Jump to content

2012.08.09-11. *Jaromer, Czech Republic* Festival: Brutal Assault 2012


azal

Recommended Posts

prvi?

 

bilo je do jaja. organizacija na nivou, mislim da je svake godine festival sve ozbiljniji. nista nije kasnilo i zvuk je uvek bio do jaja.

 

imao si uvek gde da sednes i popijes pivo kad se umoris, veliki izbog dobre hrane, dovoljno mesta za uzeti pivo da nisi morao nikad cekati, sve ful.

 

jedino sranje su bili taksisti uvece. kao da ih mrzi da zaradjuju pare. brdo nas je bilo u hradecu i nije nikad bilo dovoljno taksija za sve. morali smo da uzmemo broj od par likova pa da ih cimamo da nas pokupe, pa je bilo dosta cekanja. nije bas jasno zasto nije bilo 50 taksija u svakom momentu, jer kapiram da im je to najlaksih 20 evra u zivotu i da inace nemaju mnogo posla u hradecu i jaromeru.

 

sad bendovi.

 

crowbar - prvi bend koji smo gledali. kratko i slatko. ocekivano dobro i debelo.

 

the black dahlia murder - nisam neki fan, ali su korektni bili.

 

corrosion of conformity - ja njih nisam pratio od 90ih pa nisam ni znao da Pepper ne svira. posto ja najvise volim taj Deliverence/Wiseblood period ovo mi je bilo tesko smaranje. uglavnom svirali pankerske stvari i nije bilo nista sto volim. otisao sam na pola.

 

lock up - bolji su mi bili pre dve godine, valjda jer su kasnije svirali. nisam imao neku zelju opet da ih gledam. ovaj barker mi deluje traljaviji nego ikad. treba mu neki stalni bend da se vrati u formu umesto da prodaje merch.

 

swallow the sun - malo sam gledao. muzika za debele ribe ne za festival.

 

heave shall burn - nisam nesto mnogo slusao ove posto sam mislio da su bas neki lame metalcore ali nije lose. totalno se cuje da se seku na bolt thrower i stari in flames, samo sto to rade na neki moderniji nacin. mozda najmanje gej metalcore koji sam ikad slusao.

 

krisiun - preskocio nakon onog smora u BGu.

 

ministry - Al lici na ozija. nije me nesto interesovalo pa nisam mnogo gledao. kapiram da mu nije cela faca u pirsinzima izgledao bi kao cale neki. tako i nastupa. prilicno matoro i mlitav nastup koliko sam ima zivaca da gledam.

 

dimmu borgir - do jaja. pravi show, odlican zvuk. jedino bilo smesno kad su svirali nesto sa puritanical i ovaj krenuo da otvara ustao kao da peva dok su ocigledno pustali vortexa sa sempla. ali dobar headliner sve u svemu.

 

sick of it all - preskocio ovo djubre naravno.

 

samael - isto preskocio. nije mi se gledalo bio sam bas u dobrom fazonu sto se tice cirkanja u tom momentu.

 

nile - mozda najgori zvuk na festivalu. nista se nije culo kako treba. otisao posle par pesama da nadjem mesto za arcturus.

 

arcturus - prilicna tezga. fali druga gitara i nekako zure kad sviraju vecinun pesama. vortex dobro zvuci kad peva svoje stvari a prilicno smesno i neubedljivo kad peva garmove. bolje da su uzeli onaj lika iz spiral architect-a opet, jes da nije ime, ali bar bi otpevao sve kako treba. oni su uvek bili na toj tankoj liniji izmedju kul i umetnickog tripa i neke pomalo smesne sprdacine. a vortex kako nastupa definitvno vise naginje ka tom smesnom momentu. kapiram da je prilicno tesko pevati tekstove poput "but tonight I am houdinni" i da to zvuci do jaja, zato je garm specifican vokal i pojava. ovo je bilo kul, ali nisam se nesto usrao od srece, sto sam i ocekivao. chaos path je bio hajlajt jer stvari sa omiljenog mi sham mirrors nisu bas najbolje zvucele.

 

cattle decapitation - mnogo mi drago sto sam ustao rano da ih gledam. iako su bili prvi tog dana imali su zvuk kao da su svirali onako u sred dana pre headlinera. mislim da je travis najbolji ekstremni vokal trenutno u svetu metala. sta taj covek moze sve sa glasom da radi stvarno nije realno. jedan od hajlajta za mene.

 

bleed from within - neko metalcore govno. zvuce kao svaki ameri koji ovo sviraju mada mislim da su iz irske ili skotske jer su dzindzeri i imaju takav naglasak. smece sve u svemu.

