Jump to content

Novi talas beogradskih rok bendova


novitalas

Recommended Posts

LJUDI veoma mi je drago da neki znaju nesto o tome sta se dogadja u ovom gradu i istina su neki bendovi od pomenutih stari, neki imaju i par albuma ali moja glavna teznja je bila da obavestim ljude da se i dalje nesto desava u ovom gradu zanimljivo i nije mozda po svacijem ukusu ali ima bendova a ti bendovi se hrane podrskom ljudi najpre iz ovog grada pa onda i sire, a razocaravajuce je kad se sazna da pola grada nije ni culo za te bendove, a kamoli otislo na koncert pa razvilo neko misljenje o istim.

Veliki broj bendova nije pomenut ne zato sto su bezveze i manje vrednosti od ovih i njima se izvinjavam (i nije na odmet dodati na gore pomenutu listu jos koje ime) ali zaprepastili biste se koliko su ljudi neobavesteni. evo youtube snimaka i spotova od bendova koje sam ja gore prozvao i zanimalo bi me da cujem sta mislite o njima, a daleko da zene kese koje iskreno prezirem mozemo pomesati sa kriskama i staviti u isti kos ali poenta je sirenje poruke i informisanje.

tako da molim vas ako imate dobar predlog i znate za jos neki bend ostavite link za youtube da bi ga odmah culi i neku informaciju tipa dal su jos aktivni dal imaju skoro svirku neku pa se mozda i vidimo tamo :D puno pozdrava i vise cenim jedan vredan koment iz necijeg iskustva ili licnog ukusa nego ono

"ta "nova sprska scena" ili sad "novi talas beogradskih rok benodva" je kurac na biciklu. klasično pretenciozno proseravanje iz kruga dvojke, zbog kojeg je rok ovde i propao. žene kese da se dan-noć vrte na televiziji opet ne bi skupili više od dvesta devojčuraka sa šalovima. " koji je to bolid.

 

evo ti pocuj ostale bendove, a zene kese zadrzi i taj krug dvojke, a ja cu bas zbog tih devojcuraka sa salovima otici na sledeci konc zena kesa pa mozda i kresnem nesto za razliku od tebe koji ces eventualno kresnuti upaljac da upalis pikavac dok slusas svoju kevu! ili tako nesto.... i nije mi neka prozivka :P

 

Repetitror

 

Stuttgart online

 

Zene kese

 

Nezni dalibor

 

Autopark

 

XANAX

 

Petrol

 

Kriske

 

Multietnicka atrakcija

 

Ola horhe

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zanimljiva tema u svakom slucaju.

Znam za tu scenu, znam da postoji, znam da ima i ljudi koji to prate, ali nemam predstavu koliko fanova takvi bendovi imaju, malo ili puno. Dobro je neko gore napisao, kao sto se metal bendovi pljuju po PopBoxu, tako je za ocekivati da se i ovi bendovi pljuju po jednom metal forumu.

Mislim, ja ih ne pljujem, nego samo kazem da sam odvec mator da slusam takve bendove, nije to za mene. Zene kese, Goribor, Dalibor, Stuttgart Online... ma ko ce slusat' tudju muku, raja hoce veselo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

"ta "nova sprska scena" ili sad "novi talas beogradskih rok benodva" je kurac na biciklu. klasično pretenciozno proseravanje iz kruga dvojke, zbog kojeg je rok ovde i propao. žene kese da se dan-noć vrte na televiziji opet ne bi skupili više od dvesta devojčuraka sa šalovima. " koji je to bolid.

 

Vređanje, a?

 

Ma goni se.

Jadna ti je scena i bendovi.

Jedan Blok Aut ih jede za doručak sve skupa, tako slinave i nedorasle.

Jedan nepretenciozni, simpatični, neodoljivi Sanšajn ima više harizme u banetovoj bubuljici na levom guzu nego svi ovi tvoji bledunjavi sa šiškicama skupa.

Jedan Marčelo tekstovima jebe svu ovu beogradsku inteligenciju (iako je suštinsiki isti urbani govnar).

A jedan Konsekrejšn rif ima više razornosti no sve što će ovi ikad snimiti.

I, konačno, svi ovi tvoji mogu samo da se sagnu i popuše kurac, onako iz poštovanja, Koji (disciplina) i Marinku (bjesovi)

 

Kad sam ja bio klinac scena je bio Ajzbrn, danas je to, kao, Svi na pod i Hipnotajzd.

