Jump to content

Rekreativni BICIKLIZAM i priključenija


sale 3sm Larry Flynt

Recommended Posts

Nego, jel ih mrziš i kad kupuješ fantastičan a pristupačan bajk?

Pazi ovako, nisam imala bicikl od 10 do 27 godine, onda sam se ispruzila 100+ evra i pazarila jedan dobar sa aluminijumskim ramom, jer mi se ne mere vukljati neku gvoudjuriju pesaka do ko zna kog sprata, posto u lift ne moz da stane.

 

Tako da, ne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nisam shvatio kako si iz prve rečenice izvukla taj zaključak, 100+e je sića za dobar bajk ali ajde, to je opet subjektivna ocena kao i markovo tvrdo sedište... ali ukoliko ga nisi kupila novog ne možeš znati na koj je način bajkić zapravo došao do tebe i da nisi ti krajnji korisnik jedne takve šao-mao priče... meni bajk od 100+e služi za mlataranje po gradu i vezivanje gde stignem, bitno je da je neugledan, nedopadljiv, sajla za vezivanje je debela i obeshrabljujuća (mada ništa ne garantuje da je i dobra) i vezujem ga na mestima za koja procenim da je ok... Ukoliko ti je baš frka, stavi na lanac powerlink i skidaj ga kada ostavljaš negde bajk... ili ispuštaj gume... ili bilo šta što će onesposobiti bajk za vožnju i smanjiti šanse da neko pobegne na njemu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam, na kraju, citajuci spisak vase silne opreme, tres mi je da stavim bilo sta moje, jer tamo gde je moj pogon recimo 2500, simano neki neki, ovde ima ljudi koji XT otprilike zderu za dorucak, zato ne bih imenovao moje neke dorade, vazno je da su kvalitetne i da bajs jezdi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ukoliko ga nisi kupila novog ne možeš znati na koj je način bajkić zapravo došao do tebe i da nisi ti krajnji korisnik jedne takve šao-mao priče...

Kup'la u radnji, polar mirage, onaj sa ravnom sipkom. Znam da je bio vise od sto evra, da me ubijes koliko.

Posto nemam nikakvih biciklistickih ambicija, sem da se vozikam po Novom Beogradu, Adi i Novom Sadu, to je sasvim dobra cifra za bicikl.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

A ja se i dalje zajebavam i vozim bez kacige. Pri tom, nije mi ni malo svejedno kad se spuštam niz planinu, a znam kakvi su nam putevi. Planirao sam da menjam sedište, ali mislim da će mi kaciga biti prioritet. I da, prošle nedelje mi je neko maznuo bidon dok sam bio u prodavnici.

Edited by Dead Man Drinking

Share this post


Link to post
Share on other sites

ја морам да узмем нову предњу, пробушило се говно

а треба и кацигу и штитнике, није свеједно кад се вози 45/50 на сат

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hehe, ladno i Cannondale proizvodi kacige, meni je bajs Cannondale. . . Majstor mi nabudžio kočnice, udaljene si 1mm od točka bukvalno koji se isto tako milimetarski precizno okreće. Stavio je neke profi sajle i zategao svaki šraf .. Imam osećaj kao da vozim drugi, mnogo bolji bajs :) i sve to za 600 kinti :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

kakva je kontrola po Novobeogradskim stazama za bicikle i oko Ade, jel neko smara ako ne nosis kacigu?

1. Nema kontrole.

2. Kaciga je obavezna samo ako se uključiš u saobraćaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

2. Kaciga je obavezna samo ako se uključiš u saobraćaj.

 

odakle ti taj podatak? A i koja druga varijanta vožnje bicikle postoji osim uključenja u saobraćaj (ako se izuzme par biciklističkih staza u BG-u i NS-u)?

 

 

10 min kasnije - evo sad sam pretražio zobs, citiram ti jedini član u kome se pominju kacige:

Član 91.

Vozač i putnik motocikla, mopeda, tricikla i četvorocikla moraju za vreme vožnje nositi na glavi zakopčanu homologovanu zaštitnu kacigu, na način propisan deklaracijom proizvođača kacige.

Vozač bicikla, mopeda, tricikla, odnosno motocikla, ne sme da prevozi lice koje je pod uticajem alkohola, odnosno psihoaktivnih supstanci ili iz drugih razloga nije sposobno da upravlja svojim postupcima.

Bliže propise o uslovima koje moraju da ispunjavaju zaštitne kacige koje koriste vozači, odnosno lica koja se prevoze na motociklu, mopedu, triciklu i četvorociklu, donosi ministar nadležan za poslove saobraćaja.

 

 

sad jebem li ga, možda postoji neka dopuna, reci ukoliko imaš neku proverenu informaciju...

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...