Jump to content

2011.11.17. *Gun klub, Beograd* Warbringer


M.S.P.

Recommended Posts

@speed_dead

 

ti da si ziveo u etiopiji ne bi ti trebalo 10 godina da skupis za mikrofon, ostavi tu pricu za velegradasku decu, a WBR je golo govno sa isfuranim rifovima trulim idejama i sta god u klasi sa jos jadnijim bendovima tipa by war, violator, fueld by fire, gamma bomb, kurac, sarma...tako da je dovoljno 50 ljudi za taj novac, jadno je kad dodje 20 ljudi da gleda legende tipa darkness, necrodeath, malignant tumor.....

 

prvo nije by war, nego BYWAR ... nije fueld by fire nego fueled by fire al ok

 

svejdno

 

 

CINJENICA - imali smo ponude da dovedemo mnogo vece bendove, od Sodoma do npr ASSASSIN-A koje bi jako voleo da gledam.. ali zbog slabih poseta koncertima tesko da ce se ti koncerti realizovati ...

 

nece niko vise od organizatora da tipuje koji deo publike voli koje bendove a koje ne iz ko zna kojih glupih razloga, ko ne moze da skupi, ko vise voli da ostane kuci na kompu i tako dalje...

 

metal je rat

Edited by Speed_Dead
  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije bilo lose,Putrid su bili ok,meni se licno dopada kako zvuci taj band,samo nesto sam ili istripovao ili je doslo do nekih promena u postavi ovoga band-a?Cini mi se da kad sam ih ja gledao u Dangubi 2010 da su imali jednog pevaca,nekog kosijanera sad koliko vidim imaju dva pevaca?

Nadimac je bio ok,brzo kao i uvek,ovoga puta sam bas uzivao u njihovoj svirci,prosli put kada sam ih gledao su me jako smorili sa svojim repertoarom od skoro dva sata,u svakom slucaju popravili su utisak kod mene.Warbringer mi je zvucao ok,prvi put sam za ovaj band cuo kada se pre nekoliko meseci pomenuo njihov nastup i poslusao sam nesto malo pesama na youtube,posto su bili ok,resio sam da odem na koncert i nisam se pokajao.Sasvim ok band,dobar thrash,brzi rifovi,ekstra vokal.Mada priznajem da sam polovinu njihovog nastupa proveo u onom delu separea i cirkao pivo tako da ne znam sta se sve desavalo kod bine,ali dok sam stojao tamo video sam da je bila ludnica u prvim redovima..kako i treba da bude..

 

Gun je bas ok klub,mene licno deo kluba za koncerte podseca na malu salu doma omladine,za koju se jos uvek nadam da ce smanjiti cene i da ce poceti opet tamo da se odrzavaju metal koncerti.

Ali u svakom slucaju bolje je od Ciklona..

 

Sto se tice slabe posecenosti koncerata u unutrasnjosti ili u Novom Sadu,problem je ljudima koji za neki kurac,tamo i dovode te bendove,poseta je svakako uvek bolja u BG-u.Takodje je i problem sto je svaki put svirka radnim danom,pa i to onemogucava dosta ljudi da dodje zbog posla,skole ili faksa..

Znam da cu biti popljuvan zbog ovoga insistiranja da se bandovi dovode u BG ali jebiga,to je cinjenicno stanje.Videcete kako ce proci Gorgoroth i Vader,svakako bi bolje prosli u BG-u..

 

Eto toliko,obukao sam martinke posle sto godina,pa sad lecim zuljeveicon_rockdevil.gif ali jebiga,sve su to slatke muke..

 

Celokupan utisak veceri je pokvario onaj pijani ili drogirani kreten sto se skinuo go dok svirao Nadimac,ozbiljno sam razmisljao da izlupam kretena zbog togam,ali onako drogiranog ili sta vec je bila i greota udariti..

i da manjak zenskog sveta ovoga puta bas manjakicon_evil.gif

Edited by Pagan Saviour
  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Pagan Saviour

 

Slazem se s tobom za pijane majmune koji se kelebecaju po bini, umanjuju dozivljaj. Ponekad, u takvim bas ekstremnim slucajevima obezbedjenje treba da reaguje i spusti ih odatle.

