Jump to content

Aktuelne krize i nemiri u zemlji i svetu


kuruz

Recommended Posts

Ситуација напета. Еулекс покушава

да заустави косовску полицију. "Ово је први покушај косовских

власти да прошире власт на целу

територију Косова", пише Коха

диторе. Нејасно је какву улогу у овом

тренутку игра Еулекс полиција, јер

косовски медији јављају да су

полиција ЕУ зауставила покушај

косовске полиције да дође до

Звечана и даље до прелаза Рударе, недалеко од Рашке. Срби са севера Косова већ су

поставили блокаду пута код

Лепосавића. Косовска полиција, како се чини,

намерава да заузме "целу северну

границу", упркос оштром

противљењу Срба и гласном

негодовању Еулекса. Косовски министар унутрашњих

послова Бјарам Реџепи је,

најављујући почетак операције,

рекао у Приштини да ће косовска

полиција заузети прелате Брњак и

Јариње, али и да његове специјалце у тој намери, посебно на прилазиму

Јарињу, спречава Еулекс. "Нема координације са Еулексом.

Покушали смо, али они нису

показали жељу да помогну" рекао

је Реџепи.

 

Pičke su u Knez na decu slale borna kola i nindža kornjače na konjima, a dole ne smeju da pošalju nikoga. Šaljite SAJ - evce, pička vam materina smrdljiva!

Share this post


Link to post
Share on other sites

koga sad boli kurac za to

 

 

Последње информације из Косовске

Митровице су забрињавајуће.

Шиптари намеравају да нападну из

јужног дела. Срби су се скупили на

мосту и чекају напад. Ово је ужас!

 

Командант КФОРА убеђује Србе да

пусте специјалне јединице РОСА,

ЕУЛЕКС стао на страну ове акције и

напустио и Јариње!

 

 

kolona rose je 20ak vozila u

leposavicu, helikopteri nas nadlecu,

izgleda da ih prebacuju helikopterima

da bi osvojili jarinje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

ma ovo se sve znalo...sada da dokazu bilo sta,steta je uceinjena...

Него шта него га треба тући!

 

Јел' се сећате оног лика што је снимао телефоном пре пар година како исто тако неког циганина тера да скаче у неко трње, шта ли, зато што му је украо мобилни? И тад и сад потпуно оправдавам поступке - тог Новосађанина и овог полицајца. Ок, има нечег у самом снимању чина чиме би се психолози могли позабавити - у то не улазим. Али поступак оправдавам.

 

У овој земљи се толико тешко живи - људи се одричу свега и свачега да би купили себи неке најосновније ствари и сад се он, фрајер, сетио да краде. Да се разумемо: не мажњавају они, гладни, хлеб и јогурт из Максија, па добијају батине, него ствари које ће неко дебело да осети на својој кожи. Мени је, пре неких 7-8 година, неко мазнуо мобилни. Телефон је био јевтиноћа права, више личио на дечју играчку него на прави телефон, али ја сам радила цело то лето да бих могла да га купим. Ух, што бих волела да је тај неко добио коју ћушку - било од пандура, или неког другог, кад већ ја нисам могла да га одаламим...! Или кола. Људи бре овде цркну од рада да би приуштили себи неки крш, просек 12 година старости и сад ће неко то да им мазне и да се извуче с тим. А извући ће се, јер нам је правосуђе такво какво је. Тољага, бато, па да видимо ко ће да краде после тога.

 

treba da imamo efikasnije sudove,a ne da pandur iz zajebancije tuce nekog i da se nasladjuje time...sada neka ga nadje i prebije k'o konja...ali ne kao pandur vec kao covek..ne mlate panduri samo one koji su verovatno krivi,nego i iz obesti...dobio znacku i misli da je veliko jaje...neka propisu zakone da se moze mlatiti kada te uhapse,neka se to i snima i svi zadovoljni...ne branim ovog gancija,jebe mi se za njega...vidi se da je neka stetocina...

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

02.01 - Косовски специјалци недалеко од прелаза Брњак, после краћег сукоба, ухапсили четворицу Срба. Неколико стотина Срба са неколико камиона песка блокирало пут код Звечана, наспрам возила косовских специјалаца.

Share this post


Link to post
Share on other sites

da,sada sam video...ne mogu da verujem..kapirao sam da je malo naduvano,sada sam izdranguljao na netu...i sta sada raditi,u picku materinu...jad i beda...a na tv nema nista...tijanic pusta neke debilne filmove,na b92 kenjaju u insajderu,a ostale nacionalne televizije nek jos vec gluposti...ne bih da ulazim u teoriju zavere,al ovo nije moguce...uhapsili i poslednjeg optuzenika i sada ovo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bogdanović i Stefanović bi u toku noći trebalo da budu na licu mesta kako bi pomogli da dođe do smirivanja izuzetno napete situacije koja, kako se strahuje može da eskalira .

 

Situacija je, kako je upozorio, vrlo zapaljiva i napeta pošto se više od 1.000 ljudi okupilo u Leposaviću, a iz Zubinog potoka je oko 1.000 gradjana krenulo prema prelazu Brnjak.

 

Ministar za Kosovo i Metohiju je rekao da je više od hiljadu ljudi u Leposaviću blokiralo specijalne jedinice Kosovske policijske službe, istakavši da "ni za živu glavu neće dozvoliti da ti prelazi budu zauzeti i da na njima bude uspostavljena carina".

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Držite situaciju pod kontrolom, smirujte tenzije. Sve ostalo može samo škoditi ljudima na severu Kosova. Ljudi, raziđite se i idite da spavate", rekao je okupljenima u Rudaru komandant KFOR-a Erhard Biler.

 

Cuju se pucnji u Mitrovici.

 

odjednom su u prekidu sve veze sa kim.

 

nisu jos stigli do jarinja ali izgleda da id prebacuju helihopterima

 

Komentari...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije pucnjava nego neki idiot je

koristio vatromet i signalne rakete,

videla s terase Kao što rekoh veze rade :) I mobilni

i internet, tu sam :D Stefane na mostu je mirno, gledam

most sa terase. Ima parkiranih KPS i

Eulex oklopnih vozila, ali je mirno i

nema okupljenih

 

 

Nema pucnjave bre ljudi... vatromet se

ispaljivao iz Bosnjacke mahale...

opustite se... resava se sve

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...