Jump to content

Angra


Elderane

Recommended Posts

ozbiljan konkurent za "kad bi mogao da se vratis u proslost i samo jednu svirku da odgledas"

 

 

ceo bend je perfektan a Matos je nerealan. Otpevao ceo Angra set pa na kraju Painkiller iz sprdnje

cak i ovo sto pustaju Lasting Child outro za kraj je nekako savrseno. 

Edited by azal
  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 6 months later...
  • 1 month later...

Rano me je udarila kriza srednjih godina, valjda mi je zato ovaj Eduov album predobar. A drma i njega, jer je bukvalno uzeo da rekonstruise Temple of Shadows. Nije ni blizu kao ToS, ali je i dalje IMHO najbolji power metal koji mozemo da dobijemo u ovoj deceniji.

Edu je uvek znao da napise A1 Angra banger (Nova Era, Spread Your Fire, Arising Thunder) pa tako i ovde ima onaj The Ancestry sto sam kacio gore. Na prvu mi je i Mirror of Delusion bio vrh i najjaci taj "opet sam tinejdzer" momenat:

Land Ahoy (🙂) je najduza pesma na albumu i malo sporiji tempo dozvoljava dosta perkusija i tih lepih brazilskih sranja:

 

Ima i dokumentarac o albumu, ako ste bas dokoni kao ja:

Sve u svemu, ima slabijih momenata, ima ljiga momenata (al onda pomislim - "pa ovo je kao Wishing Well u stvari") itd.

Album godine 😀

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ova "Land Ahoy" mi je kewl i sve u svemu je ok album, ali kad god krene neka klasika power metal pesma + shredding to 11, krene da boli mozak. Plus Anaal bubnjevi produkcija ne pomaže naročito.

Bukvalno sam pustio novi Eternity's End posle ovoga da odmorim mozak. Daleko superiornija powerica za prošlu godinu.

Ali mi zato onaj TOS live jako lepo legao kao malo Edu-Angra podsećanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 4 weeks later...
  • 3 months later...
  • 2 months later...

Izdali su album sa najmanje blam momenata otkako je Fabio u bendu. Nije to nista spec, ali nema pesama koje su im zene pisale (Secret Garden), nema Rafaela da peva "from the bottom of my souLJ", nema onih Avantasia slatkih refrena (Insania)...

7/10 sigurno, mozda vise ako se nateram da preslusam jos koji put.

Dostojanstven odgovor Eduu svakako. On je u dosta boljoj startnoj poziciji da isporuci nesto sto je na tragu starog zvuka, ali i ovaj drugi pristup (primereniji godinama) je sada upalio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slažem se sa svim izrečenim gore, ubedljivo najbolji Fabio era album, baš me iznenadio.

Inače ja sam u Fabio die hard fan timu ali nekako mi nikad nije legao u Angri, nije mi to okruženje baš za njega.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...