Jump to content

Ars Nova


Berliner

Recommended Posts

Zvuče kao nabudzeni ELP uglavnom....znači, bend sa 'ograničenim umetničkim dometima', ali imaju vrlo solidne i energične pesme.Jedno vreme bili all-female bend, što je skoro nezamapćeno u ovom žanru. 6cd box set rade linkovi, proverio

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=pjrjbsMYXOE

Edited by Face Of Melinda

Share this post


Link to post
Share on other sites

[molim moderatora, ako nije problem, da popravi "formatting" u OP-u]

I to na ovoj pesmi. Objasnjava neke stvari pesma iako slabo varim ayreon.

..a i iskren da budem, refren i neki drugi delovi zvuce bas kao da su ispali sa nekog ars nova albuma. edit: sto ti ne bi bio mod na ovom podforumu, provodis triput vise vremena na rumfo od astralisa i melinde zajedno, a i lepo se razumes, kapiram.

 

 

Edited by pravikretenskefacedokdrka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uh ja bas volim Ayreon, a nisam ranije cula za ove devojke, sta vise jedan od omiljenih mi albuma. Ne mogu da verujem da mi nije ranije dopao saka ovaj Ars Nova materijal :da:

 

Btw sto se mene tice Novalis aka Varg je uvek dobrodosao za moda i imace moju podrsku... ja slabije dolazim od kada staziram pa ako bude hteo ja cu podrzati ideju :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako se ikad pokrene pitanje moderatora, možete računati na mene što se tiče prog rock podofruma.

 

Sama prog rock muzika je totalno opskurna, na žalost. A ona Ayreon pesma je meni oduvek bila jedna od omiljenih sa tog albuma.

 

Evo još malo Ars Nove

 

http://www.youtube.com/watch?v=B5vCoyZGCRw

 

U njihovoj muzici ima i elemenata koji vuku na muziku iz video igara. Savršen spoj po meni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

uh stvarno super zvuce uzivo; ima i verzija ove pesme (edit: mislim na prvu pesmu) sa gitarom na onom chrysalis rererording-u

japanski vg kompozitori cesto imaju istoriju u progresivnoj muzici tako da, mozda to sto asocira na video igre (i mene veoma, npr deo od 2:10) je jednostavno taj neki japanski osecaj za filing

 

meanwhile in japan...

nlrOu.jpg

Edited by pravikretenskefacedokdrka

Share this post


Link to post
Share on other sites

jeste, to je ona :haha:

sa njenog myspace-a

Music:

Goblin, Banco Del Mutuo Soccorso, Il Balleto Di Bronzo, Trace, Ayreon, Within Temptation, Delain, Age Of Nemesis, Mind's Eye, Superior, Valentine, Deep Purple, Cairo, Queensryche, Kansas, Journey, Keith Emerson, Tchaikovsky, Wagner, Prokofiev, Shostakovich, Bartok, Berlioz, Carl Orff

 

not bad i'd say

Edited by pravikretenskefacedokdrka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Može se svašta pronaći u Japanu. Evo jednog benda koji nije prog ali je meni jako zanimljiv. U pitanju je Heinrich Von Ofterdingen, sviraju nekakav electro rock, saznao za njih čitajući OtakuUsa magazin. Privukao me naziv benda - u pitanju je nezavršen Novalisov roman.

 

http://www.youtube.com/watch?v=h2Y18yhy-6I

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...