Jump to content

2012.06.27-30. *Ušće, Beograd* BELGRADE CALLING 2012


Huszar

Recommended Posts

E ovako...sto se mene tice, bas divan dan (vece...jebem li ga :) ) na Uscu.

 

Satyricon - sasvim dobri, ozvucenje mnogo bolje nego na Exitu...ali prekratko. Dodjoh na kapiju kada je poceo Wolfpack, a stigoh ispred bine za Commando. :angry: Inace, onaj Frost je masina :rockdevil: (kako se samo namazao onim govnima po licu :D )

 

Paradise Lost - vise su se ljudi namestali, nego sto su svirali...sve u svemu, kratko ali slatko. Say Just Word :rockdevil:

 

Black Label Society - standardno njihovo...dobra svirka i scenografija. Joj kad izadje Zak s' onim kurcem na glavi...jbt, isti zarasli Jamiroquai. :haha:

 

The Cult - Ovo mi je 3. njihova svirka i nekako najblaze do sada. Austbury-u je glas malo otisao u kurac, al' dobro...izvukao je fino do kraja. Bili Dafi jednostavno kida... :rockdevil: Sve u svemu....lepo je bilo, opet, cuti tih par hitova.

 

Ozzy - Ocekivano, zvezda veceri, sto je i potvrdio. Covek ima 60+ godina i vise energije nego sva publika ispred njega...skakuce, poliva se smrkom, kofama za vodu...kako je samo zamazao one ljude u prvim redovima :haha::rockdevil: Ocekivao sam da ce se skljokati svaki sekund...no izdrza covek do kraja. Glas mu nije kao pre 35 godina, al' opet se skrpio nekako. Blazeno je bilo cuti sve te kultne stvari...sto se mene tice, ovu setlistu kao da sam ja pisao! Steta sto je sve kratko trajalo, al' je bilo fantasticno. Jbt..i stvarno se Slash pojavi...jebeno 2 puta u godinu dana :wub: Publike se fino nakupilo na kraju i bi mnogo zivahnija nego one pozercine u fp-u na Metalici. Ozvucenje na nivou, sve se lepo culo.

 

 

Inace, bezobrazne cene pica, majku im jebem...mislio sam da ce to biti samo na Metalici, no kurac...izgleda da je normalno placati toceno pivo od 0.4 placa 190, a limenku 240 dinara. :violent:

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam mogao da veruej da Cult nisu odsvirali Edie :( :(, po meni najbolju njihovu pesmu, i da ih publika nije cimala za bis! Al jbg izgleda da se slabo slusaju oni ovde. Ljudi su mozda ipak najvise dosli zbog Ozzija koji je bio highlight veceri. Mislim da je izbor pesama bio odlican, i da je kvalitet izvodjenja bio na vrhunskom nivou.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Satyricon i Paradise Lost ne bi komentarisao.

 

BLS i The Cult jako dobri.Malu prednost dajem BLS-u.

 

Ozzy hodajući grob.Jedva sat i 15-ak minuta.Nema veze bitno je da sam udario i tu recku.Čuo sam najveće hitove BS-a u izvođenju dvojice originalnih članova benda.Vrhunac večeri pojava Butlera na stejdžu,a raduje me što sam vidio Sleša uživo.Ostatak Prinčeve svite na nivou.

 

Sanatorium solidna svirka,vokal malo šteka.

 

Uglavnom zadovoljan sam festivalom,mada pamtim mnogo bolje metal događaje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Satirycon kao i uvek zvuci jebacki i smekerski, ljudi objasnjavaju kako se svira ekstremni metal sa stilom. I nas su smarali na ulazu i propustio sam Now, Diabolical i usao na pola Black Crow-a. Ja sam se odusevio kad su zasvirali jebeni THAT DARKNESS SHALL BE ETERNAL!!! To mi je mozda u top 3 Satirikon pesme, pravo iznenadjenje, bukvalno sam izneverovao jer to nikad ne sviraju! Svu u svemu ozvucenje, atmosfera, rok en rol, pakleno sunce, sve je bilo na mestu i kako treba.