Ajzbrn i dalje ima zavidnu publiku, ovih drugih se za dve godine niko neće ni sećati.

 

 

evo ti pocuj ostale bendove, a zene kese zadrzi i taj krug dvojke, a ja cu bas zbog tih devojcuraka sa salovima otici na sledeci konc zena kesa pa mozda i kresnem nesto za razliku od tebe koji ces eventualno kresnuti upaljac da upalis pikavac dok slusas svoju kevu! ili tako nesto.... i nije mi neka prozivka :P

 

cenim da sam muzike naslušaniji od tebe i da sam više pičaka od tebe izjebao. ali to tema nije.

od svega što si postovao mogu slušam gotovo sve, ali ne vidim zašto bih.

autopark mi je, eto, onako sexy. i to je to.

Edited by truliandedzombileš!
  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

ovo što ti doživljaaš je identična stvar koju bi neko ko propagira metal doživeo na popboksu dok je forum bio živ, iako bi i metal trebalo da je njima blizak taman koliko i metalcima ovo što reklamiraš.

pratim popbox, ovo sto si rekao je ziva istina.

samo sto yumetal ima tu slobodu da nikada nije morao da bude politicki korektan, te mesanje baba i zaba obicno bude brutalno satrto u startu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne izdrzah da prokomentiram ovo... jebo mi pas mater!

 

Repetitror, Stuttgart online, Zene kese, Nezni dalibor - ovo sve moze na isti album, jebo mater!

 

Autopark, XANAX - ova dva benda moz u jedno strpat!

 

Petrol -- ovaj bend se izdigao po katastrofalno losoj pesmi i sranju od snimka!!!

 

Kriske - streljati!

 

Multietnicka atrakcija - staviti u presu za djubre sa sve instrumentima i presovati dok se sve ne iscedi, pa se posrati na lesine!

 

Ola horhe - ovi zvuce kao propali studenti koji su sad utripovali da ce da budu umetnici.

 

ova govna koja su postavljena komotno mogu da idu na jedan album (osim onih sranja sa zenskim vokalima) posto svi sviraju kurcu jedno te isto, identicno je drogerasko sranje od muzike za retardirane ljude koji mogu da uzivaju u shit loop-ovima celu noc jer su na nekim dogama i tripuju pedes-peto-govno u svojim sjebanim umovima.

Ja nema sanse da trezan na neko od ovih sranja odem live, poslusam prvu pesmu i kazem:"Ovo je super! Koja ludnica! Zurka! Sacu se napijem!" Ne bre. Ko to uradi, ozbiljno je poremecen!

Share this post


Link to post
Share on other sites

LJUDI veoma mi je drago da neki znaju nesto o tome sta se dogadja u ovom gradu i istina su neki bendovi od pomenutih stari, neki imaju i par albuma ali moja glavna teznja je bila da obavestim ljude da se i dalje nesto desava u ovom gradu zanimljivo i nije mozda po svacijem ukusu ali ima bendova a ti bendovi se hrane podrskom ljudi najpre iz ovog grada pa onda i sire, a razocaravajuce je kad se sazna da pola grada nije ni culo za te bendove, a kamoli otislo na koncert pa razvilo neko misljenje o istim.

Veliki broj bendova nije pomenut ne zato sto su bezveze i manje vrednosti od ovih i njima se izvinjavam (i nije na odmet dodati na gore pomenutu listu jos koje ime) ali zaprepastili biste se koliko su ljudi neobavesteni. evo youtube snimaka i spotova od bendova koje sam ja gore prozvao i zanimalo bi me da cujem sta mislite o njima, a daleko da zene kese koje iskreno prezirem mozemo pomesati sa kriskama i staviti u isti kos ali poenta je sirenje poruke i informisanje.

tako da molim vas ako imate dobar predlog i znate za jos neki bend ostavite link za youtube da bi ga odmah culi i neku informaciju tipa dal su jos aktivni dal imaju skoro svirku neku pa se mozda i vidimo tamo :D puno pozdrava i vise cenim jedan vredan koment iz necijeg iskustva ili licnog ukusa nego ono

"ta "nova sprska scena" ili sad "novi talas beogradskih rok benodva" je kurac na biciklu. klasično pretenciozno proseravanje iz kruga dvojke, zbog kojeg je rok ovde i propao. žene kese da se dan-noć vrte na televiziji opet ne bi skupili više od dvesta devojčuraka sa šalovima. " koji je to bolid.

