Jump to content

Angra


Elderane

Recommended Posts

  • 3 weeks later...
  • 3 months later...

Brazilian/Italian metallers ANGRA will release their new album, "Secret Garden", on January 16, 2015 via earMUSIC. The CD was pre-produced by Roy Z (JUDAS PRIEST, BRUCE DICKINSON, HALFORD) and recorded and produced in Sweden by Jens Bogren (KREATOR, ARCH ENEMY, OPETH, DRAGONFORCE).

 

 

angrasecretgardencd.jpg

 

nova pesma

Edited by Grobodan

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Kakav mixed bag od albuma...

 

Kako krenuše prve 2 pesme tako sam se baš oduševio, prva proggy a kad ubace ta udaraljka sranja uvek me kupe, druga rasna feel good powerica, rekoh sebi fuck yeah! ali kurca baka večerala... treća održa nivo te moderne Angre koja voli da mulja tamo ovamo ali opet valjano, četvrta baš lepa balada koju dosta vadi Fabiov performans ali onda album vezuje kamen oko članka i skače... peta pesma, šta je ovo, neka idejna skica misteriozno snimljena za album? Mešugasti downtuned rifovi - ne hvala u Angri. Naslovna po principu "ako gostuje žena to mora biti balada", predvidljivo do bola, sedma stoji da bi stajalo nešto na albumu eto, Doro dobro zvuči na svojoj pesmi ali pesma je prosek, deveta ima pokušaja, zatvaraljka lep vajb ali ništa više od toga.

 

Sve u svemu uprkos dugoj pauzi trebali su ovo ipak malo da promisle, ovde se išlo na princip 'ajde da rokamo šta stignemo pa kako ispadne, gre'ota Fabia koji kao i uvek zvuči božanstveno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Black Hearted Soul" je baš old school nož žica powerica. Udri bubanj, vozi refren. I interesantna mi je "Upper Levels", ostalo...nyah. "Secret Garden" jeftini Nightwish.

 

Lepo je čuti Fabia uvek, s tim što činjenica da ga na nekoliko pesama nema uopšte ili deli sa nekim mi opet ostavlja utisak da nije stalni član već neko ko im samo pomaže dok se ne snađu za dalje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nasao sam recenziju na drugom forumu sa kojom se slazem pa da ne trosim svoje reci

 

To their credit, they somehow managed to dial back Fabio's vibrato a bit. He wasn't nearly as annoying as I thought he'd be. But, he also comes off as totally generic, like any other Euro singer, and that might have worked if the album wasn't so fucking uninspired. It has the depressing feel of a recent Dream Theater album, trying too hard to sound like whatever the kidz are listening to these days. It has very little of that unmistakable Angra fire. It's not exactly a horrible album, but it's no better than something by, I dunno, Pagan's Mind or some other shirt-tucking nerdprog band.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 7 months later...

Prije neki dan mi pod ruku dodje jedan moj dvd sa narezanim mp3-cama i na njemu, izmedju ostalog, Angrin EP Hunters and Prey iz 2002. Nisam ga ranije nikad slusao, osim naslovne numere koja se u vrijeme izlaska ovog izdanja vrtila na 202-ci. Poslusam EP i odusevim se. Kako osvjezavajuce djeluje danas u poredjenju sa recimo njihovim posljednjim albumom. Cetiri u to vrijeme nove pjesme - sve bolja od bolje. Onda "Rebirth" i "Heros of Sand" u akusticnim verzijama, pa obrada "Mama" od Genesis i na kraju "Hunters and Prey" na portugalskom. Sveukupno nekih 40ak minuta, kao jedan album prakticno. Ne znam da li sam ikada detaljno preslusavao neki EP, ali ovaj sam odmah ubacio u telefon. Slusas ove pjesme i uzivas kako tecno sve ide, a onda se sjetis onog mucenja od posljednjeg albuma.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 1 year later...

Da, prilicno lose. I iznenadih se kad videh da je Jens Bogren radio produkciju, ovo mu je verovatno najgora produkcija ikada. Ili je neko u njegovo ime radio, ili su ovi iz Angre gurali previse svoje noseve kako da se uradi produkcija pa je ovako lose ispalo. Bem li ga ... Sve u svemu, dosadna pesma, dosadna produkcija, dosadna tematika, wanna be Ayreon fazon.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...