 

Btw, Warbringer pokidao. Odusevio sam se kako zvuce uzivo, sve odsvirano do jaja.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Pagan Saviour:

 

Definitivno nisi gledao Putrid Blood u Dangubi, pošto tamo nikad nismo svirali. Oduvek radimo s dva vokala. Jedina promena u odnosu na prethodni period je u tome što nam je ovo bila tek druga svirka sa dve gitare.

Share this post


Link to post
Share on other sites

te fore kao prvo drugo ostavi osnovcima, hvala ti sto si mi objasnio kako se pravilno kuca ne bi znao, jebo asesin i sodom i bendove sto vataju na staru slavu... i ne treba da se tipuje na publiku jer ovde je jadna kako god okrenes prolazi samo mejnstrim sljam agro hevi metal i retro bendovi... a i bg raja ne ide na koncerte u svom gradu da ne pricam sa strane tako da necemo o posecenosti koncerta... nema jadnije publike od nase, ali ja ti kazem samo da za ovakav bend je dovoljno 50 ljudi za hiljadu djunti....

 

tres til det, spid krast metal pank, in grajnd vi rot, pravda za urosa, kosovo je bugarska, necemo evropsku uniju, hevi metal is d lov, parada ponosa i srama jebem vam svima mater, VI ODIO TUTTI!!!!!!

