Jump to content

Omiljeni TV likovi


SweetNurse

Recommended Posts

Ajde ovako jos jednog meni dragog fiktivnog karaktera da dodam.

 

Shinji Ikari - Evangelion

thinking.jpg

 

Shvatam da je većini Shinji nula, dosadan i glup karakter. Ali mene su scene u Evangelionu u prvih par epizoda veoma podsetile na moje odrastanje i zato će mi uvek biti drag. Ali dlako od toga da je Shinji nula, čak naprotiv ja mislim da je on savršeno stvoren za tu ulogu. Ipak tematika Evangeliona je ljudski ego, adolescencija, traganje za pravim sobom i tu Shinji uskače ko da ga je Frojd stvarao. Jednostavno Shinji je imao teško detinjstvo, u rasturenoj porodici totalno odvojen od emocija, on je morao već kao mali da dosta sazre, i da nosi breme koje ne bi trebao niko njegovih godina to da nosi. A bez porodične figure u životu, osim oca koji se pojavi tu i tamo da ga iskritikuje i da mu neki nemoguć brutalan zadatak, niko nije imao to da podeli sa njim ili da ga nauči kako najbolje da se izbori sa time. Jako težak put treba Shinji da predje njegovo sazrevanje, borba sa svojim demonima, ngaonima i unutrašnjim nemirima je predivno odradjeno kako serija odmiče. Pomalo prljavo i nasilno, ali jednostavno to je realnost. Isto borba izmedju persone, egoa i Ida su uradjene krajnje kreativno i neočekivano. I ako svima izgleda kao plačljiva kukavica meni je Shinji prelepa alegorija odrastanja i shvatanja svoji obaveza i sazrevanja.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

лунаре, плус си добио, мада ме нервирају људи који инсистирају на томе да НГЕ изражава некакву филозофију. колико се само копља ломе око тога по нету, страшно. мени се свиђа у оним својим деловима који нису претенциозни на тај начин.

 

 

него.

 

 

 

red-foreman-that-70s-show-dumb-ass.jpg?w=200&h=300

(ово није упућено лунару)

 

 

hyde.jpg

 

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...