Jump to content

Queens Of The Stone Age


Лука

Recommended Posts

Kulerski, opušten, bez potrebe da se nešto sad dokazuje, meni je skroz gotivan "...Like Clockwork". Ova ploča jedva da je odsvirana i snimljena kao rock ploča, svakako je najviše mellow od njihovih albuma, možda manje hiterska, kao što je bila namera sa Lullabies i SFTD, ali se da lepo uglaviti sa Era Vulgaris, i ono što mi se najviše sviđa za sad je da pesme zvuče skroz prirodno i spontanno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima pesama koje su stvorene da budu hitovi, samo ne oni napadni, na prvu loptu. Baš je dobar album ovako lagan, ima atmosferu letnje noći, a ja lako padam na ta sranja u muzici. :) Jedina zamerka je što se podosta pesama završi naprasno, kao da nisu došli do prirodnog kraja kompozicije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

...Like Clockwork je jedna pristojna pop ploca. "Imena" koja gostuju ne guse pesme, vec dodaju taman potrebni smek da bi pesme imale "to nesto". Cini mi se da je ovo mnogo lezerniji album od haoticnijeg Era Vulgaris-a. Tekstualno je prepun melanholije i mracnih tema. Skidam kapu Joshu-i i gospodi iz benda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

"Želim da budem potpuno otvoren. Ovo sam potpuno sam platio. Preuzeo sam sav rizik na sebe. Ako ništa ne rizikuješ, ništa nećeš ni dobiti", rekao je Homme u intervjuu za Guardian.

Homme je ocenio da je zvukom na albumu želeo da "napravi nešto stvarno" bez posebnog razmišljanja da li će te numere biti komercijalne.

"Ako želiš da budeš poznat, to je u redu ako ti je muzika lažna. Slava takođe nije stvarna. Za mene je u redu i ako neko želi da pronađe najkraći put do fioke sa donjim vešom Kim Kardashian. Nisam protiv toga. Ali, ako želiš da napraviš nešto stvarno i hoćeš da budeš iskren, onda nemaš nikakav drugi izbor osim da preuzmeš ogroman rizik", zaključio je Homme."

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...