Jump to content

2012.06.27-30. *Ušće, Beograd* BELGRADE CALLING 2012


Huszar

Recommended Posts

Ugly kid joe - zabavni, veseli, maksimalno korektna svirka, Whitfield me oduševio koliko i dalje dobro peva u 40+ godina. Lepo ih je bilo videti.

The Horrors - isto veoma korektna svirka. Takođe dobar zvuk. Prilično interesantan bend za gledati uživo. Malo udavili na kraju ali bože moj :).

Public Image - odličan zvuk i svirka samo su u jednom trenutku baš postali dosadni jer su im skoro sve pesme ličile jedna na drugu ali sve u svemu mi je bilo kul da ih vidim.

The Darkness - Zabavni i dobra zajebancija i sve...ali onaj pevač mi je presmešan :D. Toliko mi je smešan i grozan sa onim njegovim pevanjem i vrištanjem da mi je bio zabavan :D.

Faith No More - Objasnili! Neuporedivo bolji zvuk nego na Exitu. Jedino mi je žao što nisu malo svirali duže i što su ponovo svirali ajde jano i i'm easy. Setlista odlična. Patton pevao kao zmaj i pokidao. Sve u svemu: iskupili su se za Exit :)

Sisterse sam nešto malo ovako sa strane slušao i zvučali su mi dosadno a nisam ostao do kraja a prethodna dva dana nisam bio.

Sve u svemu, lep događaj, lep izbor bendova i lepo druženje bilo. Odoh sada malo da uživam u miru pa uskoro u krevet. Pozdrav ;)

Edited by Radnaskela
  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

i šta, oće li moći večeras da se upadne bez karti/narukvica?

slušaju mi se bjesovi, baš.

 

Moci ce se upasti za dz, najnormalnije.

 

Public Image Limited ne odsvirase "Don't Ask Me", a to je jedina pjesma od njih koju znam, pamtim onaj otkaceni spot sa pocetka 90-ih.

Tha Darkness vise nego odlicni, jos samo kad bi imali hit pjesama, pa gdje bi im bio kraj. Ovo ozbiljno mislim. Uspjeli su da smuvaju i osvoje publiku koja je na pocetku njihovog nastupa bila potpuno hladna i u fazonu "ko ste sad pa vi??".

 

Fatih No More - cista desetka, totalni trijumf, pjesme zvuce autenticno kao da su sa CDa. Kad su priveli kraju bis, imao sam jak osjecaj da ce uslijediti jos jedan, jer tehnicari nisu odmah krenuli sa rasturanjem bine, nego je sve mirovalo par minuta. Sve mi je djelovalo kao da ce se opet vratiti na stejdz, ali ipak nista.

 

The Sisters of Mercy - Solidan nastup u sustini, mada sam ocekivao ipak malo vise, u smislu da pjesme budu mnogo blize svojim originalima. Ovako, dosta su mi nekako zvucale kao losa kopija onih velikih hitova, sa manjkom prepoznatljivosti i uvjerljivosti. Ako nista drago mi je da je Eldritch zadrzao istu boju glasa i prepoznatljiv stil pjevanja, tako da barem sa tog aspekta The Sisters of Mercy pecat nije izostao.

 

Sve u svemu festival je bio dobar, bilo je nekih propusta, ali bilo je i nekoliko dobrih nastupa.

 

P.S. Ono zaprasivanje komaraca u cetvrtak dok se na 100 metara ispod nalazi nekoliko hiljada ljudi je bilo epski vrhunac i jos jedan dokaz da smo ipak tu gdje jesmo. :) :)

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Faith No More - Objasnili! Neuporedivo bolji zvuk nego na Exitu. Jedino mi je žao što nisu malo svirali duže i što su ponovo svirali ajde jano i i'm easy. Setlista odlična. Patton pevao kao zmaj i pokidao. Sve u svemu: iskupili su se za Exit :)

 

Kakvo iskupljivanje za Exit sta pricas ti? Oces da kazes da je nastup na Exitu bio los?

  • Upvote 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja samo da kazem da je The Darkness JEDAN OD NAJBOLJIH BENDOVA UZIVO IKADA! Iako me realno boleo kurac za njih u dosadsnjem u zivotu i bili su mi krajnje antipaticni. OD SAD IM SVE VERUJEM!

 

Ostalo nema sta da komentarisem, cista pobeda! Ko je bio, bio je, ko nije bas mi ga je zao.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve u svemu: iskupili su se za Exit :)

 

You what mate? :D

 

Da se razumemo, sinoc FNM bio FeNoMenalan, ali ono sve ni polovin nastupa sa exita nije bilo. Zvuk jedno 25-50% losiji, masu problema sa opremom, em ih namestali jedno 40ak minuta, zvuk ne najsreciniji, em umirali Majku mikrofoni tokom nastupa...u principu, kol'ko je pizdeo tokom pesama i izgledao je fino raspolozeno. A da, i ono bese jedno pola sata krace nego na Exitu.

