Jump to content

Smrt poznatih ličnosti


Havočka

Recommended Posts

Možda je jednostavno htela to da radi onako hedonistički. :mrgreen:

 

Dam ti po pički.

 

Ja sam se totalno sjebao kad sam čuo da je Dimebag poginuo, upropastilo mi je čitavi koncert Machine Head-a.

Amy se očigledno vodila čuvenom "živi brzo, umri mlad i budi lijep leš"

 

Ne,čekaj...

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eto, vidis, ja za to do sad nisam cula... Kako je moguce da je smrt jedne narkomanke bitija od smrti 90 ljudi koji nicim nisu prouzrokovali istu? Sta ce sutra biti na naslovnici bar 50% dnevnih novina, Amy ili tih 90 lica?

 

Zasto je sada odjednom svi vole, a do juce su je crnili gde su stigli?

to je uvek tako. neve novine da ti proda smrt nekih nesrecnika, vec smrt neke poznate pevaljke.

 

 

Sto se tice smrti Toseta i Ejmi, to su dve razlicite stvari.

 

Meni danas cale uleteo, i onako klima glavom..

"umrla Ejmi, si cuo?" - ko?? "pa ejmi vajnhaus."

reko idi cale u kurac, pa kad se drogirala ko nenormalna, naravno da ce da rikne.

 

Jbg i ona je ljudsko bice, umrla je, i naravno da ce ti biti krivo, ali daleko od toga da cu da je oplakujem. Sama je kriva za to sto joj se desilo.

Dok je kod Toseta druga prica. On je bio dobar decko, izuzetna osoba, dobar pevac i muzicar, i poginuo je na uzasan nacin. Naravno da ce ti biti krivo cak i ako ga nepoznajes licno.

 

 

Nije mi jasno samo kako neko kome nije stalo do zivota krece na turneju? Zaradila je dovoljno para, mogla je da sedi kuci i drogira se lepo. Ne postoje ti menadzeri i izdavacke kuce koji bi je prisilili da ide na turneju. Valjda skupa droga, koji kurac...

pih, odu te pare brzo. :) plus sto te i menadzeri i izdavacka kuca pritiskaju, pa oce i oni koji dolar da prigrabe dok jos moze da stoji na nogama. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmmm, nisam pomenula Toseta zbog poredjenja nadarenosti/genijalnosti nego samo zato sto je poznata licnost. Tragedija je sto je covek poginuo, isto kao sto je tragedija smrt Dimebaga ili Djindjica, i u pitanju su druge okolnosti, samo mislim da je zastrasujuca cinjenica sto se u svetu desavaju mnogo veca sranja od smrti nekog pevaca/glumca/politicara, pa opet, oko njih niko ne pravi toliku galamu, iako je daleko logicnije da se zale ljudi iz sopstvene branse, danas ce vise ljudi znati da je poginula Amy Winehouse nego da su dva klinca poginula na autoputu Krusevac-Brus... Oni nece dobiti nikakvu medijsku paznju, a na svim nasim vestima ce biti ta Amy koja se divno provela u Beogradu...

 

A sto se tice te price, alkos, narkos, trazi pomoc, pisam se ja na to... Nestabilan covek je nestabilan covek, ako ne moze da nauci da ne bude nestabilan, rikne i to je to. Donekle kontam da je sama kriva/da je zasluzila itd.

 

I da se razumemo, mi koji znamo ko su zapravo DD, Dio i Steele smo izbedacili kada su umrli; sto se tice Amy Winehouse, peh, umrla pa umrla, k'o da je bitno... Jedno je biti neciji fan i smoriti se zesce kad cujes ovako nesto, ali kako to da sada ceo svet tuguje? Pogledajte samo fejsbuk, svaka druga susa na statusu ima R.I.P. iako pouzdano znate da bar 50% (a sigurna sam, i vise) nije u zivotu slusalo Amy niti postovalo njen rad na bilo koji nacin...

 

Na kraju to nije licemerje?

