Jump to content

Angra


Elderane

Recommended Posts

Mariuti nema svoj stil koa Loureiro, a Bettencourt nije samo neki tamo drugi gitarista, malo je ljudi u metalu koji se bolje snalaze na akustari od njega, ne mislim samo na tehniku vec i na fraze. Fireworx uopste nije los album vec je izbacen prebrzo, tako da je do pola savrshen a od pola popunjen. Poslushaj Lisbon, Metal Icarus i pogotovo Patrified Eyes koja je jedna od najbolje osmishljenih metal pesama (kao i Evil Warning). To se nije ponovilo na Ritualu i Rebirthu i nece se ponoviti. Nijedna power grupa nije izdala nishta specijalno poslednjih godina ali to ne mora da znachi da su angrashi neshto ispred. I izdao je Labyrinth dva odlichna albuma, a za ovaj posledji cu poslushati pa cu proceniti. Problem i jeste sto su svi bivsi/sadashnji clanovi angre krecu da prave power metal a ne angru. Andre nije ishao na audiciju za maidene, jedino shto se druzi sa diskinsonom, a Edu je sigurno ishao jer mu to pishe u oficijalnoj biografiji. Jedino zashta skidam kapu novoj angi jesu omoti koji su najbolji u istoriji metala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fireworx uopste nije los album vec je izbacen prebrzo, tako da je do pola savrshen a od pola popunjen. Poslushaj Lisbon, Metal Icarus i pogotovo Patrified Eyes koja je jedna od najbolje osmishljenih metal pesama (kao i Evil Warning). To se nije ponovilo na Ritualu i Rebirthu i nece se ponoviti.

 

Ja nisam rekao da je Fireworx losh vec da se bend prvi put raspao posle Holy Land turneje... Matos je napustio bend a Edu je tada imao par proba pre nego sto su menadzeri nagovorili Matosa da se vrati... Taj album su po njihovim recima napravili preko kurca...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Andre nije ishao na audiciju za maidene, jedino shto se druzi sa diskinsonom...

 

vidish brate kako si iskljuciv :ne:

 

http://www.shamanonline.com.br/bio.asp?Nav...13&language=eng

 

Andre's name was considered to substitute Bruce Dickinson on Iron Maiden, and he was one of the three final candidates worldwide...

 

official bio 8)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Preslusao sam Angru uzivo REBIRTH WORLD TOUR. nasao sam je u Virginovoj prodavnici u Atini i sta da vam kazem kada me je jeza prosla na prvoj pesmi NOVA ERA. Publika se skoro jace cula nego Edu dok su je pevali, a evo vam playlist:

 

CD1:

1.In Excelisis

2.Nova Era

3.Acid Rain

4.Angels Cry

5.Heroes Of The Sand

6.Metal Icarus

7.Millenium Sun

8.Make Believe

9.Drum Solo

 

CD2:

1.Unholy Wars

2.Rebirth

3.Time

4.Running Alone

5.Crossing

6.Nothing To Say

7.Unfinished Allegro

8.Carry On

9.Number Of The Beast

 

Sto se tice zvuka. Aquiles Priester nije samo mashina koja vozi dva basa, a to je pokazao u drum solu koji pocinje sa Painkillerom, a onda krece izivljavanje. Gitaristi na nivou kao na albumu, Edu je Carry On veoma verno otpevao kao i Nothing to Say.

 

Sa druge strane... sta reci o Confessori-ju?

 

Nije odlupao Angels Cry, Holy Land jeste kao i Fireworx ali...opet nije nista toliko specijalniji od Aquielesa. Angels Cry je odlupao Alex Holtzwarth (lupao je neke Rhapsody albume) a po meni komplexnost ritam sekcije na tom albumu je mozda najtipicnija u Evil Warning ili moja omiljena Time pogotovu u drugom refrenu smile.gif

 

Meni je nova Angra stvarno OK. Edu je uzivo skinuo Andreove pesme kako treba i sve je bilo na svom mestu, a ono sto me odusevljava to je reakcija sa publikom pogotovu u Metal Icarusu.

 

Hunters & Prey...

 

pa tamo se nalazi istoimena pesma sa Holy Land perioda i ima tu atmosferu. Prva pesma na tom mini CD-u je pravo ubistvo... dakle power/prog bez milosti i jedan od najboljih solaza koje sam u zivotu cuo. Bleeding Heart je bonus track sa rebirtha koji je po meni savrsen i sve sto mu je falilo je bila tipicna balada, a kada sam saznao da je to bonus pesma sa tog albuma, definitivno sam se uverio u savrsenost Rebirtha. Takodje ima jedna pesmica koja opet je nesto izmedju Holy Landa i Angels Cry-a Eyes Of Christ sa tipicnim brazliskim klavijaturicama, onda akusticne verzije Rebirtha i Heroes of The Sand, Mama opet jedna experimentalna pesma i portugalska verzija Hunters & Prey.

 

Rebirth i Angels Cry su jedni od retkih albuma koje mogu slusati od pocetka do kraja bez pauza ili preskakanja a da me ne smore i po meni Matos jeste bio kvalitetan pevac, ali sada kada sam cuo Eduarda uzivo, mogu samo reci da je on veoma adekvatna zamena i da jedva cekam novi album. Nadam se da ce nastaviti. Ja sam uz njih bez obzira ko pevao! Angra ostaje Angra dok su Bittencourt i Loureiro tamo, a novi clanovi ce samo unaprediti Angru. Ostaje samo da vidimo novi album

Share this post


Link to post
Share on other sites

\"]nikako... Rebirth je upravo jedini primer sta se desi u odsustvu Matosa...