  • Downvote 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajde prvo nekoliko reči o samom koncertu a onda malo o tome kako je iluzorno organizovati više koncerte kod nas bar manje poznatih bendovi koji imaju tri i manje albuma i koji nisu tako dobri kao stari provereni bendovi i imaju izlizane rifove,itd!Poseta je na nivou očekivane ili kako bi analitičari političkih zbivanja popularno rekli "na nivou unapred projektovanog"!Realno se više nije ni očekivalo,kad je na Artillery bilo manje od 100 ljudi a shvatio sam da je to kao kultni bend ovde,šta se moglo očekivati na konceru za mnoge anonimnog Bay Area benda.Svaka čast organizatoru na hrabrosti da ovo organozuje kao i od pre nekoliko dana koncerte švajcarskog thrash benda Battalion,kad se zna da ovde samo prolaze mejnstrim govna,da ih ne nabrajam,bila bi to poduža lista.Ali nikako ne mogu da shvatim da ama baš svaki muzički pravac ima više ovde poklonika nego underground metal.Uostalom i na velikom Tankardu nije bilo više od 300 ljudi.Verovatno je došlo vreme kada ljudi mogu da biraju na šta će sve da idu jer toliko ima dobrih koncerata svake nedelje da ih više ne zanima jedan veoma dobar thrash metal bend,koji je svojim odnosom prema publici,setu koji nije gušio i pevaču koji je bio veoma zanimljiv sa svojim scenskim nastupom i tako uspeo da podigne na noge bar onaj deo publike koji nije sa strane gledao dešavanje ili ti pijuckao piće za šankom ko da se odigrava modna revija,ali tja,ovde odavno starije face a na prste dve ruke mogu da se prebroje kad je u pitanju jedan ovakav događaj,više im ne priliči da ulete u pit,jer to više ne ide snjihovim godinama.Malo skačem sa teme na temu,ali sam pre nekoliko dana bio na D.R.I u Holandiji i video čudo.Više od 500 duša,među kojima bar 250 starih faca,koji su doveli svoje klince na cert,koji nisu stajali sa strane nego su pravili rusvaj ispred bine,dalje, bilo je par bračnih parova preko 50 banki koji su kupovali majice,kačkete.Shvatio sam odavno da odnos prema muzici kod nas i na zapadu odavno nije isti!Ovde kad pređeš tridesetu,spreman si samo za poziranje i za jake i teške reči.Da se vratim na koncert i to na početak.PUtrid Blood,za mene veliko i jedno pozitivno otkrovenje.Ovo je bend koji ima energiju i zna šta svira i sa malo još dodatnog brušenja,postao bi brušeni dijamant sa kojim bih itekako mogli da se pohvalimo i u belom sveti.Primetno je da je i njima kao i večini domaćih bendova,potrebna bolja oprema i iskustvo sviranja na većim koncertima.Međutim,prisutna je velika energija i umešnost da se napravi dobra pesma.Ja ovde ne bih ništa puno menjao,samo još bolji saund i to je to,spremni su da osvoje zapadno tržište,jer su bolje od bar 80% bendova koji dolaze iz vascelog sveta.Nadimač,momci iz kraja,gotivni i dobri momce,posvećeni muzici do kraja,vole to što rade i nadam se da će izdržati do kraja i naravno prihvatiti sve moje dobronamerne savete,samo napred krljači!Warbringer,kad je osvanuo njihov myspace,bilo je to doba kad je preko noći iznikao veliki broj mladih thrash bendova,prvo sa severno-američkog kontinenta a potom i iz ostalih delova sveta i tako su stvorili novu moćnu i veoma kvalitetnu thrash scenu.Njihov prvi demo koji je izašao na disku je vrlo brzo razgrabljen i tako se među zagriženim fanovima underground thrasha.Moram priznati da meni lično nisu prva liga,ali od ova tri albuma može da se naprave dva sjana albuma sa pregršt moćnih pesama i ne bih se složio sa gore pomenutim da imaju prežvakane rifove.Kada su počeli da prangijaju,videlo se koliko sve to moćno i dobro zvuči!Puno energije i pregršt sjanih pesama koje samo mrtvaka ne mogu da pokrenu.Bez puno priče između pesama,svirali su preko čuku vremena sa jednim bisom koji su svakako zaslužili.Neki prisutni su bili razočarani njihovim jajarenjem dok su prodavali svoje majice,prišivače,itd.Razumem ozlojeđenost,ali treba da vam bude jasno da bendovi odavno više ne žive od diskova i ploča ,nego samo od mercha!To što smo mi Srbi takvi,ajd da kažem širokogrudi i naivni,ne znači da će svi da nam apriori potrče u zagrljaj,stoga kompanijo sledeći put pamet u glavu.Elem,nas šaka jada koja je bila na koncertu,mogla je da čuje i vidi sjajan koncert za male pare.Nažalost,čisto sumnjam da će se koncertna slika bar u sledećih nekoliko godina ovde promenuti na bolje,tako da i dalje očekujem na ovakvim koncertima manje od 100 zaluđenih duša.Na kraju bih molio ubuduće sve koji unapred nisu bili u mogućnosti da posete ovaj ili neki budući koncert ili koji su u poslednjem minutu našli neki bedan rzlog da ne prisustvuju koncertu,da se više ne oglašavaju i pišu patetične razloge ne dolaska,jer nikoga ne boli kurac zašto ste bili sprečeni da dođete.Ako lažete nas,što vam je kao bilo krivo što niste mogli da dođete,bar ne lažite vas same,već priznajte da ste štekare pozerske i smrdite na gajbi.Nekad poželim da se ovde vrate osamdesete i devedesete,kada si morao da putuješ po belom svetu da bi gledao koncerte,da spavaš na železničkim stanicama i potucaš po smrdljivim vozovima i da ne pominjem putovanja od po 16 sati samo da bi odgledao omiljeni bend,jer tako će se najlakše videti koje kukolj a ko žito.U svakom slučaju,ima vas ovde masa koja sluša ili se bar tako predstavlja da sluša i prati thrash metal,skuplja ploče svega i svačega a da vas nije bila na koncertu,pitam se zašto,koji je to valjan razlog,da li Partizan koji je igrao utakmicu,ha,ha ili ti tobože radni dan,smešno i patetično.Ah da soma dinara,koje ste mogli da skupite kad ikad,jer se odavno zna za koncert.Ako se ne dolazi na koncerte i ne kupuju originali,ne umitno dolazi do kraha scene,pa nije ni čudo što su neke velike firme objavile da od sledeće godine neće više izdavati cd-ove,već će sve biti dostupno na downloudu za kintu,to je nažalost realnost koja nas čeka vrlo brzo!