 

A sto se tice pokazivanja smrtnosti, to ti je kao kada bi macka pokazivala mackatost (posto ljudi bas i nisu vicni prikazivanju ljudskosti je l' te?)...

  • Upvote 2
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

I da se razumemo, mi koji znamo ko su zapravo DD, Dio i Steele smo izbedacili kada su umrli; sto se tice Amy Winehouse, peh, umrla pa umrla, k'o da je bitno... Jedno je biti neciji fan i smoriti se zesce kad cujes ovako nesto, ali kako to da sada ceo svet tuguje? Pogledajte samo fejsbuk, svaka druga susa na statusu ima R.I.P. iako pouzdano znate da bar 50% (a sigurna sam, i vise) nije u zivotu slusalo Amy niti postovalo njen rad na bilo koji nacin...

 

Na kraju to nije licemerje?

 

 

Pa isto kao sto si se ti ubedacila za Dia,Dajmega ili Steleta,ima i onih koji su isto bili u fazonu kao i ti za Ejmi...Al ima i onih koji ih nikad nisu ni slusali al jbg,zao im.Odakle ti to da tuguju?Odaju postu zato sto je bila toliko poznata.

Napisali R.I.P.,mozda okacili neku pesmu i cao-zdravo...nece sigurno da ridaju za njom,idu joj na sa'ranu i nose crninu.Svi umiru,samo poznati umiru slavno.

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

danas ce vise ljudi znati da je poginula Amy Winehouse nego da su dva klinca poginula na autoputu Krusevac-Brus... Oni nece dobiti nikakvu medijsku paznju, a na svim nasim vestima ce biti ta Amy koja se divno provela u Beogradu...

Živimo u takvom svijetu, šta ti tu nije jasno?

Bila je poznatija za života, više će se i pisati o njoj kad isti okonča. Logika.

Jednostavno, u modernom dobu, prosječan čovjek je bombardovan svim vrstama informacija od strane svih mogućih medija i nemoguće je da se ne "srodi" (u manjoj ili većoj mjeri) sa nekim o kome sluša, čita, koga gleda svaki dan.

 

 

Nažalost, potrebno je da se desi tragedija čiji je akter neka slavna ličnost, da bi se skrenula pažnja narodu na štetnost te radnje koja je dovela do pogibije.

Sjećam se kad je poginuo Nebo iz Monteniggers-a. Mislim da je par dana prije toga bila još jedna tragedija na putevima, dospjela je vijest na naslovne strane novina toga dana i to je bilo to.

Kad je Nebo poginuo, drugi član benda (N)Ig(g)or je učestvovao u osnivanju fondacije Sky Forever (Nebo Zauvijek), postavljali su znakove pored puta sa parolom "Ne brže od života", napravili su istoimenu pjesmu on i Vlado Georgijev i možda, samo možda, time uticali da neko stvarno uspori i spasi sebi i drugome život.

 

Smrt poznate ličnosti ima veću težinu,veći uticaj, veće posljedice u odnosu na average Joe-a voljeli mi to ili ne.

 

 

 

 

 

I da se razumemo, mi koji znamo ko su zapravo DD, Dio i Steele smo izbedacili kada su umrli;

 

 

Kad je umrla Doris Dragović?

 

 

 

Na kraju to nije licemerje?

 

To je samo zakašnjeli hipsterizam.

 

 

  • Upvote 2
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Doris je ziva, kad umre, dobice i ona svojih pet minuta. :D

 

Meni se posebno kenja od toga sto se umetnici vise cene posle smrti, nego pre.

 

Kad umre, onda je legenda, veliki umetnik, i slicno, a dok je ziv, vecinu tih koji ga velicaju posle smrti uopste i ne interesuje njegov zivot i delo.

 

Da ne nabrajam, postoji gomila precenjenih mrtvih umetnika, posebno u muzici, i, koliko god to glupo i besmisleno bilo, smrt je odlican marketinski potez.

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...