 

vildhjarta - ovo je mozda bilo najgore djubre na festivalu. ne znam da li sam ikad dosadniju muziku slusao. zvuci kao meshuggah kad bi bili i retardirani i imali ADD. samo se smenjuju riffovi, jedan dosadniji od drugog, nesto satro disonantno i tesko, ali bas i ubedljivo. dva vokala koja ne mogu zajedno ni osminu onog sto je travis otpevao na isto bini sat vremena pre njih. otisao sam da pijem nakon dve pesme (naravno pilo se od 11 ujutru svakog dana bez kompromisa.) nadam se da su gledali gorguts da vide kako se disonantni metal svira.

 

warbringer - treca klasa retro thrasha. preskocio uglavnom.

 

norther - drago mi je sto im je ovo bila poslednja svirka karijere.

 

incantation - super su bili. znaju matorci idalje sta rade. valjda je bubnjar iz morticiana gostovao koliko sam razumeo. pevac mi je car jer pre svirke deluje kao neka dobrica, smeje se zeza se tamo iza pojacala, nosi naocare, vidi se da je neki opusteno mator, verovatno dobar otac i veran muz. smesno mi isto bilo sto je izmedju svake pesme pokusavao da prica sa nekim blek metal glasom, ali je odustao od ideje nakon 3-4 pesama kad je krenulo grlo da ga boli malo :haha: ali odlicna svirka sve u svemu.

 

insomnium - vrlo rado preskocio.

 

kampfar - isto.

 

darkest hour - dobri su bili u beogradu, ali me mrzelo da se cimam da ih gledam. bio sam umoran jer sam spavao samo 2 sata da bi stigao na cattle decap pa sam se odmarao uglavnom (pio pivo na livadi)

 

Vallenfyre - isto preskocio osim dve pesme na kraju. zvuce kako mnogo losija verzija asphyxa.

 

Morgoth - preskocio pa nisam video da li je lik nosio sociva.

 

Suicide Angels - govno bend. preskocio.

 

Hatebreed - preskocio ovo djubre.

 

Municipal Waste - jedan od hajlajta. ovo je bend koji kapira sta je festivalska svirka. samo brzo, bez price, dobre fore, zajebancije, i sto vise pesama o cirkanju. sjajan nastup, bas me vratilo u zivot.

 

Napalm Death - ocekivano jebacki. bas ultra glasni i nasilni. gledao sam ih par puta vec pa sam znao sta da ocekujem i to je bilo to. barney idalje domaci zadatak za frontmene.

 

Amon Amarth - dobar show, ali meni dosadna ova muzika. mozda najvise ljudi se skupila za njih na celom festivalu i odradili su na nivou. respekt ali meni uzasno dosadno za slusanje.

 

Machine Head - preskocio naravno. culi malo Davidian dok smo se skupljali za converge.

 

Converge - odlicni, mada su mi bolji bili pre dve godine. valjda je tad bas izasao novi album i mnogo sam se lozio na njega pa mi bilo vece lozenje.

 

Paradise Lost - prematori. dok svaki bend svira, drugi na drugoj bini radi soundcheck. to sto su gorguts radili soundcheck je na celom festivalu samo Nicku smetalo i bunio se da su preglasni. necu nikad vise gledati ovaj bend, korektno je sve bilo ali nisam osetio nikakvu emociju sa njihove strane. bas tezgica.

 

Gorguts - savrseno. konacno sam i ovo doziveo. savrsen zvuk, savrsen nastup. mislim da to sto su se kevin i colin pojavili u bend nesto najbolje sto je moglo da se desi. em su izvanredni sviracu, i pre svega veliki fanovi i sviraju to sve po receptu, em su i kreativne vodje u svojim bendovima i to su bendovi koji sire gorguts filozofiju danas. kevin cak i svira SG kao pokojni steeve, mada nije bio onaj sa duplim vratom :haha: jedva cekam novi album da cujem i ovaj koncert cu pamtiti zauvek. Luc nosio Ulcerate majicu.

 

Pig Destroyer - vrhunsko sve, jedino sto je bilo u 2 tako da sam imao nula energije da se bacam malo i da uletim u mosh. imao sam zelu, ali noge nisu htele da se pokrenu. idalje zelim da ih gledam u klubu, ali bolje ista nego nista. novi bubnjar izuva i tri nove pesme sto su odsvirali jebu.

 

treceg dana sam sve pre Textures-a preskocio jer be boleo kurac.

 

Textures - sve na nivou, ocekivano savrsen zvuk i nastup. daniel savrseno pevao, jedino setlist bio malo bezveze, samo jedna sa novog albuma i previse sa drawing circles.

 

Norma Jean - pio sam pivo.

 

Solstafir - booooooring. neki sigur ros meets motorhead. mnogo dosadno skoro pa iritantno koliko je dosadno.

 

Kylesa - vrh. konacno ih odgledao jer sam ih prosli put propustio. odlican zvuk, jebao bih onu picku, sta znam. dobro se drzi. svirali su mi omiljene stvari sa static tensions. sve prve nagrade.

 

Finntroll - cekao ispred Immolation bine. meh.

 

Immolation - jebanje mamare, energija, svirka, sve. jedva cekam opet u septembru. upoznao Urosa Dzrk-a, cini mi se kao sjajan momak.