  • Upvote 9
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

U svakom slucaju na koncerte black i death meta undergound metal sastava dolazi uvek vise ljudi.Ovi cisto thrash certovi su izgleda manje poseceni nego ovi prvi..

 

Pre nekoliko godina 5 ili 6 recimo kada je Aweken organizovao dolaske evropskih undergound bandova(root,satanic slaughter,negura bunget,merimak itd..) i a i kada su bile cesce svirke domacih bandova tipa The Stone,Mau Result,Simargal,maroth,Azazel,Acroholia,Sacramental Blood i jos neki poznati i ne poznati bandovi bilo je prilican broj ljudi uvek i ludja atmosfera..Samo sto tada nisu bile budale koje se sa bine bacaju u publiku glumeci neko ludilo pa padaju i prosipaju se po podu ko idioti..

 

Naravno ni karte nisu bile toliko skupe jebiga..uvek se gledalo da se izadje ljudima u susret na neki nacin,prodaja domacih originala je bilo na zavidnom nivou,sto je omogucilo bandovima da snimaju nove stvari i organizuju sami svoje koncerte i promocije..Imali smo i deset puta vise fanzina,a sad ih imamo dva ukupno,imali smo i ozbiljne novine sa distribucijom undergound metal izdanja od tada manje poznatih undergound izdavackih kuca ali i onih vecih..pa shopove i slicno,gde si mogao da kupis originale..

Sada da kupio neki disk,moras da ceprkas po internetu,stupas u kontakt mail-om sa samim bandom ili cekas svirku..

 

Da se vratim na prvu recenicu,organizatori ako hocete da pojacate broj publike na undergound desavanjima bolje je u svbakoce slucaju da pravite mesovite svirke,za svakoga po nesto jel ce tako doci vise ljudi..Ne znam doduse koji je razlog da se certovi uvek prave radnim danom ili nedeljom..

 

Umesto sto dovodite po pet puta Guardiane i slicne,bolje da organizujete svakog vikenda po neki dogadjaj,publika ce biti sigurno zahvalnija i postepeno bi se resili pozera..

 

Pravilo je bilo uvek ranije pet sest domacih ili dva undergound strana plus domestic support,i naravno gomila merch--a ispred sale od majica,do diskova,kaseta,fanzina i casopisa..

Edited by Pagan Saviour

Share this post


Link to post
Share on other sites

da li Partizan koji je igrao utakmicu,ha,ha

 

Znas i sam da se oko mnogo stvari slazem sa tobom kada je metal prica u pitanju, ali:

 

Imas 11 godina zivota vise od mene, skoro da si mogao metal da pratis u koraku od '88, '89, bendove si slusao kada su bivali aktuelni i samim tim imas tu privilegiju da mozes da slusas cim nesto novo izadje jer si prethodno sve preslusao. Moja generacija je morala da nadoknadjuje 10-15 godina, bezbroj strahovitih bendova i albuma, usput uspevajuci koliko-toliko da prati i sta novo izlazi i ste se desava, tj. da slusamo nase savremenike. E sad, znas i sam da muziku slusam kako bi trebala da se slusa, disk, ploca i udri album bar dve-tri nedelje, dakle, nemam vremena da ispratim i nadoknadim sve, nesto ce mi uvek promaci, i novo i staro.

 

Prema tome, ne vidim problem sto je nekome vazniji Partizan od nekog benda od kog je kod drugara cuo 5 pesama? Nemam ni zelju ni potrebu da se pravdam, vec samo da ti kazem da preterujes. Da, putovao sam na koncerte po 15, 16, 17 sati, ali da, takodje sam putovao i na Partizan 27, 28, 29 sati, i da, UVEK cu pre izabrati nesto sto me prati od 4-5. godine zivota, nego neki bend samo zato pored njega stoji "thrash", i ne vidim da zbog toga propada metal u svetu i scena kod nas, na kraju krajeva, bendom u kome sviram toj sceni koliko-toliko doprinosim.

