Jump to content

2012.06.27-30. *Ušće, Beograd* BELGRADE CALLING 2012


Huszar

Recommended Posts

@Uruk i Angelystor: Kao što rekoh, meni je zvuk na Exitu bio prilično krš. Klavijatura se nije ni čula do 7-8 pesme a i posle toga mi se nešto bledo čula. Gitara se isto nešto slabo čula. Generalno mi je odnos između instrumenata bio loš. Jedino što bih se složio da je bolje na Exitu jeste da su duže svirali. Sinoć mi je baš bio bedak što nisu svirali barem još 10-15 minuta. Mada što kaže ortakinja, sinoć se Patton manje glupirao i više se posvetio samoj svirci, što je meni kul. Mada je meni lično publika bila bolja ovaj put. Čini mi se da je bilo više fanova FNM. Na Exitu je bilo gomilu pozera, barem gde sam ja stajao. I glavna zamerka mi je Ajde jano. Ok, sve to lepo, što se lože na sve to, ali zašto su morali ponovo? Mogli su taman umesto toga, što vi kažete, da sviraju from out of nowhere ili tako nešto. I isto mi je bezveze što su opet svirali I'm Easy i tu su isto mogli neku svoju pesmu umesto nje da sviraju ali dobro...ovo samo prenosim moj doživljaj koncerta :).

Edited by Radnaskela

Share this post


Link to post
Share on other sites

Srdjo, pedercino, izdao doom jer nisi video Iron Man uzivo!!!!! Pusi kurac!! :*

 

To je pesma koju sam i najvise zeleo da cujem. Ta, Paranoid realno, metal himna je, She Sells Sanctuary od The Cult-a, kao i par pesama od Public Enemys-a :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sisters of mercy su pretpostavljam bili jako lose ozvuceni (kao i ceo festival), Ben je non stop imao problem sa gitarom :P Ali su odsvirali moje 2 od 3 omiljene pesme, i bili su posveceni nastupu. Patrisha fali, al vremeplov nemamo.

Znala sam kakvi će biti, ali live doživljaj je bio toliko bolan, da sam morala da odem posle nekoliko pesama iako i need all the love i can get :P od Sistersa je davno nema. Gitarista šminker neprevaziđeni, pokazah mu srednjaka par puta. Iritantan je.

 

Zadovoljna sam bendovima, sve je kako sam očekivala. Večeras od 8 na Bjesove, i firno :smile:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam drugi dan ispratio sa brega preko put aulaza uz dobro drustvo i nekoliko litara piva. Ne moze tamo zvuk biti kao unutra, ali se solidno culo. Satyricon i Cult su mi zvucali sasvim OK. PL je imao OK setlistu za onako bezobrazno kratak nastup, ali Nickov vokal mi je bio iritantno tanak. Za vreme Zakovog nastupa sam isao da updateujem zalihu piva, pa ga nisam posebno ni cuo, a Ozzy me nekako smorio, mada sam vec bio dobro pijan i umoran posle 5 sati cirke. Sve u svemu, dobra zabava za te pare.

 

Da nisam ostao bez posla verovatno bih i kartu platio, al ni ovako nije bilo lose.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bice ceo FNM koncert na Studiu B. Ne znam kada.

 

I ja se pitam kada će to biti, jedva čekam da se pojavi neku noć dok nasumice budem motao kanale. :da: Htedoh i ja da dodam da mislim da je zatvaranje koncerta sa sporom pesmom bilo štrašno dobar fazon, nije loše da se malo promeni tradicija. :)

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mrzelo me da pišem, ali ajde i ja nešto da izjavim za Dnevnik. Dosta propusta u organizaciji, no nadajmo se da će biti prilike da se to ispravi narednih godina. Valjalo bi da Beograd svake godina ima festival sa ovakvim imenima.

 

28. jun, otvaranje ulaza sa zakašnjenjem od jedno sat vremena, bio sam među prvih recimo max 100 ljudi koji su ušli na svirku, a početak Satyricona čuo sa samog ulaza, dosta ljudi zakasnilo na njihov nastup, veliki propust organizacije. Odlično otprašili, znao sam da će ih veći deo publike iskulirati kao i svaki "manji" bend na ovakvim zgodama pa reših, iako su mi bili tek 4. po važnosti ove večeri, da ih maksimalno podržim, u tom cilju pripremih i norvešku zastavu. xD Mother North! :rockdevil: Samo je još ona pička iz spota falila.

Paradise Lost, so fuckin' great but so fuckin' short, ali aj gledao sam ih 2x u full length varijanti, od toga poslednji put pre mesec i po, pa ću preživeti nekako. Takođe pičkaranje organizacije. Bilo je ljudi koji su ih ispratili kako dolikuje, ali opet dosta njih iskuliralo, mrzim kad čujem sebe kako pevam (iz više razloga :zuba: ).

BLS, nikad ih nisam nešto gotivio, šta znam, interesantan nastup, zvuk nije valjao.

The Cult - fenomenalno odsvirano, ali... Ian... on je izgleda beznadežan slučaj, čak je i Ozzy manje prs'o. Da ne ponavljam zamerke na set listu od prošlogodišnjeg 'certa u Areni (+ što je, logično, bilo i kraće sada).

Da ne smaram opet sa Heaven&Hell/Sabbathsadrugimpevačem/Ozzysmara pričama, manje-više sam ovde video ono što sam hteo od Ozzy-ja, njegov solo koncert sa nešto Sabbath stvari. Lepo je bilo videti i čuti Geezera, Gusa (jebite se što niste hteli da se derete Firewind), Slasha (ponovo)... Zamerke na dužinu nastupa, i Zakkovo izdrkavanje na Fairies, ogadio mi je pesmu. Ozzy je odlično zvučao na samom početku, posle je počeo da mu puca glas, ali je opet bolje izneo koncert nego Ian. Što reče već par ljudi, s obzirom na godine i šta je sve radio, rispekt.

