Jump to content

DJENT


necko

Recommended Posts

  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 6 months later...
  • 4 months later...
  • 2 years later...
  • 2 weeks later...

Ne znam za vas, al meni Courtney iz Spiritbox ima facu i generalno je sva takva da mi je na ivici da bude trandza. 

Inace, Spiritbox i ceo ovaj novi talas modernog djent / stagod metala mi je totalno meh i ne radi me uopste, totalno je postalo neinteresantno. Tune-uj gitare sto nize mozes, pravi progresije kao u pop muzici, produkcija kao u pop muzici sa sve efektima i sta ti ja znam, bem li ga. Da ne pominjem tek koliko meatridera cela scena ima, posebno na Sleep Token koji kao bend tek ne kapiram nista. 

Disclaimer, nije da hejtam pravac ili bilo sta, ima brdo do jaja bendova, Northlane mi se dopadaju relativno, Bleed From Within poslednji album mi je bukvalno main workout muzika, al' generalno ove bendove gore koje sam pomenuo ne mogu da skapiram niti cujem nesto inspirativno / interesantno da me povuce. Da bar gruva ko Bleed From Within i da je straightforward pa da znam za sta se koristi, ovako me ne radi uopste, pokusavaju bendovi da budu previse edgy i nesto kao unikatni, a naprave sranje koje ne mozh ni slusat niti zapamtit sta si slusao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bome meni ova gore Spiritbox stvar prava hitčina. Nema tu neke filozofije, iza sve te šminke ništa ne vredi ako nemaš hit a ovo je hitično do jaja a to im je verovatno i cilj a ne da se pravi neka muzička revolucija, sve je to ionako neki nu nu metal. Po meni bendovi ovog tipa koji ne mogu da ubodu hit iako koketiraju sa pop strukturama su goli kurac, što ovde nije slučaj. Daleko mi je ovo od muzike koja bi mi bila u nekom vrhu afiniteta al hit uvek priznajem, a taj neki bleed from within bukvalno mešam sa milion istih nekih neupečatljivih ljudi reptila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

da se ne lažemo spiritbox pravi hitove i definitivno su jedan od bendova koji će biti sve veći na sceni.

mene ova stvar jednostavno nije kupila 😄 

ali ipak su najveći boom i emergence u poslednje vreme napravili bad omens-i, sa poslednjim albumom su poleteli u nebo, rasprodaju sve koncerte poslednje tri turneje. jako su dobro uboli taj pop element i od jednog bring me the horizon wannabe benda došli tu gde su trenutno.

dosta gej, ali neosporan kvalitet.

 

Edited by bradilko

Share this post


Link to post
Share on other sites

Isto, smorina od benda. 

On 9/3/2023 at 11:54 PM, Haos sam ja said:

Daleko mi je ovo od muzike koja bi mi bila u nekom vrhu afiniteta al hit uvek priznajem, a taj neki bleed from within bukvalno mešam sa milion istih nekih neupečatljivih ljudi reptila.

Poslusaj malo bolje Bleed from Within - ja ni ne slusam taj fazon muzike, ali da imaju hitova, imaju. Bukvalno su by the book hit-making band, struktura, hookovi, produkcija, melodije itd. Samo nisu pop kao Spiritbox i ostala ekipa u poslednje vreme. Daj sansu :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...