 

Pusti te price, ti bi trebalo sa svojim godinama i naslusanoscu da edukujes, ne da se podsmevas onome sto ne razumes. Opet ponavljam, sa 80-90% posta se slazem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znas i sam da se oko mnogo stvari slazem sa tobom kada je metal prica u pitanju, ali:

 

Imas 11 godina zivota vise od mene, skoro da si mogao metal da pratis u koraku od '88, '89, bendove si slusao kada su bivali aktuelni i samim tim imas tu privilegiju da mozes da slusas cim nesto novo izadje jer si prethodno sve preslusao. Moja generacija je morala da nadoknadjuje 10-15 godina, bezbroj strahovitih bendova i albuma, usput uspevajuci koliko-toliko da prati i sta novo izlazi i ste se desava, tj. da slusamo nase savremenike. E sad, znas i sam da muziku slusam kako bi trebala da se slusa, disk, ploca i udri album bar dve-tri nedelje, dakle, nemam vremena da ispratim i nadoknadim sve, nesto ce mi uvek promaci, i novo i staro.

 

Prema tome, ne vidim problem sto je nekome vazniji Partizan od nekog benda od kog je kod drugara cuo 5 pesama? Nemam ni zelju ni potrebu da se pravdam, vec samo da ti kazem da preterujes. Da, putovao sam na koncerte po 15, 16, 17 sati, ali da, takodje sam putovao i na Partizan 27, 28, 29 sati, i da, UVEK cu pre izabrati nesto sto me prati od 4-5. godine zivota, nego neki bend samo zato pored njega stoji "thrash", i ne vidim da zbog toga propada metal u svetu i scena kod nas, na kraju krajeva, bendom u kome sviram toj sceni koliko-toliko doprinosim.

 

Pusti te price, ti bi trebalo sa svojim godinama i naslusanoscu da edukujes, ne da se podsmevas onome sto ne razumes. Opet ponavljam, sa 80-90% posta se slazem.

 

Nema ljutiš prijatelju,malo sam se razočarao kad sam video da niko od članova jednog od najboljih thrash bendova u ovom trenutku nije došao da isprati ovaj koncert,ostao sam pomalo zbunjen i zapitao se What the fuck?Jebiga,ja se i ti nikad ne ćemo složiti oko prioriteta!Pa bar je sad lako da se sve isprati jer sve ima na netu i kad ne znaš za bend,odeš i potražiš,čuješ pa ako ti se ne sviđa,prosto ne dođeš na koncert i to je to.Ne shvatam a ovo nema veze sa tobom,bend ti dolazi na noge i nekoga mrzi da pokrene bulju i dodje da vidi realno kvalitetan thrash metal bend.Za tebe pitanje bratac,Partizan igra finale lige šampiona a iste večeri u BG cert npr Vio-lence i Forbidden iz stare faze,šta bi izabrao?Ma ja da Zvezda igra ne bi se ni zakašljao,samo bih poslao sms ortaku da mi javi rezultat,a znaš dobro iz priče da sam i ja zagriženi zvezdaš,koji je nekad išao u Minhen i putovao u Rumuniju za vreme sankcija da ih gledam dok je igrao klempavi Ognjenović!Ajd uzdravlje i uzgred jedna preporuka Antichrist-Forbidden world, iz Švedske,dižu iz groba mrtve,koliko su do jaja!

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno da nema ljutis, niti volim sto pricamo preko neta, ali pomenuo si Partizan pa sam morao odgovoriti. Znas i sam da ne volim to "sve je dostupno", ne volim ni da proveravam bendove preko youtube-a, myspace-a i da skidam albume. Naravno da bih izabrao Partizan u finalu LS, bio bih tamo gde je, koncert se nikada ne desi jedan, bude turneja, mozes da ih vidis gde hoces i jedina prepreka da se vidi je novac, a da bi klub dosao do finala LS mora mnooogo toga da se poklopi... nije ni bitno, prioriteti, a i pricamo o velikim nerealnostima u obi slucaja. Pricacemo kad se vidimo, jebo ovo.

