Jump to content

Aktuelne krize i nemiri u zemlji i svetu


kuruz

Recommended Posts

Pa u vezi s ovim što je hit pitanje u poslednje vreme, trougao SAD - Iran - Izrael. AIPAC i Netanjahu su baš pritisli Obamu ovih dana, žuri im se, a 8. mart neki pominju kao simboličan datum - tad Jevreji slave Purim (koji je sećanje na izbavljenje Jevreja upravo od Persije). Purim se svake godine pada različitog datuma, a zanimljivo da su Ameri krenuli da rokaju Libiju prošle godine i Irak 2003. upravo na Purim (a 1991. su na Purim proglasili pobedu u Prvom zalivskom ratu).

 

Naravno, ne mora ništa da znači, ali pričaju ljudi svašta, a svejedno se zakuvalo, tako da... :mrgreen:

 

P.S. Još pre par nedelja pojavila se informacija da je takođe 8. marta moguće neko sjebavanje interneta, u sklopu ovoga što FBI radi u poslednje vreme. Pa ono, prejebu internet da ne možemo da dođemo do pravih informacija i započnu rat.

Edited by Bata Trokrilni

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako kazes da nas je akrep sa klipa ucionio ovakvima (a nije), zar ova sadasnja vlast nije odgovorna da to promeni? Cime je neki jadnik, koji je radio 30 godina, za 25k dinara u nekoj livnici koju je dinkic prodao i novi vlasnik ga izbacio na ulicu, to zasluzio? Ko uopste moze da izmeri koliko je narod sposoban? Platom od 200e, a za zivot mu neophodno 1000e dok mu gazda prima 5000? radnim vremenom od 15 sati i neplacenim doprinosima? i pod izgovorom da je kriza i da mora da istrpi?

 

privatizacija je ovde kriminalna,da kriminalnija ne moze biti(imam takav primer u neposrednoj blizini-Autoprevoz Cacak)..

a taj livnichar kad vidi da je sve otislo dodjavola,mogao je da proba da se organizuje sa jos nekim ljudima slicnih sudbina pa da naprave jedan masovan protest koji bi vlasti stavio do znanja da je vrag odneo shalu sto se tice mafijashke privatizacije..

 

oni kad vide tako te minijaturne proteste ispred vlade,malo nesto obecaju,malo slazu i sve se zavrsi na odlaganju problema..

 

pa kad tako neki uzmu rade bez plate po godinu dana ili vishe i dodju ispred vlade da im ona reshi problem..pa nikad mu ne bih dao platu..pa sta si radio do sad bog te jebo?

 

tu dolazimo do jos jedne boljke ovog naroda - nepostojanje solidarnosti iliti,bas mene briga sto je tamo neka firma opljackana,moram ja da vidim sta cu sa ovom mojom firmom koja je opljackana na slican nacin i 'oce li biti nekih para..

sa druge strane,ako vidis da zanimanje kojim se bavis nema vise neku potraznju,pa predji na nesto drugo jbt..prekvalifikuj se,grebi i nogama i rukama,uchi nesto na racunaru,jezik,probaj nekom novom veshtinom da ovladas..

moja keva je 59. godiste,shnajderka je i radi u jednoj konfekciji u Cacku za 30.hiljada..

iako je u godinama,reshila je da ovlada radom na racunaru jer zna da ce tako,pored dugogodisnjeg iskustva,imati na poslu laksa zaduzenja kao sto su vodjenje evidencije i izdavanje naloga..

sad zna da radi u Word-u,Ekselu,dosta koristi internet..dakle iscimala se i sad je nezamenljiva u toj firmi,jer niko od zena koje rade sa njom ne znaju ni da ukljuce racunar..

Edited by Fapril ethereal

Share this post


Link to post
Share on other sites

bas ono sto je svetu potrebno, jos jedan rat.

 

Pa jebi ga, trenutna američka imperijalistička elita neće stati dok ne osvoji svet, ili dok ozbiljnije ne dobije po nosu, to je sada barem jasno posle Obaminog fejla da promeni kurs. A cionistički lobi ih samo dodatno huška.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa u vezi s ovim što je hit pitanje u poslednje vreme, trougao SAD - Iran - Izrael. AIPAC i Netanjahu su baš pritisli Obamu ovih dana, žuri im se, a 8. mart neki pominju kao simboličan datum - tad Jevreji slave Purim (koji je sećanje na izbavljenje Jevreja upravo od Persije). Purim se svake godine pada različitog datuma, a zanimljivo da su Ameri krenuli da rokaju Libiju prošle godine i Irak 2003. upravo na Purim (a 1991. su na Purim proglasili pobedu u Prvom zalivskom ratu).

 

Naravno, ne mora ništa da znači, ali pričaju ljudi svašta, a svejedno se zakuvalo, tako da... :mrgreen:

 

P.S. Još pre par nedelja pojavila se informacija da je takođe 8. marta moguće neko sjebavanje interneta, u sklopu ovoga što FBI radi u poslednje vreme. Pa ono, prejebu internet da ne možemo da dođemo do pravih informacija i započnu rat.

znači veliš? bratori?

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

ziveo iran!! smrt americkim slugama!! ako iran padne pasce i ceo slobodan svet.u slucaju da cionisti napadnu iran treba organizovati odred cetnickih dobrovoljaca koji ce zajedno sa iranskom bracom da ratuju protiv americkih i izraelskih smradova

  • Upvote 4
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pridruzices se dobrovoljcima?

 

nebi da dajem izjave koje nebi mogao da ispunim,trenutno nebi bio u stanju da se pridruzim dobrovoljcima jel mi je od zivotnog znacaja da zavrsim osnovne studije.ali da se taj rat desi za jedno 4 godine,i da do tad dosta vezbam,psihicki jos stasam,verovatno bi i sam shvatio da je iran prava stvar za mene.ali ne zelim da dajem lazna obecanja,videcemo kada dodje vreme

  • Upvote 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znas kada su ti Iranci dolazili ovde u Bosnu da ratuju sa njihovom bracom muslimanima protiv cetnika,pa su klali i ubijali,a bili su poznati po tome sto su nosili kuke.U slucaju da jedna strana izadje kao pobednik iz ove price sve je isti kurac,samo ako se potamane medjusobno ima da slavimo..

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...