Jump to content

2011.10.07. *SKC Novi Beograd, Beograd* Pain Of Salvation


M.S.P.

Recommended Posts

Da nismo dosli mi koji papucarimo, koncert bi provao verovatno... Setlista bzvz, sala je koliko toliko u redu, i ozvucenje isto tako. VHB su bili super, ali sam stigao tek od druge pesme da ih slusam... Sve u svemu, lepo je bilo za videti, ispostovao bend, i to je to...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Očekivao sam više od prve prave prog metal svirke ovde. Ovako, u sećanju će mi ostati People Passing By tokom koje sam se osećao kao da su je za mene svirali, Used koju obožavam ali su zvučali krš tokom nje, i Aleluja čisto kao Danijelov dominejšn trip - što je očekivano super ispalo. Tokom ostalih stvari sam bio indiferentan, jebiga, njihov ukus za pravljenje muzike i moj za slušanje su se razišli kada su izdali "Be". Možda sam sebičan i neobjektivan, možda publika voli i očekuje sa nestpljenjem njihove stvari u miljeu Road Salt-a. Overall utisak je moje "meh" koje naginje ka pozivnom doživljaju.

 

VHB su bili dobri, samo ozvučeni malo lošije.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

ево мог независног извештаја.

 

пре саме свирке

свирка није почела у 20 часова, како је ПоС наводно инсистирао, али то и није толико важно. бар се простор припунио за наступ предгрупе.

 

већ сам рачунао да ће гардероба бити 200 кинти, као на задњим гардијанима, али је била 70, што ме је пријатно изненадило. истина, на гардијанима су радиле две девојке

 

од јумоваца видео чес мастера, вука француза, андрију монтенегрина.

 

 

предгрупа (Von Hertzen Brothers)

харизматични типови, још и финци. не мож да их не волиш. свирка -- искрена и јака прогчина. поменућу их појединачно јер хоћу да их некако испромовишем. тип са шеширом и хипстер глесиз има мало непријатан глас за моје ухо (ако је то био његов глас), али свира супер, а и оне перкусије су му добро стајале. басиста ме је из неког разлога подсећао на исуса, можда зато што је био озбиљан, али оборио је све око себе скачући. lead singer/гитариста одмах успоставио добар контакт с публиком, сишао доле пред ограду и свирао уз енергичне покрете. клавијатуре се нису најбоље чуле, што је штета. мислим да је тип и сигнализирао тонцима да нешто није у реду. момци су се потрудили и публика их је великодушно наградила. иако сам све време био нестрпљив да видим ПоС, на неким њиховим песмама сам прилично уживао. кад сам се вратио кући, пре него што сам заспао, осим conditioned и softly she cries у глави ми је био и заразни рефрен глорије.

 

 

главни шоу

један члан ПоС техничког тима ме веома подсетио на некога

 

мислим да ПоС нису изашли пре 22х.

 

илустрација мог расположења до средине церта:

 

 

24924c73.jpg

 

 

conditioned ми се свиђа, тако да супер, и линолеум може да прође, али softly she cries већ ко линолеум 2, + 1979, па дифиденција... данијел је био незадовољан реакцијом публике. ја не знам шта је он очекивао с тим песмама.

 

 

али фанданго је био преокрет. мислим да је после те песме и данијел прокоментарисао: well, that was worth doing.

 

people passing by, ashes и used су хајлајти, публика пресрећна, вече спасено. и бенд је више уживао него на почетку. данијел на крају обећао да ће доћи опет (они, не опетх). надам се, после неког метал албума.

 

имам помешана осећања у вези са свирком. сет листа није била по мом укусу, али пред крај су се извукли. драго ми је да сам их видео уживо, генерално је супер доживљај и гледаћу их поново. ако у међувремену не сниме реге албум ор самтинг. ипак одобравам што су искрени, тј. што не праве копије старих култова ако им се то не ради из срца. још само да искрено сниме нешто што ћу ја моћи да искрено воршипујем.

  • Upvote 3
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

VHB su ubili. Fenomenalan bend.