 

Paradise jeste svirao kratko, al nije mi smetalo jer ih 3. put gledam, bitno mi je bilo da cujem nove pesme uzivo koje su pokidale.

 

BLS - drago mi je bilo da ih vidim, dobra svirka, harizma, dobar americki bajkerski show, ali ogromna zamerka na ozvucenje koje je bilo ubedljivo najgore od svih bendova. Zak Vajld je bog muskosti i pogledom pretvara gejeve u strejt muskarce.

 

The Cult, ovde se slazem sa Luom, ubedljivo najbolji bend veceri! Ono ozvucenje je bilo nestvarno! Idalje mi nije jasno kako je sve uspelo da zvuci tako dobro i cisto i povrh svega oni prze za medalju, mislim, znam ukupno 2 pesme benda :D ali to me nije sprecilo da me svirka oduva.

 

Ozzi - Vasar i cirkus, ali zabavno u svakom slucaju. Lepo je bilo videti sve te legende na jednoj bini. Hajlat su svakako Sabat pesme.

  • Upvote 2
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Гледао сам само Озија, и било је феноменално. Као што неко рече, за човека од 60 и кусур година који се радио сваком супстанцом које је могао да се до'вати има прилично добру енергију. Океј, отишао му је глас, али дајте, видели смо Озија Озборна и Гизера Батлера, nuff said. Бенд му је уштиман у пичку материну, а најбоља ствар је била - звук. Стварно сам се одушевио, било је гласно али и разговетно. Још једна рецка лупљена, Зека Вајлда убити због издркавања са оним вештачким хармоницима, јебало га клање.

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Зека Вајлда убити због издркавања са оним вештачким хармоницима, јебало га клање.

Ja lepo hteo da castim za fin pogodak ciglom...al svi junaci nikom ponikose!

Edited by Ozziris
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cudno je bilo gledati Satyricon na onakvom suncu i generalno, iako su bili vise-manje odlicni, to ipak zbog bine, okolnosti, sunca, atmosfere nije ni 50% osjecaja sa nekog njihovog nastupa u zatvorenom.

 

Jeste sunce i prevelik prostor ubio osecaj na Satyru, a posle i na PLu, ali i s obzirom na to, evo dan posle, meni bas lep osecaj sto ih ispratih. PL vec gledah, ali mi opet bas bitter osecaj nakon onako kratke svirke, samo dve sa novog..

 

Bottom line jucerasnjeg dana, kako vec rece par ljudi, ko nije bio nije mnogo propustio.

 

No, veceras je the prava stvar :rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Зека Вајлда убити због издркавања са оним вештачким хармоницима, јебало га клање.

 

Nemas pojma amatercino.

 

Publike se fino nakupilo na kraju i bi mnogo zivahnija nego one pozercine u fp-u na Metalici.

 

Pozer prica o pozerluku...svasta.

  • Upvote 1
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Satyricon sabio,u nekim momentima malo prstao zvuk,Mother North nije zvucala najbolje,al konacno sam ih video i uzivao nacisto :)...

Nisam fan Paradise Losta,ali zvucali su veoma dobro,samo jesu svirali kratko i pevac mi je bio nesto smoren,verovatno zbog toga sto su morali da skrate set,mozda nije bio zadovoljan i zvukom...

Zek sa svojom solazom me je ubio u pojam,cinilo mi se da ce ici u nedogled :(.

KALT pokidase nacisto,alal im vera,onako se pici hard rok,stvarno maestralno odradjen nastup...

Ozzy se trudio,al ne moze,mada opet drago mi je sto sam video njega ludacica :D,ali najjace mi je bilo kad je Geezer izasao da otprasi... Ostali su se prokenjavali,Slash odsvirao klasicnu gajbu,znaci pucao mu kurac.

E da je bio Iomi pa da im pokaze kako se cepaju Sabbathove pesme i da ih pocisti sa bine !

Edited by HeLLsarma

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...