Ostah na par pesama Sanatoriuma, odlična svirka, ali nikako mi ne leži takav tip vokala. Posle svratih na after-party na Laguni, fino mestašce.

 

29. jun, kada sam stigao UKJ već svirali, nikada ih nisam nešto slušao, ali svidela mi se svirka.

The Horrors, u skladu sa imenom. Ja ne znam da li postoji jedan mlađi britanski bend čije se ime sastoji od "the" i random imenice u množini a da nisu smarači.

PiL, not my cup of tea, OK svirka, ali kako je vreme prolazilo, samo sam želeo da što pre završe, kako bi ostatak programa što manje kasnio.

The Darkness i Faith No More, ni jedni ni drugi mi nikad nisu bili posebno interesatni, prvopomenuti su mi pomalo i smešni, ali realno pokidali sinoć, bez obzira što mi neke pesme FNM nisu baš legle, + mi je ono uvlačenje publici sa Ajde Jano suvišno. "Grave Digger" momenat vrh. Takođe sam imao momente "ajde završavajte već jednom" s obzirom da su mi Sistersi bili najbitniji, a postajalo je ozbiljno kasno, plašio sam se nekog ozbiljnog skraćivanja njihovog nastupa.

Dočekasmo i te Sisterse najzad, tek negde oko 2:50! :no: Iako imam utisak da je i sa strane samog benda nešto falilo, najpre drvlje i kamenje po toncu, možda i najgori zvuk na celom festivalu, previše tiho, pogotovo gitare, jebeš koncert kada smo mogli da pričamo bez da se deremo jedni drugima na uvo. Nije mnogo bolja bila ni publika, pa da li je moguće da je među onom masom koja je ostala bilo toliko malo fanova Sistersa i ljudi koji su imali snage da podrže još taj jedan bend?

 

Da se pridružim pičkaranju na račun visokih cena ića i pića, naročito vode, i da napomenem da je u nekim normalnijim zemljama, čak i bez obzira na vremenske prilike, koje, znamo kave su bile sada, normalno da obezbeđenje deli publici u prvim redovima vodu, i to nečekajući da ljudi počnu da traže i mole. Meni lično nije ni smetalo previše, navikao sam na nomadske uslove u nas, ali stvarno sramota.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

E, bila je divna porodicna atmosfera na certu. Upoznah neke divne ljude i na kraju se izljubih s nekim klincima koji su me 3 bacali na crowdsurfing.

That said, sigirno je u top 3 certa u zivotu.

Edit@ mislim na FNM

Edited by matatrtaDgrejt

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo bih dodala da je Avalon produkcija najgori organizator ikad! Pomeranje satnice unapred, na dan koncerta, i cinjenica da je timeline korigovan na zvanicnom sajtu naknadno sutradan. Propustili Satirikon. Ozvucenje je bilo ocajno. 3. dana je sve kasnilo. Premali fan pit za onoliko ljudi, tuca sa Bugarima i Makedoncima u prvim redovima. Nepostojanje mesta gde mozete ostaviti stvari koje ne daju da se unose. I naravno, ispala svih posetilaca koji su dali zaista previse novca za ono sto su dobili, iznenadnim masovnim ulaskom za DZ sa narukvicama.

Paradise su imali prekratak nastup. Cult bili fini ali ostali nam duzni Painted on my heart, BLS odlicni, Ozi se dobro drzi i dugujem mu shlag u facu za onu penu, a za kofu vode mu hvala XD

Darkness su bas lepo digli atmosferu, harizmaticni su skroz, i cula sam pesmu koju volim. FNM su imali nekako traljav nastup, al hvala im za cvece koje smo dobili.

Sisters of mercy su pretpostavljam bili jako lose ozvuceni (kao i ceo festival), Ben je non stop imao problem sa gitarom :P Ali su odsvirali moje 2 od 3 omiljene pesme, i bili su posveceni nastupu. Patrisha fali, al vremeplov nemamo.

Fan pit je bio poluprazan. Na festivalima obično nema mesta za ostavljanje stvari. "Painted on my heart" obično ne dobije mesto na listi, koliko znam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakav je bio Block Out?

 

Dobar ali prekratak, svirali su - Deponija, Godina sirotinjske zabave/SDSS, Majdan, Nedostupna polja, Protiv Sebe i Zadrzi svoj dah... i to je to, vidno dosadan za mnoge, meni odlican

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam se vrhunski proveo i drugi, i treci i ,,cetvrti" dan, iako sam se juce samo kratko zadrzao, zao mi je sto nisam mogao da se iskombinujem i za prvi dan, ipak je bio odlican line-up. Okej, imam zamerki na gorepomenuto pomeranje stanice [zbog kog sam propustio veci deo satirikona], paradise lost uvek rade kratke nastupe [interesuje me na koji nacin je bilo izvedeno bezanje od fanova ovaj put, ako se dobro secam, 2005-te su to radili preko krova SKC-a xD] , ali sve u svemu, atmosfera je bila bas super, uprkos malo losijem ozvucenju. Doduse, sistersi su stvarno ocajno zvucali, ali to ide toncima na cast, ne bendu, oni su me malo smorili jer mi se cini da su sve pesme nekako skratili. Cene pica klasicno bezobrazne, konfiguracija ljudi neocekivano slabo kretenska, ko je dosao raspolozen da uziva u mjuzi, nije ostao razocaran, makar je to moje misljenje. Protekla dva meseca su bila super sto se dogadjaja tice, metalika, menson/lajbah, sledi super program na exitu..jedino je ostalo pitanje kako finansirati sve to haha xD :)

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...