Jump to content

Angra


Elderane

Recommended Posts

 

Mislim da nikad nisam čuo Fabija da gore peva nešto.

 

 

Meni ovde skroz solidan, a i generalno mi se cini da je bolji u poslednje vreme - prodisao je otkako su uzivo spustili stim, dok je na onom Angels Cry 20th Anniversary DVDju hteo dusu da ispusti:

 

 

http://youtu.be/Ip0taFCvhRA

 

 

http://youtu.be/DFxiHm-k0Yg

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 year later...

R.I.P. :( Srčani udar, navodno. 

Moja omiljena stvar od Angre, moguće da je to i prva njihova koju sam ikad čuo. Snimio je na kasetu sa radija, išla na Metalmaniji kod Jadranke Janković.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Tesko je opisati koliko su Angra i narocito Matos bili bitni za razvoj power metala u neke progresivnije i komplikovanije vode, mislim da Rhapsody, Kamelot i brdo drugih bendova ne bi radili sta su uradili da nije bilo Angels Cry i Holy Land, izveli su taj stil iz nekog nemackog template-a i pokazali da moze dalje da se ode. 

Andre ce mi uvek biti jedan od omiljenih pevaca i kompozitora i jedan od najvaznijih ljudi iz power i progressive metal zajednice. 

Slusa se cela diskografija veceras i cele nedelje uz mnogo alkohola. 

Bas mi zao sto ga nikad nisam video uzivo makar u polu skrnavom stanju. 

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na tom poslednjem snimku sa Avantasijom mi na momente zalicio na potencijalnog Jon Olivu koliko se nagojio, tako da je heart attack skroz realna opcija. 

Bas velika tragedija :/ 

RIP

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

interesantno je da je vec zapalio iz benda kad se Holy Land turneja zavrsila pa ga manageri navatali da zavrsi Fireworks i odradi svirke. 

Mada se oduvek culo na tom albumu da to vise nije bend gde je njegova rec poslednja i gde je on napisao vecinu pesama. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

pustio i Virgo sinoc nakon dosta vremena. 

Bas se vidi gde mu je srce bilo u tom momentu. Nekako imam osecaj da su ga pustili da odradi taj solo album ne bih napustio bend. 

Ali jbg, tad su bili na vrhuncu i manager je insistirao da se gura sve jace sa Angrom. 

Svakako se vratio metalu sa Shamanom tako da se vidi da mu je trebala ta mala pauza da odradi nesto malo drugacije za svoju dusu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

On 6/10/2019 at 10:59 AM, azal said:

ti ocigledno nikad nisi video Olivu uzivo, ima minimum 60 kila vise on :D 

 

spacer.png

 

Oliva je bio buca kao Matos kad je Streets izasao :D 

Zato sam i rekao "potencijalnog Olivu" :D Nadao sam se da ce da gura jos 20 godina do ove faze 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 4 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...