 

Six Feet Under - preskocio

 

Agnostic Front - preskocio, mada sam cuo malo dok sam cekao At the Gates. vokal zvuci kao da se dere na desu sa wc solje.

 

At the Gates - kakav je ono zvuk bio :o mislim da sam jedino na Meshuggi cuo kristalniji zvuk i savrseniji miks. jebanje mamare. dobar setlist, dobar nastup, bas pravi headliner, mnogo mi drago sto sam ih gledao. Tomas nosio Trap Them majicu. I on mi je bio najveci kralj festivala jer je bio sva cetri dana i bas se vidi da je pravi fan muzike. stalno sam ga vidjao kako gleda druge bendove sa strane i slemuje. od immolationa do godflesha. legendica.

 

Immortal - uglavnom preskocio malo sam video. prilican cirkus ali to se i ocekivalo. dobro pirotehnika.

 

Moonspell - preskocio

 

Godflesh - bio sam umoran pa sam gledao samo drugu polovinu ali to je bilo za sve pare. daleko najglasniji na festivalu, pravi ritual od svirke. mnogo mi drago sto sam i njih video.

 

Virus - vrlo interesatno, vise je neki heavy psych rock nego bilo kakav metal. basista bio odlican, imali tri gitare a lik je uspevao da svira linije koje su sve vreme dobro izlazile i vozile pricu. ne znam da li je bas za 2 ujutru nakon tri dana grdnog metala, ali se nisam pokajao sto sam ostao da ih vidim.

 

Sodom - preskocio

 

pozdrav za ekipu, upoznao sam jos neke ljudi na Immolationu pored Urosa, ali da me jebes ne mogu da im se setim imena.

 

moze Lou da ga sisa jer ga nisam sreo nijednom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Konacno se okupao, naspavao!

 

Dakle, bendovi i utisci:

 

Prvi dan:

 

Dosao sam negde na pola Forgotten Silence i posle 2 minuta ultra dosadne svirke sam otisao da brstim merch standove sa Lou-om.

Vratio sam se na Anaal Nathrah i oduvali su!! Posle Discharge-a na exitu, ovo mi je nesto najubitacnije sto sam ikada gledao. Relativno skoro sam poceo da slusam bend i odusevljen sam! V.I.T.R.I.O.L. je sjebao nogu pa je stajao sa stakom na bini. Svaka mu cast na trudu. Na bassu je bio jebeni Shane Embury!! Ubitacna svirka!!

Root je zamenio termin sa Alcest i konacno sam ih video. Ono je neverovatno! Kao da je sam djavo sisao na binu. Mracna i opaka svirka. Slusace se taj bend mnogo vise!!

Alcest je sledeci. Poceli su posle manjih problema sa namestanjem Niege-ove gitare. Zvuk je bio jako los, umor me je savladao posle skoro 40 sati bez sna. Odgmizao sam u sator i zaspao.

 

 

Drugi dan:

Noostrak su otvorili ovaj dan festivala. Stigao sam na zadnje dve pesme. Nije lose. Nisam fan deathcore-a [kako je opisano] ali ovo nijhe bilo lose. Vokal je zanimljiv, rifove previse Dillinger-like. Sve u svemu je ok.

Ceski blekeri Trollech su sledeci. 4 momka sa corpse paintom izlaze na binu u 11:30. Black metal srednjeg tempa. Dobar i iskren nastup. Nisam nesto odusevljen jer nisam fan pomenutog benda ali verujem da su fanovi bili zadovoljni.

Sledecih par sati sam zujao po merch standovima i nesto pre 3 sam bio ispred bine cekajuci Crowbar. Malko su kasnili i konacno su izasli na binu. Zvuk je perfektan! Masnoca, suze i bes izlaze iz zvucnika! Highlight mi je bio Planets Collide. Pesma je oduvala. Najezen se prisecam kako je bilo. Jedina zamerka jer je nastup trajao svega 25 minuta. Nadam se da ce biti prilike da ih gledam duze. Opravdali su ocekivanja i vise od toga za tih 25 minuta.

The Black Dahlia Murder sam preskocio i nestrpljivo cekao Corrosion Of Conformity. Evo ih! 3 coveka originalne postave. Gitara, vokal/bass i bubanj. Ljudi sviraju pa ubijaju! Bez ikakvih picki materina. Samo instrumenti i oni bez ikakvih odora, sminke i slicnog. Oduvali su!! Ne mogu da opisem kako ljudi sviraju. Oseti se iskren duh muziciranja i vidi se da sviraju iz ljubavi. Uz Crowbar, najbolji bend ovo dana festivala. Patrick iz Crowbar je gledao bend sa strane. Skakao je i pevao. Kirk je bio pored njega. Kad su COC zavrsili svirku, uspeo sam da dozovem Patrick-a. Sisao je dole i uveo me iza bine da se slikam i upoznam sa Kirkom [jer su Crowbar otkazali meet & greet]. Odusevljen sam koliko su to super ljudi.