 

Не могу да верујем!?!? Rebirth је више него одличан албум! Не кажем да ранији албуми не вреде, али Falaschi убија! Матос је има своје тренутке, не поричем. Мислим да бенд није ништа изгубио без Матоса. НАПРОТИВ!

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Angra je bila totalno jebozovan bend sa Metosem... sli nije los ni bez njega...

 

Ono sto sam htio da napisem je komentar njihovih spotova... Imam Make Belive i Angels Cry i nekako su mi bljutavi... Spotovi, naravno, ne pjesme...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Djedo, ako mislim da COnfessori nije nista posebno odsvirao..nisi poslusao Holy Land kako treba...

ima tu brdo zajebanij stvari gde mu se odvaja noga i radi neswto suprutno od ruka (ala Meshuggah) biggrin.gif

Jeki je sat vremena skidao prvi riff sa "Nothing to Say" biggrin.gifa:

 

nije on u Portnoy fazonu da odsvira sve sto zna i kad ne treba, treba pazljivo slusati sta radi.

 

a i ono sa Angels Cry-a si cuo kako je odlupao na Holy Live-u.... tako da mu je kondicija i preciznost definitivno na mestu.

 

 

znate vec moj stav....samo raniji radovi....a ne ovaj novi Angra cover band. biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

Hunters & Prey...

 

pa tamo se nalazi istoimena pesma sa Holy Land perioda i ima tu atmosferu. Prva pesma na tom mini CD-u je pravo ubistvo... dakle power/prog bez milosti i jedan od najboljih solaza koje sam u zivotu cuo. Bleeding Heart je bonus track sa rebirtha koji je po meni savrsen i sve sto mu je falilo je bila tipicna balada, a kada sam saznao da je to bonus pesma sa tog albuma, definitivno sam se uverio u savrsenost Rebirtha. Takodje ima jedna pesmica koja opet je nesto izmedju Holy Landa i Angels Cry-a Eyes Of Christ sa tipicnim brazliskim klavijaturicama, onda akusticne verzije Rebirtha i Heroes of The Sand, Mama opet jedna experimentalna pesma i portugalska verzija Hunters & Prey.  

 

Hunters & Pray je definitivno najbolja pesma koju je nova postava snimila!!!! Savrseno opustena smekerica icon_smile.gif

 

 

Ja do ovoga nisam cuo pesmu Angre koja nije bila po necemu posebna (mada je nakon ovoga i Rebirth nekako sugav :ne: )... A ovde s' neba pa u rebra - prva pesma riff koji podseca na Nothing To Say, previshe "seljacka" neoclassical solaza, skroz vidjena i toliko ispod nivoa Rafaela i Kika, cak mi pesma na momente zazvuci kao Rhapsody 8O :ne: ... shkart...

 

Pesma no2, mlaka baladica, dobra pesma za nekoga drugog, za Angru ispod proseka...

 

Pa Hunters & Pray - RESPECT biggrin.gif !!!!!!!!!

 

Eyes Of Christ - ovo je valjda pesma iz Holy Land perioda, cuo sam je ranije, siguran sam, sa Matosom na vokalima :?

 

Pa skroz isiljene akusticne verzije... ma kurac akusticne, skoro isti aranzman... malo utisane gitare, Edu ponovo otpevao... cak nisu ni solaze izmenili i prilagodi ih akustari vec sola ili nema kao u Rebirth ili je isti snimak sa originala (Heroes Of Sand)...

 

Pa Mama, obrada od Genesis sa s/t albuma... solidno ali nekako strci iako je pesma dobra... Vishe volim "Home By The Sea" icon_smile.gif

 

Pa opet Hunters & Pray - RESPECT!!!!!!!!! Jedino vredno na ovom disku...

 

 

 

Mada opet, Angra - worship 'till death icon_smile.gif

Sta bi dao da vidim moje "childhood heroes" icon_smile.gif uzivo... Na Live In Sao Paolo su bash jebali kevu, iako je Edu usrao Nothing To Say i Carry On, dok mu je recimo Angels Cry bash legao icon_smile.gif

Svirali su "Time" icon_smile.gif Yeah!!!!!!!

Edited by Marko, Mon_a[MOR]e

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre par dana sam nabavio "Angra - Unplugged in Argentina 1997" biggrin.gif

 

Ovo je definitivno najbolji CD koji imam!!!!!

 

an_Unplugged_Live

 

tracklist:

 

Angels Cry

Time

Make Believe

Carry On

Lullaby For Lucifer

Reaching Horizons

The Shaman

Holy Land

Jam

Wuthering Heights

Chega De Saudade

Never Understand

Wasted Years

 

Total Time 75 minuta biggrin.gif

 

sve to u izdanju "Angra Records-a" smile.gifsmile.gifsmile.gifsmile.gifsmile.gifsmile.gif

 

ludilo!!!! Carry On je balada, i to kakva!!!! Shaman, Time, Holy Land, Wuthering Heights nemam ni na jednom drugom bootlegu, a ovde su do jaja!!!!!

 

Najbolje godine, Holy Land turneja, kakve pesme!!!!!!!!

 

Jel, ima neko slucajno neki bootleg sa Holy Land turneje jer ja sem ovog nemam ni jedan?!?! Imam samo nekoliko Fireworx...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...