Jump to content

Nailbomb


Dr Hiroshima

Recommended Posts

CIni mi se da su clanovi Sepulture veliki zaljubljenici u ovaj bend,tako da pretpostavljam da tema o njemu ide ovde...Inace,imam jako malo podataka o njima i cenio bih ako bi neko mogao da napise neki koristan link,ili bar neke neke najosnovnije informacije.... biggrin.gif

 

Hvala unapred!

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

evo ovako,to ti je album izdat 1994,od strane Max Cavalere i Alex Newporta(band Fudge tunnel),i ima onako..Hc,metal pank uticaja.Neke pesme je odbubnjao i igor cavalera, a ima i jos nekih gostiju..sticajem imam original disk,tako da sam procitao ha ha

Ma ima i neke elektronike,semplova i tako to,imaju jedan studijski i uzivo album,POSLE koga su se dobrovoljno raspali...I malo zaradili para:)

album se zove PROUD TO COMMIT COMMERCIAL SUICIDE

inace max je govorio da mu je taj album bio inspiracija za roots, mada je amlo vise metal nego roots,kao i da je to za njega zavrsena prica,tj da vise nece nikada izdavati nesto novo pod etiketom NAILBOMB.

Share this post


Link to post
Share on other sites

user posted imageuser posted image

Omoti albuma Point blank i Proud to Commit Commercial Suicide

Ima i intervju sa Maxom na http://www.hellfrost.com/nailbomb.html

U pocetku su se zvali Sickman, zatim Hate Project, a onda Nailbomb....1994 izdaju "Point Blank"....da, pomagao im je Igor Cavalera na tom albumu (skoro sam saznala da su Igor i Max ustvari Italijani, sinovi jednog italijanskog ambasadora, posle cije smrti su sprskali citavo njegovo bogatstvo)...Svirali su na Dynamo Open Air '96 u Holandiji....pesme sa tog festivala i dve nove ulaze u album Proud to Commit Commercial Suicide.

user posted image

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 8 months later...

Ja sam svojevremeno dobio kasetu Nailbomba za rodjendan. Meni se to ne svidja ama bash ni malo i mislim da je prilicno sviranje q.... Posle sam u nedostatku prostora za muziku tu kastu cak necim i presnimio smile.gif Kad sam skidao spotove sa VHS-a cak sam preskocio pesmu World Of Shit uzivo sa Dynamo festivala. To je period koji me podseca na propast Sepulture i Maxovo okretanje neartikulisanom sirovom industrial zvuku. To je bila samo proba za Soulfly, s tim da je Soulfly za nijansu bolji, mada mi se ni to ne svidja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

Ja sam svojevremeno dobio kasetu Nailbomba za rodjendan. Meni se to ne svidja ama bash ni malo i mislim da je prilicno sviranje q.... Posle sam u nedostatku prostora za muziku tu kastu cak necim i presnimio smile.gif Kad sam skidao spotove sa VHS-a cak sam preskocio pesmu World Of Shit uzivo sa Dynamo festivala. To je period koji me podseca na propast Sepulture i Maxovo okretanje neartikulisanom sirovom industrial zvuku. To je bila samo proba za Soulfly, s tim da je Soulfly za nijansu bolji, mada mi se ni to ne svidja.

 

Slazem se sa solijem u potpunosti,samo sto je Soulfly mnogo,mnogo bolji. biggrin.gifa: biggrin.gifa: biggrin.gifa:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 years later...

preslushao sam point blank.

 

Ma samo je stvar ukusa. Ne volim industrial. Oni koji vole taj fazon mozda bi im se i svidelo. Moje misljenje je krajnje subjektivno.

 

naravno da je stvar ukusa. ja volim noise, i u velikim kolichinama, ali mi ovo zvuchi bedno.

 

max (edit/cavalera, ne ovaj sa foruma icon_smile.gif ) je glup za industrial. jednostavno ne zna.

 

...mada, mozhda je je ovo ostalo drugachije.

Edited by [MechanicalAnimaL]

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 4 months later...

Ja sam svojevremeno dobio kasetu Nailbomba za rodjendan. Meni se to ne svidja ama bash ni malo i mislim da je prilicno sviranje q.... Posle sam u nedostatku prostora za muziku tu kastu cak necim i presnimio :) Kad sam skidao spotove sa VHS-a cak sam preskocio pesmu World Of Shit uzivo sa Dynamo festivala. To je period koji me podseca na propast Sepulture i Maxovo okretanje neartikulisanom sirovom industrial zvuku. To je bila samo proba za Soulfly, s tim da je Soulfly za nijansu bolji, mada mi se ni to ne svidja.

ja stvarno ne znam od kad je to soulfly industrial ali ajde. nemaju veze sa industrialom. a i neznam od kada je nailbomb thrash. oni meni vuku na hc/metal.

Edited by Kinez

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...

Nabavio sam danas Nailbomb:Live at Dynamo DVD...kako jebe kevu...za vas ne znam ali meni je ovo najbolji cavalerin rad...pre dva meseca sam napokon provalio album...nailbomb je napravio monolith industrial metala...kada kazes industrial metal trebas da pomislis na ovo a ne na godflesh ili ministry...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...