Jump to content

Rekreativni BICIKLIZAM i priključenija


sale 3sm Larry Flynt

Recommended Posts

Ima li neko iskustva sa prelaskom državne granice bajsom? Možda se nekad sledeće godine zaputim u Makedoniju. Fora je u sledećem - na starom putu koji bih koristio izgleda da ne postoji granični prelaz. Postoji samo na magistralnom, koji je na tom potezu oko 1 km udaljen od starog. Između su neke njive. Jedina opcija je da se što bliže prelazu prebacim sa starog puta na magistralni i tu pređem, a zatim se vratim na stari. Samo, ako vožnja bicikla po magistrali nije dozvoljena, kako se onda uopšte pojaviti na tom prelazu?

 

Mozda ti ovaj putopis pomogne:

 

http://www.klubputnika.org/forum/index.php?topic=5844.0%3Bwap2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovaj lik još od Predejana išao magistralom (iako je mogao da se strpi do tunela Manojle, odakle kreće asfaltirani stari put), a sam kaže "ne pokušavajte da vozite biciklu magistralom ako vam nije moranje i niste dovoljno iskusni". Meni i nije jasno kako je moguće voziti bajs magistralom. Autoput makar ima zaustavnu traku (iako je zakonom zabranjeno voziti bajs po njemu), a na magistrali samo šibaju vozila svih tipova u oba pravca od 60 na sat, pa naviše. Zamisli da se dva kamiona mimoilaze, jedino da sletiš sa puta dok ne prođu. Mislim da sam samo jednom u životu i video bicikl na toj kategoriji puta. Ali, ako nije frka preći granicu, a drugog prelaza nema, onda je izgleda najbolje rešenje ono koje sam naveo - voziti starim putem, pa se prešaltati na magistralu par stotina metara pred prelaz, pa onda opet nazad na stari put.

Share this post


Link to post
Share on other sites

kad sam pre dve godine išao sa drugarom bajsom iz Beograda u Osečinu, baš na magistralnom putu od Kamenice do Osečine, mimoišli smo se sa ogromnim teretnim kamionom sa prikolicom koji je išao barem 80 km/h i u trenutku mimoilaženja je izazvao toliko jaku vazdušnu 'turbulenciju' da nas je obojicu oborio sa bajseva i odbacio jedno pola metra od puta. doduše, pošto je pored puta bila trava nismo prošli sa povredama (jedino smo se zaprljali) ali od tada smo, čim bi videli da nam u susret ide bilo šta veće od kombija, zaustavljali se, sklanjali pored puta i čekali da prođe.

 

tako da, defitivno vidi da izbegneš magistralne puteve što više možeš. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne sećam se tačno ali znam da smo krenuli baš rano iz Beograda (oko 5h ujutru) i da smo, uz nekoliko zaustavljanja u neke kafane/restorane na Ibarskoj magistrali, u Valjevo stigli oko podne a pri tome nismo ni nešto posebno žurili.

 

ali Ibarska magistrala je zaista heavy kao što kažu. jedna bizarna statistika: kad samo se vraćali iz Valjeva, krenuo sam da brojim spomen-ploče postavljene uz samu magistralu (s obe strane) i do Beograda sam ih izbrojao čak 46 a to je bilo još pre dve godine... :ph34r:

 

mada, iako uvek vozimo pažljivo nama su se dešavali drugi ispadi. npr. u toku vožnje nam nešto pored puta privuče pažnju i onda se zagledamo u to i razvezemo priču a potpuno 'zaboravimo' na vožnju pa se desi da malo izgubimo pravac na putu a u par navrata je to moglo imati gadne posledice. tako da smo od tada usvojili pravilo: kad voziš - vozi, kad radiš bilo šta drugo - radi bilo šta drugo. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko vremena ti je trebalo od Beograda do Valjeva?

 

Ja planiram da idem od Novog Sada do Inđije starim putem, ali na nekim delovima automobili idu i 110-120 km/h. Iako viđam bicikliste na tom putu, nije mi svejedno.

 

Nije problem što idu brzo ako ih malo ima, tj. ako put nije prometan.

 

mada, iako uvek vozimo pažljivo nama su se dešavali drugi ispadi. npr. u toku vožnje nam nešto pored puta privuče pažnju i onda se zagledamo u to i razvezemo priču a potpuno 'zaboravimo' na vožnju pa se desi da malo izgubimo pravac na putu a u par navrata je to moglo imati gadne posledice. tako da smo od tada usvojili pravilo: kad voziš - vozi, kad radiš bilo šta drugo - radi bilo šta drugo. :)

 

Tako sam ja na Adi u par navrata mogao da sletim sa staze ili udarim nekog, gledajući u sise i batake koji svuda okolo iskaču. :bigblue:

Share this post


Link to post
Share on other sites

I pored mene redovno velikom brzinom prolaze teretnjaci na Temišvarskom drumu, ali nisam imao problema zbog toga. Dune, zanese, ali me nikad nijedan nije odbacio, iako se dešavalo da i po tri kamiona prođu jedan za drugim.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

underkuruz, naravno, ne dešava se ni meni (niti drugaru) da me kamion 'oduva' svaki put kad se mimoiđe sa mnom ali ono je bio ipak poseban slučaj - 'em smo mi vozili relativno brzo (blizu 50 km/h), 'em je kamion išao prebrzo (za svoju veličinu/masu), 'em je prošao suviše blizu nas pa smo se i mi malo uzentali i onda se desilo šta se desilo.

 

u svakom slučaju, lekcija je naučena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Najbolja proba nable je da izvadite točak iz rama (ako je za ovo potreban alat, kupujete pogrešan bicikl) i držite ga za obe strane osovine, pa ga zavrtite.

ovaj batica verovatno dobija masivnu erekciju kada kupuje bajk... kako bi drugačije izveo ovo...

