Jump to content

Rekreativni BICIKLIZAM i priključenija


sale 3sm Larry Flynt

Recommended Posts

Da li se još nekome desilo da kupi potpuno nov bajs i da mu na prvoj vožnji, posle prvih 6-7 km na asfaltu pukne guma?

Da, drug kupio nov bajs i spoljne gume mu odma izletale iz felni, pogon krenuo da mu krcka, diskovi mu se pokrivili... zlo su ti novi bajkovi, pogotovo ako su kapriolo... Ja juče išao tudjim bajkom do nekog mesta 15ak km udaljenog i tamo mi izduvala guma pa sam u povratku trčao gurajući bajk pored sebe, sat i po vremena po najjačem suncu... Samo hard kor...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam samo baksuz,nista vise,na asfaltu naletim na kojekakva sranja,a po sumi,offroad,divljina i po trnju nista..Poslednje ovo,razderotina pola santima,prethodni put na dva mesta ubodkao da sam preko daske sa dva ekserao presao....znaci uvek naletim na nesto kriticno.

Ove unutrasnje od 250 dinara koje su najprodavanije su kineske one najjeftinije,tako da tu i ne mozes vise da ocekujes.unutrasnja rubena,samo zbog naziva skuplja 100 kinti.Sacam uzeo neke od 700.

Spoljne su mi usrana rubena,prethodna zadnja je ocelavila,kada se ortak potpsiao jednom samo,i to je bila zadnja Ceska rubena,a sada je indijska rubena koja ne celavi,ali izgleda da je jaka koliko i najlon kesa.E da i zadnji tocak mi izdeformisan,centrirao sam ga pola sata u kucnoj radinosti.To su jedini problemi koje imam.

 

e da i svaki put je pukla kad nisam nosio rezervnu.SVAKI PUT!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Puče i ova nova guma. Na još ravnijem i kvalitetnijem putu, ovoga puta posle duplo duže kilometraže, pa su morali da me šlepuju. Nemoguće da su obe gume bile tako loše. Ima dve mogućnosti. Jedna je da loše nameštaju gumu, što ne objašnjava zašto je prva pukla tako brzo. Druga je da točak ima neki nedostatak, nešto što cepa gumu, ali me čudi da onda to nisu uočili juče. Moraću sutra to s njima da razrešim, ovako ne vredi, ne može da se vozi ljudski.

 

pogon krenuo da mu krcka

 

Što se krckanja na pojedinim brzinama tiče, to je redovna stvar, nije me zaobišlo ni na ovom bajsu. Hoće da prestane nakon određene pređene kilometraže, a možda je samo do podmazivanja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Управо, прегледај фелну и спољашњу гуму, нешто те јебе и гуму ти гребе.

Иначе, Сале, могу да ти станем на црту кад о'ш.munda-violin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Иначе, Сале, могу да ти станем на црту кад о'ш.munda-violin.gif

 

U baksuzluku?Tesko me mozes dostici.Kud ja prodjem,bandere se gase,kise iz vedra neba po meni liju,kad kupim bajs,crkne telefon,kad uzmem dvd,crkne hard,Marfijev zakon se zasniva na meni,dovoljno da stojim blizu crkve,krov pada,pop se saplice,vetar gasi svece..

 

treba mi kvik rilif na zadnjem tocku ko 'leba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bilo je do lošeg bandaža, izgleda. Videlo se odmah, rupica je s unutrašnje strane. Ovi što mi prodali zbrisali na godišnji. U drugom servisu su mi zamenili bandaž i kažu da nema šanse da imam isti problem ponovo. E sad, osim ako me i sa prednjom isto ne čeka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

sledeci put kad odes u servis,gledaj kako lik menja i pamti,na strani brojcanika,tocak teras do kraja useka gde ulazi,a sa druge strane vidi koliko je udaljeno od kraja zljeba.,upamti sa koje strane udu podloske(ako imas na maticu) ,brzine samo roknes na najnizi stepen pre menjanja,to ako je zadnja u pitanju.Prednja je jednostavna,otkacis kocnicu,skines zamenis,stavis,vratis i vrati kocnicu.samo uvek pazi kad zamenis,na pravac spoljne gume,nije svejedno kako ide.

Nije komplikovano kao sto zvuci i izgleda,samo pamti kako si skidao i nema problema....10 minuta posla,da skines,zamenis,stavis i napumpas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zgodna je stvar, ja sam kupio komplet od tri komada koji u "PlanetBike-u" košta 206 kinti.

 

Raširiš lepo gumu, tako da ti ne zateže odmah uz mesto koje sređuješ, nego imaš prostora za manevrisanje.

 

MON-002.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

sledeci put kad odes u servis,gledaj kako lik menja i pamti,na strani brojcanika,tocak teras do kraja useka gde ulazi,a sa druge strane vidi koliko je udaljeno od kraja zljeba.,upamti sa koje strane udu podloske(ako imas na maticu) ,brzine samo roknes na najnizi stepen pre menjanja,to ako je zadnja u pitanju.Prednja je jednostavna,otkacis kocnicu,skines zamenis,stavis,vratis i vrati kocnicu.samo uvek pazi kad zamenis,na pravac spoljne gume,nije svejedno kako ide.

Nije komplikovano kao sto zvuci i izgleda,samo pamti kako si skidao i nema problema....10 minuta posla,da skines,zamenis,stavis i napumpas

 

evo sam sebe da opovrgnem,sjebao sam i menjac i tocak razjeban skroz,odrao prste i okupao se u znoju.Toliko o savetu koji dadoh.Serem se i u sebe i svoje savete i u jebeni kapriolo i u usrane kripton felne i tockove, na jebenu maticu i onog koji to jos stavlja na usrane bicikle.eto toliko.

Ne kupovati bicikl koji nema kvalitetne tockove,kvik rilifove i na prednjem i na zadnjem.Bolje nemati nista nego ovo govno raspalo.Kud ga ne bacih sa brankovog.Rok trajanja godinu dana,jedino ram sto valja ostalo ni za kurac nije

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...