Ozvucenje je bilo uzasno, zvuk prštao, muljav, pih.

PoS očekivano dobri, iako nijesam oduševljen setlistom. Ništa sa OHBtCL, samo po jedna sa Entropije i RL (ali nije mogao bolji izbor).

 

Sve u svemu, bolje mi je bilio na Legacy festu, iako su upola kraće svirali.

 

Highlighti večeri za mene People Passing By, Fandango, Used, Halleluja, Linoleum.

 

Btw, koliko je bilo ljudi? 150?

Share this post


Link to post
Share on other sites

respekt za ticu svakako sto ih je doveo. vec smo znali da ne postoji nikakva publika ovde za prog bendove (setimo se circle II circle/manticora svirke, tako da svaka cast sto se ovo izakcijalo.

 

imam neki osecaj da se daniel vise svidjaju ove nove stvari za sto su jednostavnije, sto znaci da moze vise da se baca po bini i da peva bez gitare, tj da bude u centru paznje jos vise nego inace. nivo energije mu je pao za vreme people passing by jer ima bas dosta da se svira tu, imao sam taj osecaj.

 

takodje mi bilo bezveze sto je zvuk bubnja bio namesten za taj oldschool vibe, i uopste se nije uklapao u svirku kad su svirali stare stvari.

 

i da ne sviraju nijednu sa najboljeg One Hour... stvarno tugica.

 

Za mene su svirali 2 dobre pesme i jednu odlicnu. Ashes mi je oduvek bila smor. bas prava stvar pravljena za debele ribe koje izlaze u voodoo :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

na conditioned i linoleumu je bilo kul u publici, ali recimo 1979 je smorila neverovatno (inače ubedljivo najgluplja pesma na novom albumu).

svirati jebeni "kingdom of loss", a preskočiti neku od ključnih komada sa RL je kriminal (veliki plus za fandango), kao i neki podužii komad sa PE albuma (in d fleš npr), zato gnjaviti sa "Diffidentiom" i još gorom "Dea Pecuniae" (dok je martius ubedjivo najbolja pesma sa tog albuma, uz to i kraća), ali, avaj, danijel mora da peva "hejl tu mi".

glupost.

na kraju, lista i nije toliko različita od prethodnih, kao da ih je mrzelo da navežbaju neke druge pesme za novu jebenu turneju.

 

jbga, to je što je, drago mi je da sam ih video i da za to ne dah puno para (serem - meni je bilo super i sa ovakvom listom).

a kad se opamete, navežbaju i uzmu da sviraju ono što publika zaista želi da čuje neče mi biti teško i da ih jurim po evropi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je grlo otishlo ili od dranja SLEJEEEER ili od utovara prikolice po kishi u 2 ujutro... U svakom sluchaju, nisam fan. Radio sam jer sam radio po drugim koncertima, pa sam "iskusan" sa time, ali sam prijatno iznenadjen. Nikada nisam slushao POS i mogu da kazem da mi se dopala svirka. Vrlo prijatno i vrlo NEDOSADNO, poshto sam od prog benda ochekivao nepotrebno tehnicharenje i manjak scenskog nastupa.

 

VHB takodje vrlo dobri.

 

Cela ekipa je veoma prijatna i za zezanej spremna :haha:

Poseban pozdrav za zemljaka Lea :)

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je grlo otishlo ili od dranja SLEJEEEER ili od utovara prikolice po kishi u 2 ujutro... U svakom sluchaju, nisam fan. Radio sam jer sam radio po drugim koncertima, pa sam "iskusan" sa time, ali sam prijatno iznenadjen. Nikada nisam slushao POS i mogu da kazem da mi se dopala svirka. Vrlo prijatno i vrlo NEDOSADNO, poshto sam od prog benda ochekivao nepotrebno tehnicharenje i manjak scenskog nastupa.

 

VHB takodje vrlo dobri.

 

Cela ekipa je veoma prijatna i za zezanej spremna :haha:

Poseban pozdrav za zemljaka Lea :)

 

Jel tacno da je pevac neki ozbiljan religiozan lik ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...