Gledao sam Lock Up sa bine u drustvu pomenutih legenda. Nisam fan pomenutog benda ali ljudi gaze sto nije ni cudo jer je Lock Up all-star bend. Nisam mogao da skinem pogled sa debelog Barker-a. Kako taj covek lupa! Oko 150kg masnoce razvaljuje bubnjeve!! Zavrsili su. Uspeo sam da se slikam sa Barker-om i Shane-om. Pitao sam Barker-a za palicu ali nije dao. Kaze da spava sa palicama i da ih nikome ne da. :)

Prvi deo Swallow The Sun-a sam gledao sa bine pa sam sisao dole. Ovaj bend nikada nisam gotivio. Dosadnjikav gothic doom, sta-vec sa nekim dobrim momentima. Pevac uzasno smesno izgleda ali ostatak benda svira bas energicno.

Preskacem Heaven Shall Burn i Krisiun i stizem na Ministry. Uspeo sam da dodjem skoro do 5og reda. Krenuli su. Ljudi se gaze, tuku... Ubise me! Povukao sam se nazad ali ni tu nisam nasao spas. Neki moron je povratio iza mene i to je prskalo po mojim patikama. Jedan od najodvratnijih trenutaka u mom zivotu. Bend, dakle, uglavnom su svirali novije pesme i svaka pesma je jebeno ista! Jedva sam cekao NWO i Just One fix. I konacno krece NWO. Zvuk je bio JEBENO glasan. Uskocih u sutku i bilo je ubitacno! Just One Fix je verovatno bila najbolje odsvirana. Remek delo od pesme! Thiefs za kraj. Al je koliko-toliko vladao scenom iako je mator i bolestan. Nastup na exitu je neuporedivo bolji!

Dimmu Borgir su sledeci. Morao sam da ih gledao jer sam drugaru snimao bootleg. Recicu samo da zamalo nisam pao i zaspao koliko mi je bilo dosadno. Posle skoro sat vremena audialno dosadne torture sam se povukao da odmorim za Samael.

Samael su na bini. Verovatno najbolji light show na festivalu. Uglavnom su svirali nove pesme i za kraj je bila Baphomet's Throne. Ni jedna stvar sa Eternal nije svirana. Odlicna svirka i losa setlista.

Nisam vise mogao da stojim pa sam otisao. Uspeo sam da vidim prve dve pesme od Nile iz daljine. Nije bilo lose samo nisam mogao da ispratim od umora pa sam se povukao u sator ne gledajuci Arcturus. Vecina je razocarana pa mi i nije zao jer ih nisam gledao.

 

Petak. Preskacem djentove, det metalere i ostale kruceve-palceve i stizem na zadnje dve pesme Insomnium-a. Nikada nisam slusao pomenuti bend. U infou pise da sviraju melodic death metal. Kada sam stigao sa bine je grmeo odlican melodic death DOOM. Odusevio sam se. Moracu da ih preslusam.

Kampfar su sledeci. Gledao sam prve dve pesme i otisao da se muvam po festivalu. Te dve pesme su sasvim pristojno zvucale. Nisam fan ovakvog black metala ali ovo je sasvim dobro iako mi nije zadrzalo paznju da ostanem.

Vratih se na Vallenfyre. U infou pise da je death doom, a sve sto je dopiralo sa bine je neki primitivni sporiji death metal. Dosadno do srzi!

Preskacem sve do Napalm Death-a. Shane po treci put na bini. Krenulo je! Sunce ti jebem!! Brutalni i glasni kao nikad! Odlicna set lista. Odlican nastup. Barney je neverovatan na bini. Nije stao tokom celog nastupa. Ubistvena svirka i nastup!

Preskocio sam sve do Paradise Lost-a. Uspeo sam da vidim par pesama od Converge. Ljudi su odusevljeni ali meni je bilo dosadno. Nije to za mene. Krecu Paradise Lost sa pesmom Widow. Odlican zvuk. Odlicna atmosfera. Holmes se glupirao i psovao preglasnu probu na drugoj bini. Konacno sam cuo Faith Divide Us - Death Unite Us i umro uz tu pesmu. Neverovatna emocija!! Say Just Words za kraj.

To je bio kraj drugog dana za mene iako sam hteo da vidim hvaljeni Pig Destoyer koji je pocinjao u 1:40. Umor me je savladao i otisao sam. Pig Destroyer se cuo u kampu. Bubnjevi su bili kao detonacije. Verujem da je bilo do jaja.

Zadnji dan fesivala je osvanuo. Hteo sam da gledam Gods Tower ali nisam uspeo. Lose se spavalo pa se nakupilo. Stigao sam na Be'lakor. Nikada nisam cuo za taj bend i opisani su kao melodic death metal. Gledao sam par pesama i odlicno je. Atmosfera je doomicna sto mi se mnogo dopalo.

