Jump to content

Dødheimsgard


Demon Seed

Recommended Posts

Kombinacija 666 International i Written In Waters, sa Vicotnikom koji podražava Skolov stil sviranja basa (realno gledano, jeste mu oduvek bio najveća inspiracija za bas, ali sada ga je baš identično odsvirao) i istovetnim akordima u svakom tihom delu (previše zvuče slično, a ima ih na mnogo mesta) - poluuspešno upakovano u strukturu pesme koju furaju DsO.

 

Ni Aldrahn nije zasijao koliko se to potencira: ima delova na kojima je ravan, a ima i onih kreštećih ludih fazona (s tim što je jedan karakterističan ponovio skoro istovetno na dve pesme za redom, veliki minus). Ima i trenutaka na kojima zvuči baš intenzivno, npr. kada gradi i gradi atmosferu uz rif koji sumanuto gruva, to mi je fantastično.

 

Više sam oduševljen delovima i detaljima, nego albumom kao celinom, što ne znači da mu se neću vraćati. Jedino što će biti na četvrtom mestu kada mi se bude javila glad za bendom.

 

 

EDIT

Plusić za Groba i informaciju, mada mi tu nešto smrducka. Sada ispade da ni Zweizz nije bio previše bitan za album.

Edited by Lou

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Bas su gotivni oni, steta sto ne izbacuju nista novo.

Spremaju novi za sledeću godinu, taman će biti po osam godina između poslednja tri albuma. ;) I bolje tako nego da štancuju.

Naravno, ali bice to prebolesno jbg moraju da prejebu trendove i novije fazone.

Kako volim kad se trpaju najavljene stvari na listu :D

 

Što se lepo uklopio raskošni dijapazon značenja glagola prejebati :D

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 months later...

Ajd' i ja nesto da naskrabam, s obzirom da se vrteo skoro svaki dan na repeat par meseci.

 

Daleko je od savrsenog, produkcija bi mogla MNOGO bolja da bude, s tim sto su neke deonice bas zbog skrnavog zvuka dosle do izrazaja te su mi mozak i usi pronasli kompromis. Aldrahnov vokal na par mesta zvuci isforsirano, neprirodno "bez duse", za sta mi je trebalo vise preslusavanja kako bih svario te deonice. Pesme jesu dugacke i veoma dinamicne zato i treba vise vremena da se album u celini svari, a da ti perfektni detalji koje Lou pominje dodju samo kao slag na tortu.

Slazem se, takodje, da neki sporiji delovi zvuce slicno, ali sve u svemu zadovoljan sam kako su upakovani u pesme. Nisu nabacani, imaju solidan tok i prelaze.

 

Architect of Darkness i Blue Moon Duel definitivno izdvajam sa albuma. BMD od desetog minuta do kraja je perfekcija u kombinaciji sa prejebanim vristanjem i prelazom u ludacku psihodeliju i uspeva kroz ceo album da zvuci kao mad preacher, sto je i bila ideja.

 

Stojim u ucrvljalom redu u prodavnici i blizi se kraj AoD, pocinjem da se tresem...eksplozija... No virtue paid to solve regret All but wishes, but nothing... yet...yet...YET...YEEEET, blackout, veze nemam ni sta cekam ni koje pljuge trazim.

  • Upvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 6 months later...

"The Unlocking" je naslovna pesma u mojim ušima. Rif koji počinje na 02:21 je omot albuma.

 

Slušam poslednji album i razmišljam kako bih ga sada ocenio. U postu na vrhu teme nisam dao cifru da bih uporedio. Pola poena više, sasvim sigurno. Nešto se sleglo.

Edited by Lou

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 8 months later...
  • 7 months later...
  • 9 months later...
  • 1 year later...

Ja nikad nisam nešto slušao ovaj bend. Imam negde na hardu zakopane Monumental Possession i Satanic Art al me nikad nije privuklo, mada je prošlo 100 godina od kad sam poslednji put slušao. Odakle početi sa ovima i ima li nekih preporuka? Ima li ikakvih šansi da se meni ovo svidi s obzirom da prezirem industrial (ono baš najmanje omiljeni senzibilitet od sviju)? Hvala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

On ‎4‎/‎12‎/‎2019 at 9:03 AM, Haos sam ja said:

Ja nikad nisam nešto slušao ovaj bend. Imam negde na hardu zakopane Monumental Possession i Satanic Art al me nikad nije privuklo, mada je prošlo 100 godina od kad sam poslednji put slušao. Odakle početi sa ovima i ima li nekih preporuka? Ima li ikakvih šansi da se meni ovo svidi s obzirom da prezirem industrial (ono baš najmanje omiljeni senzibilitet od sviju)? Hvala.

Probaj 666 neces umreti :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...