Jump to content

Covenant


Recommended Posts

Izasao novi Covenant i mogu reci da je album krajnje los...

Prve tri pjesme su fenomenalne, cetvrta jos i moze proci, a ostale su.....boze sacuvaj...

Najgore su posljednje dvije koje zvuce, kao sto kaze jedan moj prijatelj, kao da su se na radiju neki DJ-evi smorili i pustili najdosadniju komercijalnu stvar koja se u tom trenutku zatekla na njihovim policama....

Sve u svemu, utisak katastrofalan....

 

Cisto da podsjetim, radi se o ELECTRO Covenant-u! biggrin.gif

 

Znaci tri pjesme koje su savrsene na ovom albumu su Monochrome, Call The Ships To Port i Bullet..... Ostatak, ubi boze....

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Replies 55
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Scissors, ti si kupio ovaj album?

 

Bozo, za VNV necu jos nista govoriti, jer ovaj njihov novi album i nije los uopste, cak stavise, svidja mi se (sto me podsjeti da otvorim temu o ovom bendu i ovom albumu smile.gif). VNV me uvijek moze oduseviti tekstovima, i makar zbog toga, ako ni zbog ceg drugog ih vrijedi slusati i kupovati...

A sto se tice Covenant-a, u pocetku mi se album cinio kao dosta dobar, ali to je vjerovatno samo bio utisak koji mi se prenosio zbog prve tri (cetiri) pjesme, i sada sve to djeluje jako tuzno, kad sam sjeo i odslusao cijeli album, sa namjerom bas da ga cujem... Covenant su jos sa prethodnim albumom (United States Of Mind) otisli u komercijalizaciju zvuka, ali to je bilo dosta slusljivo (tacnije, to mi je uz Sequencer mozda i najbolji njihov album), ali sada je to sve otislo u krajnju zalost, osim naravno prve tri pjesme, koje su savrsene....

Share this post


Link to post
Share on other sites

COVENANT je rekao dovidjenja starom zvuku jos 97. kad je izasao 3. album EUROPE .... to je davno bilo ... prosto mi nije jasan taj kult oko COVENANT i VNV .... to je prilicno jadno jer su oba band-a debelo izduvala .... FUTURE PERFECT od VNV je manje vise nego smesan sa samo dve valjane stvari ... ostatak je i vise nego prosek ..... ipak preporucujem APB i A23 ako neko bas cezne za dobrim FUTURE POP zvukom ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma nije da iko cezne za nekim future pop zvukom (makar ne ja), ali fazon je u tome sto je na Sequencer-u to i dalje ona solidno tvrda elektronika, a na United States of Mind je sve to poprilicno blago, ali ipak je dosta slusljivo. Meni je to mozda i jedan od najbljih njihovih albuma. Dakle, to jeste bilo slusljivo i komercijalno, ali ne i ljigavo kao ovaj sada album... Meni stvarno zadnje dvije pjesme izgledaju kao neki jaaaaako smoreni house-ic.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Covenant je samim tim sto je upao u taj electro fazon dokazao da je ostao bez ideja kada je u pitanju black metal pa su hteli da nadju spas u elektronici, medjutim jedino im je Animatronic dobar kada je u pitanju taj elektro zvuk. Inace Nexus Polaris se meni najvise svidja a poslednji album nisam ni slusao biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 2 months later...
To im je sa tog vec pomenutog poslednjeg albuma (nisam chuo da su izdali neshto novije). Ceo je u tripu borba protiv globalizacije, underground i tako. Meni u sushtini nije losh album, lagan je...

Ne vidim samo sto svi dizu dreku protiv globalizacije kad je po meni globalizacija super icon_cool.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja isto mislim da je globalizacija super icon_da.gif Lepo sednem ispred kompa, porucim Vampire: the Masquerade knjigu preko neta (ili neki muzicki CD, ili sta god) i za par dana mi to neko donese na vrata. U cemu je problem?

 

No, kao svako dosledni ikonoklast, takodje mislim da je wanton rebellion produktivna industrijska grana, te podrzavam svakoga ko hoce da se buni protiv bilo kog vida i/ili aspekta bilo koje drustvene, te drzavne institucije.

 

Jel da da ova dva pasusa zajedno nemaju smisla? To je zato sto sam ikonoklast icon_mrgreen.gifph34r.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja isto mislim da je globalizacija super icon_da.gif Lepo sednem ispred kompa, porucim Vampire: the Masquerade knjigu preko neta (ili neki muzicki CD, ili sta god) i za par dana mi to neko donese na vrata. U cemu je problem?

 

No, kao svako dosledni ikonoklast, takodje mislim da je wanton rebellion produktivna industrijska grana, te podrzavam svakoga ko hoce da se buni protiv bilo kog vida i/ili aspekta bilo koje drustvene, te drzavne institucije.

 

Jel da da ova dva pasusa zajedno nemaju smisla? To je zato sto sam ikonoklast icon_mrgreen.gifph34r.gif

Ma svi su sad protiv globalizacije i mnogo se brinu o nasem "ponosu", a niko od njih pametnjakovica ne bi dosao da zivi ovde i podeli blagodeti tog i takvog "ponosa" ... icon_confused.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ja se zajebavam sa onim stihom. Nikada nisam seo i na papir stavio za i protiv globalizacije, tako da sigurno sad ne planiram da izadjem na ulicu i vichem 'Okrechite Beograd! Okrechite Beograd!" icon_biggrin.gif

 

Internet je kul.

Pepsi je kul.

Ovaj icon_cool.gif smajli je kul.

MA znam Tigre, znam ... icon_smile.gif

No, ne bi bilo lose okreciti Beograd i srediti ono djubre oko stanice. Kad sa mzadnji put bio tamo ispod Zelenog venca je strasno koliko ima nabacanih otpadaka ... sad.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...