Bezim u kamp da odmorim do Solstafir-a. U 3 sam vec bio ispred bine i nestrpljivo cekao pocetak. Evo ih. Recima se ne moze opisati atmosfera ovog benda. Moj drugar je rekao: "sva tuga ovog sveta izlazi iz njegovog vokala" i u pravu je. Neverovatan nastup, ogromna kolicina emocija, unikatna svirka... Nemam vise sta da kazem. Odusvljen i opcinjen se vracam u kamp da odmorim do Six Feet Under-a. Oko 8:30 sam bio negde nazad i cekao Barnes-a i kompaniju. Izlaze na binu i krece Stripped, Raped and Strangled na opste odusevljenje. Kako ubistveno zvuci. Verujem da je Cannibal-i ne bi bolje odsvirali. Redjaju se Six Feet Under himne i na pola predzadnje pesme Chris prekida sve i dere se "I stopped the show!!". Pomislio sam da se nesto desilo i odjednom krece... Hammer Smashed Face!! Poklali smo se uz ovu pesmu! Barnes je bio legenda i ostao je legenda. Vokal mu je i dalje ubitacan.

Preskacem sve do Immortal. Oko 11:30 black metal pande izlaze na binu, krece Withstand the Fall of Time (moje omiljena pesma od njih) i... WFT?? Sta je ovo?? Abbath ne zna da svira pesmu! Pola rifova nije kako treba, guta reci i sta vec... Sat vremena razocarenje. Decacki san se ostvario. Videh Immortal i a u kurac! Drago mi je da sam ih video ali nije vredelo iscekivanja. Masa ide na drugu binu da gleda Moonspell a ja nestrpljivo iscekujem [moje] zvezde festivala Godflesh!! Ispratio sam malo Moonspell preko video bima i nije to lose samo je postalo dosadno. Gomila nekih pesama, Alma Mater, Full Moon Madness i kraj. Nazalost nisam uspeo da vidim Shape Of Despair jer bih zakasnio na Godflesh ali nema veze. G.C. Green i Justin Broadrick izlaze na binu. Krece Like Rats... Recima se ne moze opisati osecaj. Ovaj bend je besan i bucan posle svih tih godina! Neverovatno je to koliko buke dva coveka mogu da stvore. Posle Like Rats krece Christbait Rising i destukcija se nastavlja. Posle Christbait Rising krece Streetcleaner. Nista glasnije i teze nisam cuo u zivotu! Ono je bilo jednako detonaciji majke svih bombi! Na pola pesme sam pogledao iznad bine u strahu da je sve pocelo da se rusi. Tiny Tears je sledeca i konacno... Avalanche Master Song!! Bitovi ubijaju, bass prati bitove sto daje na tezini, dok Justin unistava feedbackom i mikrofonijama. Jebeno glasno i ubitacno!!! Ide Spite, Mothra i Crush My Soul sa kraj. Na Crush My Soul je gitara bila malko tisa ali to nije upropastilo ugodjaj. To je bio kraj festivala za mene. Otisao sam u sator dok mi je jos zujalo u usima i jos uvek mi zuji. Zbog Godflesh-a sam dosao na festival i vredelo je. Imao sam srecu da upoznam Justin-a pre svirke. Sjajan covek. Pricali smo malo, slikali se, smejali se i dao mi je privatni email da mu pisem. Tako velik covek a tako normalan. Odusevljen sam!!!

 

 

Festival i organizacija:

Prvi put sam na Brutal Assault-u i utisci su pozitivni. Kvalitet zvuka je varirao od benda do benda ali je uglavnom bio dobar. Organizacija je na nivou iako je bilo malo pomeranja i izmena programa ali verujem da su za to krivi bendovi a ne organizatori. Cene su mi izgledale pristoje iako jos uvek ne mogu da se snadjem sa jebenim krunama. Merch je fenomenalan. Zamalo nisam ostao gladan zbog raznih diskova. Jedina zamerka je to sto je oficialni merch bio preskup. Godflesh majica je bila JEBENIH 23 eura! Imao sam priliku da upoznam Corrosion Of Conformity, Solstafir, Crowbar, Godflesh, Shane-a, Barker-a i svi su super. Ne mogu da kazem da je neko iznad oblaka. Svi su fini, raspolozeni i normalni. Narocito Justin i Mike iz Corrosion Of Conformity.

 

 

Hvala svima koji su bili sa mnom i koji su me trpeli. :)

Narocito rodji [xibir], Lou-a, Hellsarmi, Marku iz Vrsca i drugarima iz busa sa kojima sam se druzio.

Cheerz!!!!

 

 

Nemanja [Hellsarma] PUSI KURAC! :D

 

Kyta na grilu i narodni dum!! \m/

Edited by InnocentYoungThroatCutter
  • Upvote 5

Share this post


Link to post
Share on other sites

E samo jedna stvar me zanima,koliko je para potrebno sve ukupno?

Kapiram da nesto oko 300 evra?

