Jump to content

Novi talas beogradskih rok bendova


novitalas

Recommended Posts

@satanicmaster

 

Ja lepo napisah "SAMO NEZNI DALIBOR"...

 

Znaci sranja koja si tu pimp-ovao su kurac cak i u odnosu na neke blekere sudeci po tvojo izjavi.

 

Nije mi jasno shta si ovime hteo da kazesh, no, pretpostavljam da si mislio na to da uzdizem blekere iznad ovih urbanih rokera.

 

Alo bre, nemam ja pojma o kom ti to metalu pricas koji se moze prepoznati u Floydima i Zappi... nemoj metal da mesas sa hard-rock-om.

 

Nemoj bukvalno.

 

Idi radi na nekom gay-ldp-radnom mesti i kurci se streberkama koje do 23e nisu izlazile u grad kako si ti neki zajebani roker i kako ti kontas i metal a slusas kandu kodzu i nebojshu. Isti si lik ko onaj Ross iz Friendsa, misli da zna sve a svi mu se smeju.

 

KKN ne slusham, ali sam, kao i Repetitor, Dalibora, Goribora itd. poslushao, da ne bih ispadao glup kada pricham sa ljudima o njima.

 

Slushaj Oroz, nisu iz Bg-a, ali su pravi hard rokeri. Profesionalci, shto bi se reklo. ;)

Nateracemo Lemmyja da se mane brejkdensa i da krene ponovo da rilja.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Мени се свиђа бенд Ороз,који је ваљда из Суботице. Свирају суботички хард ен хеви,а свирају и обраде познатијих група (Моби Дик,Тап 011,Дак,Јужни Ветар...). Гитариста и басиста тог бенда су стварно људи који су упознати са чињеницама а не као већина која није и мислим да они имају потенцијала да некада нешто направе.

  • Upvote 4
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

У праву је Сатаникмастер.

 

 

Sta smo rekli o izrazavanju kritickog misljenja na domacoj sceni?

plus dodatak o uzajamnoj prozivci i vedjanju clanova u cilju diskreditovanja istih.

 

upozoreni ste.

 

Глупа су та правила. Дозвољава се пишање по великим именима музике, а забрањено је да се покењамо по неким домаћим уображеним говнима.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@VUK

 

care ja nisam tebi radio reply nego ovom "NOVITALAS", stvarno mi nije jasno kako si se ti osetio prozvanim i odgovorio na moju prozivku njegovih kvotova kao da si ih ti pisao?!?!? ... osim ako to nije tvoj dupli nalog? :icon_question:

 

Ili bolje pazi koga citirash ili podeli tu psihoaktivnu supstancu sa nama :haha:

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da i

Kriske isto u zmajevom 17.09.

Repetitori 22.09. u zmajevom gnezdu

Stuttgart online 23.09 u parobrodu

 

A sva tri benda sviraju zajedno na zatvaranju festivala Umetnost i lopate 24.09. u Inex skvotu pa dodjite i ako vam se ni tada ne svidi ni jedan od tri benda vi onda nastavite da pljujete. I da na svim dogadjajima je ulaz besplatan pa nista vas ne kosta da cekirate!

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cek. Sviraju u studiju. Jel' imaju probu?

Umetnost i lopate. Kakav festival, takvi i bendovi.

 

Nema tu ni e od energije ni k od neke kreativnosti. Pretenciozno kvaziurbano smaranje za sve pare..

Sto je rekao Anselmo back in the day; You practice in your mirror. To be just like me. But you just can't see. You ain't got the balls, son.

 

Ko je ovo slusao, ni pakao mu nece tesko pasti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

opet neko pokusava da napravi novi talas...

 

vecini nabrojanih bendova je zajednicko samo to da zvuce jako neubedljivo i/ ili nedovrseno. preslusao sam cini mi se sve, autopark mogu da slusam u malim dozama, xanax ce mozda nesto i napraviti (ipak tu sviraju iskusni muzicari a ne klinci koji ce sve bataliti za dve godine). sve je nekako naopacke- dzemuju ljudi koji tome jos nisu dorasli (petrol), eksperimentisu oni koji primarno i nisu muzicari (multietnicka atrakcija), svetu bas+bubanj postavu skrnave stutgart online (sunce ti jebem…), prva mesta na top listama(tek je to cirkus) drze direktorcici koji valjda lece pubertetske komplekse...ne bi mi to toliko smetalo kad bi se neki rezultat i cuo, ali stvarno je sve nedojebano. u poslednjih par godina mi prijaju instrumentalni bendovi (popecitelji, mada oni realno zasluzuju mnogo vise pohvala; treesome) koji makar ne pevaju o glupostima i ne njacu na srpskom ili tarzan englishu.

 

 

 

 

 

dno najdubljeg dna verovarno predstavlja kompilacija"sta treba maloj deci", ono je stvarno jezivo. gomila bendova koji sviraju qrcu, zaista nemam lepsih reci (krs je tu imao pristojnu pesmicu).

 

 

 

stvarno je nelogicno- instrumenti su jeftini, lakse je dopreti do ljudi, tehnika vise nije bauk kao nekada...a tesko da se moze skupiti nekoliko bendova koji ostavljaju utisak bilo kakve ozbiljnosti. kao da se niko ne bavi sustinom, prazno je. treba vecu paznju pokloniti unutrasnjosti, oduvek je bilo bendova koji su u mnogo cemu bili bolji od beogradskih- atheist rap, goblini, bjesovi...danas styptic, ana never...

 

 

 

nesto fali sve vreme

 

Edited by salebghouse
  • Upvote 5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...