to content

Transatlantic


Novaliis

Recommended Posts

Prog rock supergrupa nastala 1999. Imaju tri albuma, i par DVD izdanja..

 

Bend cine Mike Portnoy, Neal Morse, Pete Trewavas i Roine Stolt.

 

Meni je ovo najbolja prog rok grupa, omiljeni bend uopste i sve sto su ikad snimili, izdali i odsvirali mi je savrseno. Ne mogu biti objektivan kada su oni u pitanju. Jednostavno, njihova muzika je nesto najbolje sto sam cuo. Za pocetak preporucujem pesme ''Duel With the Devil'' i ''Stranger In Your Soul'' sa drugog albuma ''Bridge Across Forever''.

 

Uskoro nabavljam DVD ''Whirld Tour Live in London'' koji je odlican, fenomenalna svirka i atmosfera. Preporucujuem svakome da odgleda koncert.. :da:

Poslednji album ''The Whirlwind'' mi je u pocetku ostavio slabiji utisak u odnosu na prva dva, ali vremenom mi je bio sve bolji i sada je u rangu sa ranijim albumima.

Kada je Neal napustio Spock's Beard i krenuo u solo vode, istovremeno je i Transatlantic prestao sa radom. 2009 je bend doziveo reunion, snimili su The Whirlwind i novi album je moguc u buducnosti. Ja se nadam sto pre. :)

 

Preporucujem svima da ih poslusaju, retko dobra muzika koje danas moze cuti je u pitanju.

 

http://www.youtube.com/watch?v=Wipn4mdXE5E

http://www.youtube.com/watch?v=OuEA8VdBrCg&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=It3tsUDEE6c&feature=related

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 5 weeks later...
Another 5 disc live extravaganza from Progressive Supergroup Transatlantic? Unbelievable! Sometimes when you are on tour you have the best gigs when the cameras aren't rolling. Such was the case with the „Transatlantic Whird Tour" one fateful night in Manchester, England. It was the last concert of a long tour and as live sound engineer (and acclaimed producer) Rich Mouser said, as we came off stage, 'Man, you guys really nailed it tonight!' So, this is the complete audio from Manchester, spread over 3 CDs, as well as a beautifully shot 2 DVD compilation from the famed, sold out concert in Tilburg, The Netherlands. Also included are great and hilarious excerpts from other gigs, featuring Mike Portnoy stage diving in Cologne, packaged in a gorgeous 5 Disc Digi-Pak. This is one the fans are going to love!!!

 

Uzimam DVD sigurno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tek sam krenuo da vrtim Transatlantic ovih dana, pogotovo The Whirlwind.

 

Good stuff, oduvek sam hteo da imam još par Spock's beard albuma sa Nealom i sada imam još tri. :bigblue: Hahahah, to mi je otprilike to, Neal se baš prepoznaje, ali budući da sam čuo i nešto malo The Flower kingsa primećujem i Stoltov pečat. :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

The Flower Kings su zaista interesantni. Ispocetka sam voleo samo par njihovih pesama a onda sam vremenom postajao sve veci njihov fan. Takva im je muzika valjda, prilicno drugacija, ima nekakav jedinstven pecat i vremenom ili ih bas volis ili su ti smor.

Meni su oni sve interesantniji i jos uvek istrazujem njihovu kompletnu diskografiju.

 

Od Spock's Beard nabavi, ako nemas, prvi album, The Light, mada su svi podjednako dobri i ja ih sve obozavam.

 

Za The Whirlwind mi je trebalo malo duze vremena da se naviknem, za razliku od prva 2 albuma, ali sada mi je skroz odlican. Od pocetka mi je on bio dobar, naravno, ali mi je bio za klasu ispod prva dva. Sada je u istom rangu. Odlicna svirka, odlicne melodije, epika je tu, tekstovi odlicni, sve ono sto zelim od proga je tu. DVD je fenomenalan i poslednjih nekoliko godina vise slusam/gledam njihove svirke i uzivam u muzici koju stvaraju ovakvi majstori (live in europe, whirlwind, live in america) nego studijske snimke.

Edited by Novaliis

Share this post


Link to post
Share on other sites

The Light, V i Snow su mi mozda najomiljeniji albumi, mada ih i ja sve redom obozavam.

 

Danas pregledao ceo The Whirlwind DVD, po ko zna koji put, sunce ti zarko kakva svirka, svaki put se iznenadim i zacudim nekom novom detalju. Ne mogu da verujem da je to bilo 2009., a sad ce vec 2012.. izgleda mi kao da je bilo juce kada je izasao The Whirlwind cd. Ocekujem nesto novo mozda krajem 2012 ili tokom 2013 godine.

Edited by Novaliis

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opa Talvi, dobrodosao u prog vode. :haha:

 

Narucujem komplet 3cd/2dvd izdanje ovih dana.