 

tako. evo sad kad racunam, platio sam oko 60 evra kartu, 60-70 evra prevoz, 75 evra smestaj, i mislim da sam oko 220 evra potrosio ovako na hranu, pice i merch, a bas se bahatio. 10-15 piva na dan fazon. tako da ako ides u kamp i ides direktno autobusom, mozes za 300 evra opusteno.

 

a smestaj nam je bio eurotrip fazon, mi mislili neki hostel, 25 evra noc, nista spec, a ono neki penthouse apartment, sve novo, ogroman wc, kuhinja, fazon kostalo bi u preko 100 evra noc u BG sto posto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Immolation - jebanje mamare, energija, svirka, sve. jedva cekam opet u septembru. upoznao Urosa Dzrk-a, cini mi se kao sjajan momak.

 

:redface:

Nemoj Lou-a da diras, super decko. Malo smo se zarakijali noc pred put, neki i previse :mhihi:

 

Elem, tek kad sam video tvoj post sam i poceo pomalo da sabiram utiske. Odlican festival, odlicno zezanje. I dalje sam uveren da su Cesi znali da Srbi dolaze, pa zato i svi oni nazivi, poput kita na grilu, u satana, itd. :haha:

 

Moji se muzicki utisci uglavnom slazu sa Azalovim, s tim sto je meni ovde Nile zvucao najbolje od 3 puta koliko sam ih gledao, dok su mi Napalmi bili ne sranje, ali ono...ne znam, jedva sam cuo sta su svirali, a bio sam na sredini, na dobrom mestu.

 

Naravno, njihova muljavina u zvuku nije bila nista nasuprot Immortalu. Jebote, krece Withstand the fall of time, a jedva razaznajem sta je sta, i to jeeedva. I bubanj se jedva cuo. Da ne pricamo o starijim pesmama. Bitno je da su bili namazani, i da su se jurili po bini :haha:

Pirotehnika na nivou. O da, i Abat je bio pijan.

 

Da krenemo ipak redom...

 

 

 

Sreda, prvi dan

 

Gledali smo malo Avenger-a, Anaal Nathrakh i Root.

 

Avenger su bili kul, sta znam, ne znam im pesme.

 

Anaal Nathrakh su otkinuli, pevac je ubio. Masivan zid zvuka, za koji je bio zasluzan i Sejn iz Napalma, kome je ovaj nastup bio tek jedan od par na ovom festivalu. Ja ovaj bend nisam skoro uopste slusao, ali su realno otkinuli. Da napomenem da je pevac

pevao sa jednom stakom, sjebao je negde nogu. Svaka cast.

 

Root i bogotac Big Boss u bili vrlo dobri, ali mi se ipak cini da su bili bolji 2003. u Domu Omladine. Mozda je i to do toga sto sam tada bio klinac, ne znam. Uglavnom, dobar nastup. 6-66-66-62666-6!

 

 

 

Cetvrtak, drugi dan

 

Prvi bend koji sam ja video ovog dana su bili Crowbar. Kasnili su nesto, tako da su odsvirali jedva oko 25 minuta. Ali, to je bilo to. Mulj, mast, znoj - sta ces vise :haha:

Meni je najbolje bilo na Planets Collide, jer tu pesmu i najvise volim od njih. Odlicno, iako prekratko.

 

Sledeci bend - Lock Up. Odlicna kidalica, masivan zvuk. Sejnov bas distorziran sve u 16, kao i na Analima. Tompa sabio sa vokalom. Ja nisam toliko upoznat sa radom ovog benda, tako da i nisam cuo toliko to Barkerovo raspadanje, koje Azal spominje.

 

Za vreme Swallow the Sun-a sam otisao u onaj 'eksluzivni toi toi', jer masivno govno je moralo biti ispusteno. Istina, ne zbog ovog benda, ali sam ih cuo vrlo malo. Nisu moja soljica caja.

 

Uhvatili smo malo i Heaven Shall Burn. Isto nisu po mom ukusu, ali na ovih par pesam sto smo videli su imali dobar, masivan zvuk i nastup.

 

Krisiun smo preskocili, tj. odslusali smo dve pesme. Dvaput sam ih vec gledao, i jednostavno su mi dosadni. Kako ko voli.

 

Ministry sam preskocio, jer sam malo zakuntao u kampu, jebiga, bas sranje. :/

 

Dimmu Borgir su bili dobri, i pored tih playback-ova. Meni oni nisu omiljeni bend, tako da ne znam mnogo njihovih pesama (pogotovo iz kasnije faze), ali stvarno su dobri bili.

 

Sick of it All smo culi nesto malo, nije to bio bend za nas.

 

Samael smo slusali iz daljine, umor je vec ucinio svoje. Utisci nejasni zbog toga.