 

Al' 'ajde, bar opet mamojebacka lista, ovak'a bese:

 

Woodpecker From Mars

Midlife Crisis

Ricochet

Land of Sunshine

Evidence

Last Cup of Sorrow

Digging the Grave

Epic

Easy

Everything's Ruined

The Gentle Art of Making Enemies

King for a Day

Ashes to Ashes

Just a Man

 

New Song

Ajde Jano

Stripsearch

 

Najbolji mi nekako bio start, Kriza-Rikoset-Land, nema stajanja, kao i Grave, gde sam pevao i smejao se u isto vreme na genijalnu najavu :] Lepo ga probrali, zadrzali esencijale, i dopunili par pikanterija, gledajuci u odnosu na exit listu...ali treci put mora pasti Real Thing!

 

A da, scenografija pobeda :]

 

Carevi zavrsili oko 2h, i onda islo jos 40 minuta namestanja za SOM...sreca pa Eldritch ima samo jedan mikrofon, mozda bi i duze trajalo :haha: U principu, kao okazionom SoM slusaocu, malo toga mi je bilo jasno. Ribbons obozavam, a em kraca upola em...bez nekog "bezzazza". Jebiga, mrtav mi je osecaj sa drum masinom live, jos kada je ista glasnija od obojice gitarista onda... Drugo mi nejasna publika, ne znam, je l' to neka fora da se ne peva na Mercy koncertu? Mrtav sam bio koliko i drugi, ali bas tolika nezainteresovanost me je iznenadila...bem li ga. Sve u svemu, svirali isto koliko i FNM sto me isto iznenadilo.

 

Sa listom ako moze pomoc, ja ovako nesto pohvatah:

 

Crash and Burn

Ribbons

Train / Detonation Boulevard

First And Last And Always

Logic

Gift That Shines

No Time To Cry

?

Dominion / Mother Russia

?

Alice

This Corrosion

More

Flood II

Something Fast

Lucretia My Reflection

?

Vision Thing

Temple of Love

 

Nek dopuni ko zna. I da, ne verujem da cemo oept gledati neki kasniji nastup od ovog Sistersa :D

 

I tako, prodje i ovaj skrpljeni frankenstajn festival. Mislim da je sada vec jasno da ce na spomeniku pisati Belgrade Calling (2012-2012).

 

PS. :haha: A da. Darkness je medju najgorim bendovima koje sam gledao uzivo. Jebena uvreda za muziku. Gledali School Of Rock previse puta i sviraju generiku generike generike ac/dc riffova. I izbacio sam ih iz glave, nego me Trol gore podseti da sam nesrecom morao da ih ispratim jerbo sve kasnilo...

Edited by Angelystor

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam crk'o sinoc, ceo dan sam bio na nogama, jedva sam izdrzao celo vece, plus sto sam i bolestan...ali dobro, vredelo je...ne bih sad da komentarisem svaki bend ali generalno nemam nekih zamerki...ni ja ne volim Darkness ali trudili se ljudi, dali sve od sebe, svaka im cast...Sisters nisam slusao do kraja, jedva sam stajao na nogama a i bilo mi hladno pa sam otisao, a i malko su smorili...

Share this post


Link to post
Share on other sites

The Horrors i The Darkness sam samo slusao iz daljine i nisu mi se svideli uopste, Public Image Ltd. fin bio, Faith No More pokidao, mogli su jos koju pesmu, ali sve u svemu sam prezadovoljan.

 

Btw. je l' ima preko neta da se kupi FNM majica sa umrlicama? Totalno sam dekintiran bio, a bas bih hteo da je imam...

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

 

PS. :haha: A da. Darkness je medju najgorim bendovima koje sam gledao uzivo. Jebena uvreda za muziku. Gledali School Of Rock previse puta i sviraju generiku generike generike ac/dc riffova. I izbacio sam ih iz glave, nego me Trol gore podseti da sam nesrecom morao da ih ispratim jerbo sve kasnilo...

hahahaha, ma pali.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

E pa da dam i ja mishljenje od prethodna dva dana (za ono shto sam ispratio) :)

 

Na Satyricon nisam stigao...jbg, a to je bio jedan od bendova koje sam najvishe hteo da vidim :(

 

Paradise Lost - prvo set lista prekratka, drugo ne mogu da verujem da posle onolike tonske probe nisu mogli da im nameste zvuk kako valja. Zvuchalo je totalno prazno i neizbalansirano, pa je pretpostavljam, to bio razlog zashto Nick Holmes nije mogao lepo da pusti glas, vec je uglavnom pevao kao "po jajima", a i bio je vidno smoren (kao shto neko reche pre mene). Bilo je sjajnih momenata (Forever Failure, Tragic Idol, The Enemy, i Say Just Words su odlichno zvuchale), ali je ovo trebalo da se gleda u potpuno drugim okolnostima.