 

Inace, Pete Trewavas (Marillion, Transatlantic) izdaje album "In The Last Waking Moments", u pitanju je njegov novi psihodelicni progresivni rok projekat Edison's Children, za koji sam upravo saznao preko sajta Transatlantic.

Edited by Novaliis

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo preslusavam More Never Is Enough, odlicno je, sta drugo reci. Duel With the Devil, Stranger in your soul i All of the Above su prve na meniju i zadovoljan sam - moje omiljene stvari u malo drugacijem izvodjenju, taman dovoljno da se ima u kolekciji. More is never enough! :haha:

 

Kasnije se spremam za epsko putovanje od pocetka do kraja uz The Whirlwind, bice lepo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Steta sto je ne sviraju vise. Odlicna stvar.

 

Imam samo audio, DVD jos ne posedujem, ali uskoro.. :muzicar: Planiram da uzmem u paketu ovo i Nealov DVD Testimony 2 Live in LA, ukupno 10 diskova vrhunskog proga. Nema dalje. :haha:

 

Vredi imati ovo u kolekciji, likovi se ekstra zezaju, pricaju, improvizuju. Meni kao fanu ovog superbenda i ne treba vise. Jedem sve sto nude.

 

EDIT - posebno Stranger in your soul, tamo na sredini kad krene krljanje i Neal sedne za bubnjom, napravili su pravi sou, Majk je tu glavni naravno. Ovo je inace bila poslednja svirka na turneji.

Edited by Novaliis

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je to. Pet genijalaca na jednom mestu, epska zavrsnica epske turneje epskog benda.

Srecan sam sto zivim u dobu u kojem postoji bend Transatlantic, sto makar i preko monitora mogu prisustvovati stvaranju muzike koja ce nastaviti da oplemenjuje ljude sirom sveta i nakon 1000 godina. Za mene nema dalje. Svaka sekunda provedena uz Transatlantic proizvodi multiorgazmicku eksploziju koja stvara nove svetove u mom mikrosvetu, duboko u mom bicu.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Njih petoro su se tako dobro uklopili da nema ništa da se doda ili oduzme.Sjećam se kada sam lutajući po žanrovima,žedan dobre muzike naišao na "Bridge Across Forever" i čuo "Duel With The Devil"...auuu :zeleni: To mi je ostalo kao dublja definicija savremenog proga koja budi lijepa sjećanja,jer je puna i smisla i emocije (ovog drugog posebno),koje inače Neal Morse-u i Roine Stolt ne fale u tekstovima i muzici,Pete Trewavas-u u bas trenucima a Mike Portnoy se već u toj erupciji mora uklopiti kako tako :)

 

Zanimljivo da je Neal Morse tek 2002 postao hrišćanin,iako sam ja smatrao da je on malih nogu u vjeri,što je opet imalo i posledicu tako što je napustio Spock's Beard i prekinuo Transatlantic projekat na jedan mali period :mrgreen: Mislim samo treba pročitati intervuje do 2001 sa njim i posle 2002,potpuno drugi čovjek.:) Ali uvjek je bio i u muzici i tekstovima zaista divan i pun emocije.Možda je napustio Spock's Beard ali je zato kao plod njegovog susretanja sa hrišćanstvom izrodio jedan Testimony 2003 :mrgreen:

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 months later...

Postavljen na youtube ceo The Making of Whirlwind koji dolazi u deluxe paketu poslednjeg njihovog albuma The Whirlwind.

 

Dakle, ovde možemo da vidimo kako se četiri majstora zanata, prog ikone Neal Morse, Mike Portnoy, Pete Trewavas i Roine Stolt, okupljaju nakon 8 godina kako bi snimili novi album ove supergrupe. Zanimljivo je gledati kako je nastao ovaj epski album, remek delo savremenog prog rocka kroz jammovanje i zajebanciju u Nealovom kućnom studiju.

 

http://www.youtube.com/watch?v=eaGoep2q43E

 

Moja preporuka još jednom svima da poslušaju sva tri Transatlantic albuma i obavezno Live in Europe i The Whirlwind Live in London DVD koji, po meni, zvuče bolje nego studijska izdanja.

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 year later...

Brate, od kada se prog albumi slušaju jednom? ;)

 

Meni je ovo zamalo pa njihov najbolji album. Naslovna stvar je fantastična, sadrži sve što od njih očekujem da čujem. Posebno izdvajam prva tri minuta, onaj deo u sredini koji Pete peva, Nealovu sekciju koja sledi, a i oni mračniji instrumentalni momenti pri kraju jako dobro vode u reprizu intro melodije. Beyond the sun me je takođe jako prijatno iznenadila, Transatlanticu kraće pesme obično nisu jača strana. Uvodni epic ima potencijala, možda će morati još malo da se slegne...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...