 

Nile. Kao sto vec rekoh, meni je ovaj nastup bio najbolji po zvuku od sva 3 puta, koliko sam ih gledao. Da se razumemo, i dalje je to dosta muljavina, ali izgleda da je ovo ozvucenje i otvoren prostor doprineo tome da mi ovde budu najbolji. Bilo je i starijih i novijih pesama. Nadao sam se da ce otprasiti The Fiends... sa novog, ali dobro.

 

Arcturus su bili odmah iza njih. Meni su bili dosta dobri. Vortex je odlican frontmen.

 

 

 

Petak, treci dan.

 

Cattle Decapitation smo uhvatili zadnje 2 pesme, jebiga. Totalno smo imali nenormalno stanje u kampu sto se spavanja tice, te zbog toga. Ono sto smo stigli da cujemo se poklapa sa Azalovim utiscima. Travis jednostavno ubija, nema dalje, nerealno.

 

Sledece sam gledao Morgoth. Pevac i dalje ubija. Vriskovi, grunt - cepa sve. Jedino sto nema vise onu energiju, ali dobro, ostaralo se. Jedan od gitarista se nije bas raspadao, ali je zestoko ispadao par puta, kao da nema tehniku. Sta znam, ja njih gotivim, tako da mi je bilo dobro. Uzeo sam i njihovu majcu

 

Na Suicidal Angels smo izasli momentalno. Jos imamo traume od njihove svirke u BG-u sa Rotting Christ-om od pre par godina :haha:

 

Municipal Waste. Iznenadjenje za mene. Ne lozim se na ovaj tip svirke, ali oni su isprasili, jebali su mater. Pankerski vokal odlican, gitarista trza k'o nenormalan. Pesme o zajebavanju (i jedna politicka od 1 sec :haha: ) - pravo u centar.

 

Napalm Death. Ne znam, meni nisu bili nesto, mada videh kroz pricu da se dosta ljudi svideo njihov nastup. Mora da je do mene onda. Los zvuk, po tome su meni bili odmah iza Immortal-a. Ne znam, nista spec.

 

Amon Amarth su otkinuli. Ja znam par njihovih pesama, ali odlicna svirka. Frontmen je odlicno radio posao, kao i ostali. Odlican scenski nastup, po kome su i poznati. Epicnost koja se preplice sa brutalnoscu.

 

Machine Head smo odgledali malo sa strane. Mnogo bolji nastup nego u BG-u. Energicno i jako.

 

I onda Gorguts. Bend veceri, bend festivala, bend zivota. Moze biti da smaram preterano sa njima, ali meni je ovo bio najbolji 'cert u zivotu. Zvuk kristalno cist, sve deonice su se ekstra cule, sto je totalno nerealno, posebno za pesme sa Obscura-e i From Wisdom to Hate-a. Mislili smo posle da odgledamo i Pig Destroyer, ali smo se posle 'guts-a samo pokupili i otisli u kamp u neverici. Ja i dalje ne verujem cemu sam prisustvovao. Dao bih x puta vise para za ovakav koncert. Mnogo mi je drago zbog njih sto su dobili viseminutno skandiranje posle nastupa. Uzeh i njihovu tour majicu, fino izgleda. Cini mi se da sam video Azal-a u prvim redovima. Ja sam bio na rubu sutke, u koju sam uleteo samo po koji put, jer nisam imao osiguranje :haha:

Ekstra, u svakom slucaju.

 

 

 

Subota, zadnji dan.

 

Nismo uhvatili nista pre Aborted-a. Kuci ne slusam ovako nesto, ali su live ludnica. Tr tr tr cha tr tr tr. Ubili su, pravo zakivanje. Ja zadovoljan.

 

Textures u isto odlicni bili, frontmen je bio dobar bas. U jednom trenutku je naveo masu da skandira 'Easy Jet sucks', jer ih je ta airline kompanija nesto sjebala :haha:

Dobri.

 

Finntroll sam kao slusao pre, pa smo odlusali u to ime deo njihovog nastupa, jer se morala zauzimati pozicija za Immolation, koji su nastupili na bini pored odmah posle Finaca.

Veselo i pitko, meni su bili kul.

 

I onda Immolation. Pre nastupa sam upoznao Azala-a, sto je on vec i naveo. Tu je bio i njegov drug, valjda iz srednje. A onda izlaze na binu. Krecu sa Close to a world bellow. Ludnica. Ja vece sutke nisam video odavno. Gomila ljudi peva tekstove, a bogami ima tu i riba ( :haha: ), znaci totalna neverica, kolektivno ludilo. Nizu se hitovi. Can you hear us, death to Jesus! Vigna plese sa gitarom po stejdzu, Ros jede mikrofon. Zatvorili su sa Dawn of possession.

Jedva cekam septembar!

 

Potom su izasli Six Feet Under. Ja njih nesto ne gotivim, sem par pesama, poput The day the dead walked. Ali su bili bas dobri. Barns stvarno izgleda kao da je iz groba izasao sa onim dredovima. Otvorili su i zatvorili sa pesmama Kenibala. Super!