 

evo ti pocuj ostale bendove, a zene kese zadrzi i taj krug dvojke, a ja cu bas zbog tih devojcuraka sa salovima otici na sledeci konc zena kesa pa mozda i kresnem nesto za razliku od tebe koji ces eventualno kresnuti upaljac da upalis pikavac dok slusas svoju kevu! ili tako nesto.... i nije mi neka prozivka :P

 

Sve ovo stoji i za metal. Eto... ima ljudi koji rade, cimaju se, sviraju. Neshto se deshava.

 

Bendovi koje si naveo su meni poznati i ne dopadaju mi se. Svi su mi na kalup budalashtina tipa Jarbola, Darkwood duba, E-playa, KKNa...

 

Takodje, priche o tome kako tu ima i vishe od toga, kako se u rifu u 10. sekundi neke pesme moze prepoznati uticaj Floyda izveden u fazonu Zappae mogu da se primene i na metal bendove.

 

Svakom svoje, ali mislim da svi ti bendovi zvuche manje raznovrsno nego prljavi sektashi sa ovog foruma.

 

 

Ko hoce, moze da iskopa negde :resound, popravili su se opasno.

Edited by Vuk
  • Upvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Само по именима је јасно да ништа ту не ваља.

 

Ееееееееј, Сви на под, Жене кесе, курац палац. А од Јарбола и Кристала ми се кења.

 

 

666

 

+1

Мудро запажање.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Novi talas shita u beograCki muzicki etar hita.

 

Meni je ovo ogavno,cela ta "alternativna" scena.Sve mlohavo,blejacko,na isti fazon,iritira i smara do jaja.Publika su jedino jedni drugima na svirkama+lokalni blejaci.A najvise od svih mi idu na nerve ovi

 

http://www.youtube.com/watch?v=PPFAGAH-0EA

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Svakom svoje, ali mislim da svi ti bendovi zvuche manje raznovrsno nego prljavi sektashi sa ovog foruma."

 

Dakle cak i sektasi ti zvuce raznovrsnije?!?!?

Znaci sranja koja si tu pimp-ovao su kurac cak i u odnosu na neke blekere sudeci po tvojo izjavi.

Pa onda nemoj gurati govna ovamo nego i gurni nekim pederim sa B92 u dupe pa se izjedajte po tim pederskim forumima.

 

"Takodje, priche o tome kako tu ima i vishe od toga, kako se u rifu u 10. sekundi neke pesme moze prepoznati uticaj Floyda izveden u fazonu Zappae mogu da se primene i na metal bendove"

 

Alo bre, nemam ja pojma o kom ti to metalu pricas koji se moze prepoznati u Floydima i Zappi... nemoj metal da mesas sa hard-rock-om.

 

Idi radi na nekom gay-ldp-radnom mesti i kurci se streberkama koje do 23e nisu izlazile u grad kako si ti neki zajebani roker i kako ti kontas i metal a slusas kandu kodzu i nebojshu. Isti si lik ko onaj Ross iz Friendsa, misli da zna sve a svi mu se smeju.

  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Novi talas shita u beograCki muzicki etar hita.

 

Meni je ovo ogavno,cela ta "alternativna" scena.Sve mlohavo,blejacko,na isti fazon,iritira i smara do jaja.Publika su jedino jedni drugima na svirkama+lokalni blejaci.A najvise od svih mi ide na nerve lira vega

 

Lira Vega su poceli 1998. i respektabilan su bend, jako dobro sviraju i originalni su. Meni je prvi album skroz kul. Da je vise novijih domacih bendova na nivou njih i goribora recimo, mislim da ne bismo imali ovu temu.

 

nije fer koliko bolje bendovi imaju susedi. kontinuitet jbg.

http://www.youtube.com/watch?v=769Wq-e_Bpc

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se svidja bend After Dark koji valjda iz Beograda. Sviraju sve i svasta, a sviraju obrade poznatih grupa. Gitarista iz tog benda je stvarno covek koji zna da svira gitaru(ne kao vecina svira ista 3 akorda ceo zivot) i mislim da oni imaju potencijala da nekada nesto naprave.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...