Jump to content

Smrt poznatih ličnosti


Havočka

Recommended Posts

7 hours ago, VoivodBG said:

Jebeno ne mogu da verujem, preminuo je Kentaro Miura, crtač i tvorac Berserk mange. Ovo je veliki gubitak za strip i manga svet. Bio je među najtalentovanijim crtačima. Slava mu!

I to je preminuo 6. maja, danas objavljeno... rip.

Počeo da crta/piše berserk sa 22 godine, kakvi crteži, likovi, svet.. masivna epopeja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

13 hours ago, Haos sam ja said:

Veliki Fića Čović završio igračku karijeru. Tužan dan za svetsku košarku.

Legendin sin. Svakako nije umro, a nije ni neka poznata licnost. Jebo je Partizan za zivota, moze i da umre. Hvala!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Baš sam ga pominjao skoro kad sam video Jelenu Krunić pa me podsetila ufacu na one demonske žene zmije iz serije :(

 

Nije mi ranije palo na pamet da je izgled Diznijevog Tarzana zasnovan na tome kako je ovaj izgledao u seriji, to mi oduvek bio default izgled Tarzana.

RIP

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gledao Tarzana, nikako da se setim kako tacno su izgledale zmije zene ali vraca mi se. Dajte neku sliku.

U to vreme se davao i onaj Konan skrnavi, sto je imao malu ulogu u Gladijatoru. Bilo jos par takvih nekih serija koje su sve izgledale kao u nekom parku u Kaliforniji da su ih snimali. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

lgHoZIv.jpeg


 

Quote

Čuveni grafički dizajner Branko Gavrić preminuo je u Beogradu u 67. godini.  Tokom bogate karijere potpisao je omote albuma Električnog orgazma, Elvisa J. Kurtovića, Kornelija Kovača  i mnogih drugih. Bio je autor omota za jedan od najvažnijih rokenrol albuma na ovim prostorima: „Paket aranžman“. Ne samo da je uradio naslovnicu, već je upravo on zaslužan za sam naziv legendarne kompilacije koja je prvi put na diskografskom izdanju predstavila beogradske grupe Šarlo akrobata, Idoli i Električni orgazam. Kada je muzičarima koncept za omot predstavio u kafani "Kolarac" svi su bili protiv njegovog rešenja, jer je svako video projekat kao lični i imao sopstvene ideje. Prelomio je Enco Lesić uz reči: „Ovo je odličan omot i ovo ide“. Gavrić je radio i kao grafički urednik „Studenta“ i magazina „Džuboks“. Potpisao je i mnogobrojne plakate za filmove i omladinske radne akcije, među kojima i poznati plakat Vlade Divljana u odelu Supermena.

 

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...