Jump to content

Smrt poznatih ličnosti


Havočka

Recommended Posts

Istaknuti filmski i televizijski montažer i profesor Andrija Zafranović, koji je svojim stvaralaštvom obeležio srpsku i jugoslovensku kinematografiju, preminuo je u 72. godini. U dugoj i plodnoj karijeri Zafranović je tri puta dobio Zlatnu arenu u Puli - za montažu filmova „Kraljevski voz“ (1981) Aleksandra Đorđevića, „Balkanski špijun“ (1984) Dušana Kovačevića i Božidara Nikolića i „Večernja zvona“ (1986) Lordana Zafranovića. Njegov opus broji stotinak filmova i TV drama, a sarađivao je sa najznačajnijim rediteljima. Montirao je niz izuzetnih ostvarenja kao što su „Otac na službenom putu“ i „Dom za vešanje“ Emira Kusturice, „Čudo neviđeno“ Živka Nikolića, „Život je lep“ Bore Draškovića, „Gluvi barut“ Bate Čengića, „Čaruga“, „Karaula“ i „Ustav Republike Hrvatske“ Rajka Grlića, „Enklava“ Gorana Radovanovića...

Share this post


Link to post
Share on other sites

3 hours ago, VoivodBG said:

Ode još jedna legenda, Yaphet Kotto. Bio si zajeban u Bondu, srčan u Alienu, ali Homicide si ostavio srce na terenu!


https://variety.com/2021/film/news/yaphet-kotto-dead-dies-alien-bond-villain-1234931654/

E do kurca, Yaphet legenda, zaslužio je i sasvim solidan bend nazvan po svom imenu:

 

  • Like 2
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Inače u vezi Đuričića nikada nisam čuo da je iko napisao nešto loše. Uvek sve u superlativu.
 

Quote

"Atelje 212, onaj bife, on je bio stvarno, ne mogu reći leglo opozicije, ali to je bio mali kutak gde je nekakav umetnički svet Beograda. I ko nije član Ateljea, dolazio je tamo, u taj bife. Mi smo se družili godinama. Ne mogu da se setim sada tačno, ali postoji mogućnost da je ovo istina. U Kolačerčevoj 1996. su studenti počeli da prave demonstracije zbog pokradenosti izbora i  sećam se da sam ja odnekle donosio svoje bubnjeve da ih stavim u podrum Ateljea. Dara Džokić, Gaga Nikolić, Brstina, ne znam ko je sve tada bio, oni su tada negde išli. I ja kažem: “Gde idete?”. “Idemo da damo podršku studentima u Kolarčevoj”. Ja rekoh: “Čekajte da ovo ostavim, pa idem i ja”. Mislim da je Gaga rekao: “Nemoj to da ostavljaš, nosi to sa sobom” – prisetio se svojevremeno Dragoljub Đuričić.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zapalo mi da radim in memoriam o sanji ilicu pre beki dan, covece svaka druga novinarka matora kukala kako se muvala sa njim na tipa mesamu "78, i neda ukraden. Plus skandal koji je isplivao da se tajno razveo od ova druge duplo mladje zene prosle godine zbog jos mladje xD 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Бар 50% људи који су качени на овом подфоруму су познати колико и моја покојна баба. Мислим да овде не треба качити вести о неким анонимусима за које су чули само чланови њихових ширих породица.

  • Like 3
  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...