Edited by Karlo SE
  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto kazu ljudi atmosfera i energija su na na nivou, ali nisam odusevljena kvalitetom zvuka domacih snaga. Imali su i bolje svirke po mom misljenju, pogotovo putrid blood. WBu nista ne zameram.

Share this post


Link to post
Share on other sites

jebiga cinjenica je da je ove uvek izazov da se dovede neki bend.. evo imam zelju i nadam se sansu da dovucem ovde jedna ..mozda najjaci i najbolji mladi bend koji predvodi novi talas thrasha u svetu.. al iako i ne kostaju nesto puno.. ne znam dal je moguce platitiklub+opremu+njihovu cenu..a tuga je ako na turneji 2012 ne banu jer posle toga ko zna dal ce ikad svracati.. :P

 

cinjenica je i d aljudi nemaju para.. ALI rastao sam 90ih i 2000ih kad je bilo mnogo manje para pa se za sve strateski stekali i stedelo .. po principu samo za najvaznije..a sve sam pare "bacao" na muziku i certove.. doduse sad ima vise koncerata.. skupolje je zbog toga.. ali da mi je neko tad rekao da ce ovakvi bendovi dolaziti ne bi verovao.. sta li Bojan i ekipa kazu na situaciju pre 20+ god i sad..

 

Atmosfera je bila super i to je super, samo eto mislio sam da ovakav cert ne prolazi bez 150 ljudi.. pojma nemam sta..valjd zato sto se toliko ljudi busalo u grudi na drustvenim mrezama i forumima.. greska

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako mislis ne ide tematski?

.Ja sam bio na hiljadu svirki na kojima su zajedno svirali domaci bandovi raznih zanrova od Abonosa do Psychoparadoxa i May Resulta..

 

tematski ... kao uklapanje bendova u stil benda ciji koncert otvaraju

 

tipa kanibal korps +sakramentali+heretikali+difajlment a ne kanibali+abonos+nadimac+atlantida

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vise je ljudi bilo kada su svirali Infest,Awaiting Fear i Space Eater...Treba praviti mesovite svirke..Black,Death,Thrash...

 

1000 dinara,to je jedini razlog zbog čega nije bilo više ljudi!To o mešanom mesu ne pije vodu,jedino ako npr. Warbringer sa sobom nije poveo na turneju neki drugi bend drugog žanrovskog usmerenja,pa da se onda ljudi odluče da dođu na koncert.Mada,davnih osamdesetih i početkom devedesetih,ljudi toliko nisu bili šanrovski podeljeni.Ekipa koja je slušala thrash,slušala je i death metal i crossover i obratno!Sada je stvar dijametralno suprotna,velike su podele i teško da su na Warbringeru bili ljudi koji slušaju Pestilence,Morbid angel,Death itd!Na Sacred Reich i Atrophy su bili svi,mogu da potvrdim,na Mašincu petkom,tokom metal večeri su svi slemovali i na D.R.I i na Possessed,jedino su bili sa strane šećerci kako smo ih mi zvali,ekipa koja je slušala sweet i glamčinu!A to što je bilo više ljudi na gore pomenutom koncertu,nije zato što je bilo više bendova različitog muzičkog zanra,već zbog 200 kinti!

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niste me dobro razumeli.Ne mislim na ovaj cert Warbringera,normlano da ako svira strani thrash metal band da kao predgrupa ce svirati band istog zanrovskog odredjenja.Mislio sam na domace koncerte.

Znaci korisnije bi bilo i bolje za scenu da se prave mesovite svirke,na primer metal fest na kome ce svirati The Stone,Azazel,Sacramental,Kuga,Abonos recimo i slicno...Kao sto je bilo ranije..

 

mada u sustini ne mora da znaci da ne mogu da sviraju i strani bandovi drugacijih zanrova kao sto i sviraju po svetskim festivalima..

Recimo da je bio organizovan neki undergound metal fest mogli su da se uklope u jedno vece na primer Warbringer,Necrodeath,Scaffold na primer i Putrid i Nadimac..E sad drugo je to sto je nas Warbringer posetio u sklopu svoje svetske turneje..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...