Jump to content

2012.03.10. *SKC Novi Beograd, Beograd* God Is An Astronaut


Lou

Recommended Posts

first lol

 

 

Sat i dvadeset minuta muzičkog blaženstva. Četiristo ljudi, možda malo više. Zvuk jebački, jer je itekako moguće namestiti ga tamo, bina, dim, projekcija, produkcijski bez zamerke. Itekako ima publike za ovakve svirke kod nas, valjda će od sada biti češće.

 

Sklonili karte za maybeshewill, a ja nameravao da kupim posle svirke. Mr'š.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odlican bio nastup, ocekivano solidna lista, ozvucenje moglo biti i bolje (preglasno je bilo za moj ukus uz dosta rasipanja zvuka), izbor mercha nesto uzi nego prosle godine.

Svakako bolje sto je ovde bio koncert nego u Festu.

 

I da, bio sam vrlo prijatno iznenadjen sto nije bilo predgrupa.

Onaj osecaj kad znas zasto si dosao i to i dobijes. :D

Edited by ^Suicide_Pony^
  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo stigao. Peške od SKC-a do Zelenjaka (hell yeah!) a onda busom lagano do kuće.

 

Fenomenalna svirka! Bukvalno je sve bilo savršeno i po meri. Premoćan i odlično izbalansiran zvuk i super setlista. Pošto sam popio skoro litar crnog vina pre svirke meni je bilo neverovatno tripozno tokom celog koncerta. Stojim skroz pozadi iza tonca, tačno na sredini hale i (uglavnom) zatvorenih očiju se klatim k'o hipnotisan. Jedno vreme sam stajao tako blizu miksete da sam mogao opušteno da ispritiskam neke dugmiće i pokvarim ceo zvuk. :bigblue:

 

I nisam utvrdio Kendallovo postojanje.

Ni ja tvoje. :razz: Pazi, ja sam stigao oko 22.10h i čim sam ušao u salu za 5 minuta je krenula svirka. Sad videh na onoj drugoj temi, ne sećam se da sam video ikoga sa hokejaškom majicom. :confused:

 

Sve u svemu bilo je carski. Favoriti večeri: "From dust to the beyond", "Zodiac" i inserti iz starih crnobelih SF/fantasy filmova (Godzilla, 7th voyage of Sinbad itd.). Haha. Ingeniozno.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema sta, sjajan koncert i vece, uzivao sam :) Zvuk je bio preglasan na prvoj pesmi samo, posle toga se popravilo i do kraja bio odlican. Odlican vajb, odlicna publika, koncert za sve pare sto se kaze

 

Kartu za maybeshewill sam odma uzeo i to sam sredio na vreme i to zeljno iscekujem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni su pesme sa poslednjeg albuma mnogo bolje zazvučale sada uživo. Biće da je drugačija produkcija mogla da oživi pesme na snimku.

Sa Opeth teme:

 

Jebote mislim da sam zavolio heritage poslije koncerta ;(

To je taj sindrom. Hoće to ponekad. ;) Mada, odmah da kažem, ja sam i "Heritage" i "Age of the fifth Sun" skontao i zavoleo u studijskoj verziji. Doduše, tek posle dva-tri preslušavanja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bolo je karata za maybieshewill i posle, cini mi se da je lik nije bio za stolom, vec levo. Ja sam iz sale izasao medju poslednjima, i mislim da sam ga video kako nekim devojkama prodaje karte.

 

Sjajan koncert, mada se ja nisam nagledao vizuelizacije bas posto sam bio sa strane, ali pokid svejedno.

 

Kendall je fejk.

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni je muzika bas uzasna. kao post rock koncept ali izveden u nekom ultra komercijalnom fazonu da bi mogli rokeri da skacu. kao neki skrillex post rocka :D

 

ali sam se bar lepo napio.

 

skc nbg se bas pokazao sinoc i moze to da bude odlicna lokacija za svirke kad se dobro popuni pa ne odzvanja toliko kao na vise nego polu praznom pain of salvationu.

 

konacno su i resili prezentaciju piva i ne prodaju na onom malo prozoru pored WCa vise, mada me malo zbunio izbor pils plus/efes/amstel koji su nudili.

 

ova glavobolja je verovatno od pils plusa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro je bilo, zvuk je bio odličan i prodato je 430 karata za cert, stvarno odlična posećenost.

 

Koncert mi je bio generalno dosadan, bio bi mi vrhunski da je bend došao pre 3-4 godine, al' svakako mi je drago što se ovakav događaj desio kod nas sa ovolikom posetom. Kupio sam karte za maybeshewill, taj koncert čekam više nego ovaj, trebalo bi da bude bolje.

 

Inače, konstatovali smo da su svi iz benda debeli kao neki treš metalci, a ne kao da sviraju post-rock. :mrgreen: Merch je bio poprilično jadan, tako da nisam hteo da kupim majicu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odlican koncert sinoc! Zvuk fantastican, bend i publika raspolozeni i odlicna setlista. Ne moz' bolje. :D

 

I za kraj veceri nakon sto sam izblejao pola sata tamo ispred vratio sam se u SKC i slikao se i pricao sa njima. Vrlo prijatni i raspolozeni ljudi. :)

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...