Jump to content

Myrath


Grobodan

Recommended Posts

Prog metal "nekomplikovanije" vrste sa jakim orijentalnim začinima, momci su iz Tunisa i imaju 3 albuma:

 


  1.  
  2. Hope (2007)
  3. Desert Call (2010)
  4. Tales of the Sands (2011)

 

Svaki je bio sve bolji i bolji, a novi mi je jedan od, ako ne i iznenađenje godine: vrh svirka i produkcija i iznad svega bitno, catchy pesme.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E jeste nubovi, pa bend je izdao prvi album još 2007., sasvim solidan prvenac. Drago mi je što su dobili malo pažnje, jer su je i zaslužili, a sada lepo idu na turneju sa Orphaned Land i Arkan, na koju bih možda, samo možda, mogao svratiti. Baš ću ovih dana da preslušam novi album kad ga već toliko hvale :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Što nubovi? Ja sam slušao prva dva u trenucima izdavanja i nekako sam ih preletao ali s obzirom na to koliko me je ovaj novi odvalio moram se vratiti malo da koncentrisanije odslušam.

 

Nego imaju za novi dve bonus pesme

 

Bonus track

Apostrophe for a legend

(Nightmare Records only)

Fate in motion

(Spiritual Beast Records only)

 

Ako neko naleti neka podeli sa braćom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I prethodni su savim dobri albumi, ali ovaj novi ima neku dobru atmosferu i bolji mi je od ostalih. Jedan od boljih albuma ove godine.

 

Svaka cast na otvaranju teme. Taman sam ja mislio to da uradim jer su sada stigli do kvote od 3 albuma. :smile:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Što nubovi?

 

Ne videh da je nova tema, pa se čudim kako to da se nije čulo ranije za bend, Hope je bio sasvim sasvim solidan prvenac za skupljanje pozitivnih kritika. Mada, vidiš, i ja sam ih nekako u stranu gurnuo, verovatno nepravedno i usled nedostatka vremena, ali se sećam osećaja prijatnog iznenađenja kada sam čuo prvi album. Baš što si rekao u prvom postu - nekomplikovan progresiv, pa još bend koji je uspeo da se probije iz Tunisa, u kome ne zamišljam neku previše fantastičnu situaciju kada je potencijal metal muzike u pitanju :mhihi:

Share this post


Link to post
Share on other sites

taj prvi album sam slusao i totalni je Symphony X worship.

 

ja sam inace anti Laki po pitanju etno tematike u metalu, on sve voli sto umesa taj neki zvuk, ja uglavnom sve mrzim, sa retkim izuzetcima (Angra Holy Land, Avalon Eurasia)

 

mrzi me da skidam sad jer znam da necu slusati jer su idalje arch/matheos, leprous, cynthesis i novi 3 u steady rotationu kod mene.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...