Jump to content

2012.06.27-30. *Ušće, Beograd* BELGRADE CALLING 2012


Huszar

Recommended Posts

Ја вратих карту за несрећни Сабат концерт a данас добих 2 џ карте ниоткуда за вечерас. :haha: Безобразно ћу носити црвену мајицу сопственог бенда (погледати у мој потпис) па ако ме неко препозна нека ми купи пиво. :D

Edited by Шарки
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvi :D

 

Nije bilo nikakvog pomeranja, samo genijalstine, da je ulaz krenuo u tipa 17i20, a Satyricon vec u 17i25, organizacija dakle na previsokom nivou.

 

Kako nista ocekivah, lepo mi bilo, djuskalo se uz Satyricon hitove, iznenadjujuce dobri behu, zvuk dobar, Frost lomio. I da, svih 50 minuta su odradili.

 

PL onda se namestao jedno po' sata, i isto tako i svirao. Opet ga ispusih za Embers... Prekratko, jednostavno prekratko. A sto je najgore, Nick u tih 30minuta pricao 3x vise nego na 'certu pre par godina...doduse i to je bilo kukanje na sunce, al' ipak pricao :haha:

 

Tako, ostatak ce valjda da ispovedaju ovi sto ostali dalje.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Satyricon

Reče kolega iznad šta se dogodilo na ulazu, ulica je bila zagrađena do 17:20, a tek onda smo krenuli ka ulazu u fan pit. Propast od organizacije zbog koje sam propustio tri pesme. Tešim se time da su bile pesme koje ne volim. Nemam određeni utisak, jer su krečeni i crni svirali na Suncu koje ubija sve živo, a mrtve diže iz grobova. Zvuk je bio dobar, malo slabiji, Satir je ponovo metalac, izvukao je da svira gitaru potpuno nepotrebno i mnogo, bre, čudno zvuči "Mother North" u D štimu. Publika blago bedna. Treba to gledati u boljim uslovima.

 

Paradise Lost

I understand procedure, I understand war, I understand rules and regulations. I don't understand sorry.

Prekratko, ali uz male zamerke, sjajno.

 

Black Label Society

:haha:

 

The Cult

Zvezde večeri. Bez greške, bez falinke.

 

Ozi

Matori čovek koji zbog žene peva preko matrice svog glasa sa mlađanom ekipom. Ozi i unajmljeni muzičari. Otišao sam posle dve pesme, ono nema smisla gledati.

 

 

Pozdrav za sve koje sam sreo (i upoznao), oni znaju koji su.

Edited by Lou

Share this post


Link to post
Share on other sites

Satyricon

Nisam slusao do koncerta, bas su pokidali.

 

Paradise Lost

Prekratko :(

 

Pinch Harmonic Society

Sto rece Lou: :haha:

 

The Cult

Nisam fan, ali verovatno bend veceri.

 

Ozzy

12 pesama kao headliner :haha: 10 minuta soloa :haha:

 

U sustini bilo fino...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakva je bila poseta komaraca? Jesu li stvarno neophodni dugi rukavi?

Video sam jednog komarca i nije me ubo. Pomoglo je to što su zaprašivali pravo na nas iz aviona.

Edited by Lou

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sjajno vece, Satyricon zakon, jebeniiiiii MOTHER NOOORTH!!!! Stigo na pola Now, Diabolical jer zbog jebenih fasista!!!!

 

Koja je bila 3. pesma od Satyricon?

 

Paradise lost: Honesty in death & Forever Failure sve govori... Najbolji momenat The Enemy!!!

 

Na Ozzyju prava zurka, uzivancija :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za mene je ipak Ozzy bio bend veceri, bas onako kako sam i ocekivao - ni manje ni vise.