 

Black Label Society - Nisam fan, a posle njihovog nastupa nisam ni postao. Chak shtavishe, ona beskonachna solaza u jednoj poziciji mi je zajebala sve shanse da ikad i postanem fan Zakk-a (jebiga, ne volim ljude koji se izdrkavaju na onakav nachin)..

 

The Cult - Sa Cult-om nikad do sad nisam imao srece. Kad god mi se ukaze prilika da ih gledam, neshto se izjalovi u poslednjem trenutku. Mada, ono shto sam napokon video mi je nadoknadilo svaku propushtenu priliku. Savrshen nastup sa svakog aspekta i meni lichno najbolji koncert na festivalu.

 

Ozzy - E 'vako, pitanje za sve koji kritikuju Ozzy-a shto se raspada na sceni, shto mu puca glas i shto mu treba pomoc matrice i td da bi izveo nastup kako valja: Da li ste ochekivali neshto drugo? Pa dodjavola, chovek na ovakav nachin radi vec poslednjih koliko godina? Vreme leti, jebiga...ali bilo je sigurno da chovek nece magichno zivnuti bash na ovom festivalu i ponashati se kao neko ko je u svojim dvadesetim. Svi smo bili svesni shta da ochekujemo.

E sad, kad smo to ostavili po strani, razlog zbog kog sam ja ishao da gledam Ozzy-a (znajuci za njegovo trenutno stanje) jeste da vidim choveka uz chiju sam muziku rastao, i da dozivim neshto najblize nastupu Black Sabbath-a (s obzirom da nisam imao prilike da ih gledam, a kako stvari stoje, verovatno je i necu dobiti). Tako da, uzimajuci sve u obzir, nisam razocharan. Chak naprotiv. Atmosfera je bila fenomenalna, a Ozzy, bez obzira na to shto se na momente muchi, josh uvek moze da otpeva sve one pesme i da odrzi sjajan provod. Naravno da mi je "Sabbath" blok bio najdrazi. Videti Geezer-a kako svira sve one pesme je apsolutno nestvaran dozivljaj. Apsolutno je vredelo biti tamo.

 

sledeci dan:

 

The Darkness - Nisam fan, ali je provod bio sjajan. Bilo je veoma zabavno, i ako bih dobio priliku da ih ponovo gledam, rado bih je iskoristio.

 

Faith No More - Mislim da je na rachun njih sve recheno. Ne mogu sebe da nazovem nekim kompetentnim ljubiteljem ili poznavaocem njihove muzike, pa da se dajem u neku duboku analizu. Ja sam uzivao u nastupu (mada mi je atmosfera njihovog nastupa na Exitu bila mnogo bolja).

 

The Sisters Of Mercy - Da se razumemo, ovo nije The Sisters Of Mercy, vec je ispodprosechan tribute band u kome se ispostavilo da Eldritch peva. Posle 4-5 pesama sam otishao, chisto da me ne razochara do te mere da vishe i privatno necu moci da ih slusham...

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam imao srece da sam video FNM koncert posto sam imao mnogo srece i pod neverovatnim spletom okolnosti sam usao da gledam koncert. Prvi check sam prosao sa 2 piva redarima a drugi gde se cekiraju karte.... koliko srece treba da imas da stojis ispred ogradjenog prostora i da ti u tom trenutku pridje prelepa riba i pozove te da ti da 2 karte dzabe u ruke. Pita me oces na koncert, ja reko ocu, evo ti dve karte videla sam da si dosao sa drugarom(innocent young throath fucker na ovom forumu) :o. Riba mi daje dve VIP karte u ruke :o i ja udjem sa njim i vidim nju onutra i izljubio sam je totalno u cudu. The Darkness su imali dobar show nastup, ne slusam ih ovako ali kapiram da su njihovi fanovi bili veoma zadovoljni. Posle toga Faith No More... ono sto sam primetio je da su bili skoro duplo tisi nego darkness, verovatno zbog kasnjenja i cinjenice da su krenuli u 00;00h, pa su zbog buke bili prinudjeni da ih smanje ali meni je bilo sasvim odgovarajuc zvuk. Dobar koncert, jedino mi je smetalo sto su na bisu totalno usporili tempo i taj deo mi bio bas dosadan... meni momenat veceri digging the grave i posveta novom predsedniku srbije, covek zna! Jednostavno zna! Car. Kako je izudarao onog roudija :haha: verovatno ga je on malo nadrkao bio ali izvukao je na kraju. Pozdrav za jumetalce koje sam upoznao tamo( megadave i nights blood) i za ove standardne jumetal ratnike, prepoznace se :)

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...