Jump to content

Pallbearer


azal

Recommended Posts

Isto, vrlo ubedljivo njihov najbolji album i po meni jedan od naj albuma godine za sada.

Rasirili su se muzicki, ubacili nesto Floydastih zvukova i nekih 90s alt prizvuka, sto rece ti Lazo pevac dosta ubedljiviji mada je meni on i dalje najslabija karika benda, rece drugar kako bi bilo sjajno da je Layne otpevao ovaj album i cannot unhear it now hah. Takodje i omot mi je bas dobar, sve u svemu jedno jako dobro izdanje koje po meni po prvi put u fulu opravdava sjajne recenzije koje dobijaju svuda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 10 months later...
  • 2 months later...
  • 3 weeks later...
  • 2 months later...
  • 5 months later...
  • 3 months later...
  • 6 months later...
  • 3 months later...
  • 3 months later...

Ja se ne bih baš složio. Jesu im nahajpovani albumi i malo na silu im guraju prva dva među neku moderni klasici kategoriju ali su dobri albumi, svakako iznad proseka. Nego meni je Heartless fenomenalan album, prevazilazi itekako doom/stoner prosek, pa čak i kategorizaciju, dosta alt pa i prog uticaja i neke baš zapanjujuće rifčine, vrlo skladno i zaokruženo.

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...

Jako čudan album je ovaj novi. Kao da su rešili da sve što znaju spakuju na jednu ploču bez nekog reda i poretka. Na momente album zvuči kao Heartless b-sides, bez fokusa i nekog puncha, a na momente sam prilično uživao u albumu i njegovoj ekspanzivnosti (Silver wings verovatno najbolja pesma). Isto takav love-hate je moj odnos sa vokalom Betta Campbella, vrlo često zazvuči tanko kao neko mjaukanje, odudarajući od siline i masti rifova, a opet nekada ga baci na patnju i fragilnost čitavog sveta pa mi to bude super. Imam utisak da je ovo neki tranzicioni album, na Heartless su pokazali kako uspešno mogu da istupe izvan tradicionalnog doom zvuka, ali ovde baš i nisu ubedljivi u želji da se dodatno distanciraju od krda, potrebno je da nauče još neke finte ili da makar umešnije implementiraju one koje znaju. Obrtaću još ovo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 11/2/2020 at 2:08 PM, Haos sam ja said:

Kao da su rešili da sve što znaju spakuju na jednu ploču bez nekog reda i poretka. Na momente album zvuči kao Heartless b-sides, bez fokusa i nekog puncha, a na momente sam prilično uživao u albumu i njegovoj ekspanzivnosti

Slažem se s ovim, i ovo je kao Solstafir podbačaj u odnosu na sjajnog prethodnika. Nešto malo Heartless, pa neki rikverc na dum ali kraće strukture, kao da ne znaju ni sami baš gde će i šta će.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...