 

At the gates. Zvuk kao sa ploce, ma jos i bolji! Tompa sabio, ostali isto. Jezio sam se k'o svinja kad su radili one volume swell-ove na Windows, zvucali su bolje nego na albumu. Totalno su izdominirali, mnogo bilo dobro.

 

I onda sledi vec spominjani Immortal. Vec sam znao da nisu bas dobri live, ali ovaj zvuk je stvarno bio krsina najgore vrste. Gitara cepa bubne opne, pa se vokal ne cuje. Mixer umesto da spusti gitaru on dize vokal. Bubanj se jedva cuje. Ode sve u pizdu materinu :)

Kao sto vec rekoh, otvorili su sa Withstand the fall of time. Neke pesme koje ne znam dobro sam se totalno smorio. Ne znam, drago mi je da sam ih video, ali nesto ne verujem da cu ponovo.

 

Moonspell sam poluodremao na podu, i pored najbolje volje, jebiga.

 

I onda Godflesh. Ja njih ne slusam mnogo, a i kad slusam, vrlo retko to radim. Ali ovaj put su mi bas seli, prosto su me digli. Pokidali su, stvarno je bilo nehumano. Totalna zvucna propast, sto rece ortak ono bas mrzis sebe :haha:

Ne bih se bunio da ih gledam recimo dvaput godisnje.

Tompa je bengovao u backstage-u. Lik je kraljina, totalni metalac od glave do pete.

 

Na Virus smo isli nesto da pojedemo jer smo bili crkli, iako sam hteo da ih vidim. Uhvatili smo 2 pesme. Bas je tripozno. Poslusacu ih detaljnije definitivno.

 

Sodom su zatvorili ovogodisnji BA, iako su po rasporedu trebali da sviraju pre Finntroll-a. Bili su dobri, iako se vidi da su malo zanemocali zbog godina. Ali Tom je bas dobro pevao. Kapiram da bih se proveo k'o svinja da sam ih video pre jedno 6-7 godina, jer sad nisam bas u tom fazonu. Ali su bili dobri, i pored nastupa u 3 ujutru. Skratili su malo nastup, no dobro.

 

Sve u svemu, ja sam se ekstra proveo. Bilo je dobro i drustvo u kampu. Poz za Hellsarmu, Lou-a i Cuttera, ostalima ne znam nick-ove ako ih uopste i imaju. Tadijina rakija sabila, steta sto nije bio poneo jos.

 

Nadam se ovome i sledeceg leta! \m/

Edited by Lou
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Јеботе, у БГ-у за те паре можеш толико пива да попијеш за два дана. Значи да је сјајно. Сад кад имам посао, одваја се кинта за следећу годину. Мора се походити.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno! Kafa i pisanje onog romana. Sada kucam sa penom na faci. Moram da obrijem ove dlakurde stare nedelju dana. \m/

Jos uvek te mrzim jer si mi dirao kiflu a prethodno si dirao kiticu! :@

 

p.s.suck my cock! :*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Јеботе, у БГ-у за те паре можеш толико пива да попијеш за два дана. Значи да је сјајно. Сад кад имам посао, одваја се кинта за следећу годину. Мора се походити.

 

token je bio 30 kruna, a evro je 25, znaci malo vise od evra pivo i dva tokena za do jaja kobasicu neku. smesno za festival. ne znam koliko kosta na exitu, 2-3 evra piva sigurno?

Share this post


Link to post
Share on other sites

to zamalo bogami, ali sam se smrzavao k'o picka prva 3 noci (zadnji nisam jer smo pili do 7 ujutru :haha: )

znaci, toplo u toku dana, a nocu hladno. ja naravno nisam bio poneo vrecu za spavanje...

Edited by Џрк

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Џрк, pisem onaj raport gore i ne mogu da se setim koji ti je nick. :)

Drago mi je da smo se druzili.

 

Ja sam merkao neku ribu pored nas sve dane ali je bila sa dva kurca pa se nisam usudio da je pitam za neko zajednocko znojenje. :(

 

Izgleda da samo meni nije bilo hladno. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

tako. evo sad kad racunam, platio sam oko 60 evra kartu, 60-70 evra prevoz, 75 evra smestaj, i mislim da sam oko 220 evra potrosio ovako na hranu, pice i merch, a bas se bahatio. 10-15 piva na dan fazon. tako da ako ides u kamp i ides direktno autobusom, mozes za 300 evra opusteno.

 

a smestaj nam je bio eurotrip fazon, mi mislili neki hostel, 25 evra noc, nista spec, a ono neki penthouse apartment, sve novo, ogroman wc, kuhinja, fazon kostalo bi u preko 100 evra noc u BG sto posto.

Ne volim kampove i ta sranja,dobro nije toliko strasno,samo sad da se skupe pare za sledecu godinu :D

Hvala na informacijama :D

 

ALO BRE NISTE BITNU STVAR SPOMENULI

KAKO SE KRECU CENE DROOOGE?

Edited by Mita

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...