 

edit - dobar tekst ali preopširan, oni koji imaju blage veze će se pogubiti a kamo li totalni početnici... slike bi značajno olakšale objašnjavanje, otkud početnik zna šta su čeljusti, šta luk amortizera, šta ahed sistem, šta je hromirana a šta anodizovana površina itd...

Edited by johnnyzzz

Share this post


Link to post
Share on other sites

kompozit

tvrd ko k...ompozit dizvineš

voleo bih da imam malo mekšu guzicu pa da se ne žuljamo uzajamno :haha:

 

šalim se, žulja dok se ne navikneš, prvih par vožnji

i veoma je nehuman u izvesnim situacijama, kad ti na usponu sklizne točak sa kamena pa malo pobegne bajk pod tobom i onda se nasadiš nakrivo, tj, ono što bi trebalo da dođe na rupu udari u tvrdo... ali to mi se desilo samo dva puta u prvih nekoliko vožnji, valjda je to bilo deo privikavanja :D za mtb bi valjalo da sam uzeo varijantu sa malo tapacirunga ali nisam imao mnogo izbora, ovo je naišlo...

 

kupio sam ga dok sam još imao stari bajk (sa kraja devedesetih) i samo sedište je vredelo više od celog bajka...

Edited by johnnyzzz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro sto se tice teksta i licnog iskustva:

-Tourney ce stvarno ispuniti potrebe 90% ljudi, pod uslovom da koriste normalno.

-Krypton felne jesu ok, ali se ipak razdrndaju vremenom(na stazu ce dugo raditi), doduse, centriranje ipak nije neka mudrost kako se cini, medjutim kriptonove lule su go kurac, pedale(kurble kako li) nisu evoluirale od drugog svetskog rata,a i korman je soc.

-Za amort, jbg sve je to na oprugu do tamo 600e kad pocinje hidraulicna vila(novi bajsevi).dotle ce stvarno Suntour raditi posao.

-rucica menjaca i kocnica integrisani, to imam i ja, dakle nije samo odlika boljih simano rucica, s obzirom na boljim bajsevima ide posebno rucica za hidraulicnu kocnicu, posebno rucica za menjac, ali s njom do sada nisam imao problema.

-Dobar v brake=dobra hidraulicna, sve izmedju izbegavati u sirokom luku(avid keva, imaju i sd7, vrhunske su, ali mi se ne isplati da dajem 70e, posto su i sd5 idealne a nisu skupe), i logan je stvarno djubre od kocnica.

-jedino za gume stvarno ne znam sta da kazem, sem da treba preskakati one rubena kurtone, i da je krpljenje gume prva stvar koju treba nauciti, jer kad mi neko pomene kako godinama nije menjao gume ili ih nosi kod majstora da mu zameni, u mislima ga pucam macolom po lobanji, al ga pitam-a vozis li ti taj bajs uopste.

-lanac,kaseta i srednji pogon, od onih gore iz prve stavke, dobar deo nikad nece ni dogurati do toga da im treba zamena istih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Au brate, koliko ti traje.. Po mom iskustvu, Selle SMP TRK traje 3-5 sezona (kako kome), onda otvrdne od znoja, sunca i vremena, pa i negde pukne..

 

ne ne, sedište je kupljeno prošle godine i stavljeno na biciklu 15ak godina staru...

a trajanje prepostavljam da zavisi i od održavanja...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro sto se tice teksta i licnog iskustva:

-Tourney ce stvarno ispuniti potrebe 90% ljudi, pod uslovom da koriste normalno.

-Krypton felne jesu ok, ali se ipak razdrndaju vremenom(na stazu ce dugo raditi), doduse, centriranje ipak nije neka mudrost kako se cini, medjutim kriptonove lule su go kurac, pedale(kurble kako li) nisu evoluirale od drugog svetskog rata,a i korman je soc.

-Za amort, jbg sve je to na oprugu do tamo 600e kad pocinje hidraulicna vila(novi bajsevi).dotle ce stvarno Suntour raditi posao.

-rucica menjaca i kocnica integrisani, to imam i ja, dakle nije samo odlika boljih simano rucica, s obzirom na boljim bajsevima ide posebno rucica za hidraulicnu kocnicu, posebno rucica za menjac, ali s njom do sada nisam imao problema.

-Dobar v brake=dobra hidraulicna, sve izmedju izbegavati u sirokom luku(avid keva, imaju i sd7, vrhunske su, ali mi se ne isplati da dajem 70e, posto su i sd5 idealne a nisu skupe), i logan je stvarno djubre od kocnica.

-jedino za gume stvarno ne znam sta da kazem, sem da treba preskakati one rubena kurtone, i da je krpljenje gume prva stvar koju treba nauciti, jer kad mi neko pomene kako godinama nije menjao gume ili ih nosi kod majstora da mu zameni, u mislima ga pucam macolom po lobanji, al ga pitam-a vozis li ti taj bajs uopste.

-lanac,kaseta i srednji pogon, od onih gore iz prve stavke, dobar deo nikad nece ni dogurati do toga da im treba zamena istih.

 

da te ne ispravljam za sitnice ali za amort si solidno omašio - polovni mogu od 100-ak evra da se nađu, konkretno RS REBA ide za 100-200e... nov epikon je valjda oko 200e to je takođe odlična viljuška... i iskreno ne znam da li se zaista zovu hidraulični ili su vazdušni, jer vazduh igra ulogu opruge a ulje samo reguliše brzinu rada...

 

edit - aaaa, mislio si na 600e cenu celog bajka

da da, izvini

 

bicikli

?

Edited by johnnyzzz

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...