The Cult jesu pokazali kako se svira rock i kako se prasi pod konac i za sve pare, ali je istovremeno i Astbury pokazao da nije u formi, glas mu je ozbiljno stekao. Kad ga je basista pokrivao na pratecim vokalima na refrenima, sve je jos i bilo ok, ali kad se ovaj nije ubacivao, pjesme poput "She Sells Sanctuary" i jos neke su zvucale nedoreceno, barem meni. Mnogo je bolje pjevao prosle godine u Areni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao prvo, ne znam koliko je bilo ljudi i nema sanse da se proceni, ali cini mi se, ne bas previse poseceno. Razloga ima vise, od toga sto je nedavno bila Metallica do na brzinu sklepane liste za ovaj festival, koji verovatno vise nece ni postojati.

Kupio sam od nekih dedica napolju kartu za fan pit za 3000 dinara ( i to je dovoljno, nisam bio nesto u formi za cenkanje). Usao sam unutra u 20.30, jer sam ocekivao Cult, kad ono kasnjenje citavih 45 minuta (al' opet ne znam kad je sve to pocelo, tako da tu nemam neku veliku zamerku). Cult sjajni u starim hitovima, novi album nesto nisam jos sazvakao. Svirka od 55 minuta mi je u tom trenutku bila kratka, a posle razmisljam da je to sasvim normalno za festivalsku varijantu.

Sto se tice Ozzyja, tu mozemo dvostruko da gledamo na stvari. Jeste mator, jeste skratio nastup (sve ukupno 85 minuta), jeste statican na momente, ali sve je to na neki nacin zanimljivo i simpaticno, jer ipak, covek je u nekim godinama, a prosao je sve i svasta. Sjajno je sto je konacno dosao u Srbiju, i ste strane moramo biti zadovoljni. Ocekivao sam da ubaci tamo negde pre kraja "mama i'm coming home". Ja bih tu pesmu posvetio svojoj kcerci.

Inace, one cene na Uscu sam zaobisao u sirokom luku, to je nauk od Metallice. Pivo ne sme da kosta onoliko na ovakvom dogadjaju.

Sve u svemu - prolazna ocena, lepo je bilo biti tamo, ali ne treba ni da tuguju oni koji nisu bili! :wink2:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao sto je vec receno, propustio prvih 20 minuta Satyricona zbog idiotske neorganizacije. Zanima me samo na sta bi sve licilo da im se zaista i pojavilo npr. 25.000 ljudi umjesto ovih nekoliko. Vjerovatno bi bilo mrtvih.

Cudno je bilo gledati Satyricon na onakvom suncu i generalno, iako su bili vise-manje odlicni, to ipak zbog bine, okolnosti, sunca, atmosfere nije ni 50% osjecaja sa nekog njihovog nastupa u zatvorenom.

 

Paradise Lost standardno odlicni, samo zaista prekratak nastup, ali planiram da ih gledam na njihovom koncertu u ZG tako da ce se to ispraviti.

 

BLS

Ako je BLS skracenica od bullshit, onda posteno.

 

The Cult.

Apsolutni hajlajt veceri. Razvaljivanje po svim parametrima! Energija, muda, rokenrol... Posteno i za sve pare! Jedan od onih bendova koje bih mogao gledati svake sedmice...

 

Ozi

Sta reci... Karikatura samog sebe i muzike uopste. Na nastupu koji traje malo jace od sat - desetominutna solaza clanova benda, intro od 7-8 minuta sastavljen od spotova, ne zna tekstove i cita ih dok pjeva, demoliranog glasa.

Jadni stari cicica koji je natjeran da se majmunise po bini kako bi ispunio prohtjeve zene, djece i ostale masinerije iako bi najradije bio u krevetu u 8.

Bar je bend dobar. Otisao sam poslije Iron Man.

 

Kako god, meni je generalno bilo dobro, gledao Satyricon, PL i The Cult... A i da niko drugi osim The Cult sinoc nije ni nastupio - opet bi vrijedilo svakog dinara.

  • Upvote 2
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...